France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
remarketo
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 0:46
дал Браво: 5 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от remarketo »

Хууде. Няма състезания. Ама свободен риболов май също няма или?
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Doktor-5 »

Оставете човека бре, все пак трябва да има време и за ...... и аз съм човек! 8)
То по Лоара и Сена ония с големите хранилки не им е място....... :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

:) - всъщност , има и състезания , и свободен риболов. И дъжд - много дъжд... november rain , майна 8)

В резултат на тая работа домашната ми рекичка се развилня и понесе "камъни и дръвье" :twisted: , и работата замириса на сериозен зимен риболов. Първия опит го направих преди три седмици , обаче течението все още носеше острови от треви и водорасли , и ако не беше директния телескоп , с който хванах две-три баби на един метър от брега , в обратното течение , щях да си се капотирам като пич..
Преди две седмици нещата вече изглеждаха така:

Изображение

Мътна , доста висока вода , но без треви и клони. Изкарал съм от фризерa няква черна храна , смлях малко царевица , имам някакви остатъци от жива стръв.

Изображение

Върхът като че ли е една идея хилав за течението ,ама ме домързя да го сменям...самоделна кошница от 40 грама , стартираме!

Изображение
Изображение

Рибата ме налази от самото начало , като калибърът беше горе-долу такъв:

Изображение

В продължение на един час нещата вървяха - после почнаха едни фитки , едно чудо... Горе-долу реших нещата с помощта на голяма кука и такова нанизване на червеите ..

Изображение

...обаче кълването започна да стихва , и в един момент вече не кълвеше грам. Анализ на ситуацията: опитите да вкарвам жива стръв с уиндоу хранилка бяха голяма грешка - при такова течение с тая кошница не може да се вкара достатъчно храна , течението беше отнесло храната надолу , и рибата се беше изнесла с нея! Минах на много по-обемна кошница ,след известно време рибата се върна , и до края на излета (който беше доста кратък) , настъргах това:

Изображение
Изображение

Миналата седмица реших да сменя мястото , и се настаних в много по-дълбок участък от реката.

Изображение

Тук рибата се оказа значително по-едра , за съжаление нямах достатъчно жива стръв за да изпробвам как работи това чудо:

Изображение


Три мятания с него в края на излета , три много енергични кълванета , без да успея да засека рибата. :roll:
Уловът като за 4 часа риболов беше напълно приемлив:

Изображение
Изображение


Експериментите с метода бяха отложени за вчера , обаче след цяла нощ проливен дъжд , реката беше още по -буйна , сега 60 грама не държаха дъното на 21 метра , наложи се да се лови с 80 грама , обаче рибата просто не беше там , и сръбнах първото капочино за сезона...наздраве! :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Зимата продължава. Няма да ви разправям че пее зли песни , щото температурата от две седмици е 7-10° , ама вият едни ветрове и са ливнали едни дъждове - не е за разправяне.

Вчера обаче нещата се поуспокоиха , даже вятърът спря ( да си поеме дъх , предполагам) , и беше време да се проведат нЕкои експерименти...та-каааа:

Изображение

Аха. След последното състезание у мен се загнезди съмнението че храната Сенсас може да не е най-подходящия избор за студена вода , и реших да разледвам случая лично. 8)
За целта:

1. Монтираме две еднакви пръчки , монтажи , поводи , куки , стръв.
2. Правим две пeтна на десетина метра едно от друго на една и съща дистанция.
3. Вкарваме същото количество храна - тоест , ако се наложи да се презаметне единия фидер , веднага се презамята и втория.
4. И всичко се записва. Ма без майтап! :lol:

Изображение

Единственото нещо , коетo беше различно , тва бяха макарите , щото исках да видя как се държи една нова придобивка , макар и дистанциятя от 48 метра да не налагаше непременно употреба на 6000-на макара... :lol:

Изображение

Изображение

"Дискретният" :lol: плетеняк сякаш даваше малко цвят на иначе сивия ден -

Изображение

- както каза един велик ютубски кинокритик по повод един филм "пейзажът е сив ,унил , и тотално лишен от разумен живот - нещо като Глазгоу в неделна утрин" :mrgreen: -та и тук така , сега оставаше да видм дали при липса на разумен живот , имахме поне водоплаващ такъв - вкарвам по три кошници на всяка дистанция , добавям замразен бял и глина със замразен фуил. След няколко минути вадя изсмукана пинка на черната храна. После - изсмукана пинка на червената...

Изображение

(Скоба: храната на Сенсас не ме впечатли изобщо на първо четене. Практически никакъв мирис , нула слепващи свойства , има един такъв вид на... а бе , на черни трици. Tази на Браунинг е друга бира - също така дребнофракционна , но лепи баш колкото се иска от нея , и с някакъв опияняващ (но не силен!) аромат , kойто не мога да определя - има нотка на шоклад , но е смесена с нещо друго , напомня ми онези бонбони от едно време , които бяха пълни с някакъв ликьор. Нa пръв поглед храната изглекда доста читава. Край на скобата)

След още няколко минути Браунинг нанася първия удар - е , няма да ви разправям че сви пръчката до макаратa , нали ме разбирате... :mrgreen:

Изображение

:lol: :lol: :lol:

Рибето беше върнато във водата без да го отчитам , с идеята да растe , ако не го изяде някоя ..ларва на водно конче , да речем. :lol:
Оттам продължих да вадя изсмукани пинки и на двата фидера , докато накрая стоплих че с пaтерностера работата няма да мине , и минах на подвижни монтажи. Браунинг записва ситна баба , последвана светкавично от същата такава от страна на Сенсас. Следващата риба за немския отбор е хибрид от порядъка на 150 грама , което на фона на досегашния риболов е истински бонус. След това тръгвам пак да презамятам с червeната храна , и откривам че съм закачил някакъв клон и ли водорасло , което тръгвам да влача към брега , при което то тръгва странично , без да дава признаци на живот , ама и без да спре да се плъзга настрани , малко като хвърчило. Отхлабвама aванса тъкмо навреме , щото до брега рибата се поразбесня малко , и кепчосвам някаква дърта каракуда:

Изображение

Сенсас отвръща на удара с бабушка от 60 грама , и без особен ентусиазъм , и десетина минути по-късно Браунинг забива втора каракуда , в сравнение с която първата беше просто невзрачна... :shock:

Два часа и полoвина след старта имам три риби на черната храна и четири с червeната. Или - 180 грама с черната и към три кила и половина с червената... :wink: - отново кълве на червената храна:

Изображение

...ти ръгай фуил , Иване - да се чудиш що ти осмукват пинките и на двата фидера... :roll:


Последва дълго затишие , след което дребосъка се върна , но до края нямаше повече бонуси , с изключение на два читави скимъра този път хванати ( и двата!) на храната Сенсас. Няма да правя никакви прибързани изводи , но мисля да продължа с експериментите от този тип , намирам ги за много интересни.
Резултатът: ( 8:7 за Браунинг)

Изображение

Изображение

пЪсЪ: реших да задържа по-малката каракуда , и съм толкова загубен , че не се сетих да претегля голямата преди да я пусна. :oops:
"Малката" удари на кантара 1.580...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

След закриването на състезателната 2019 , идва време да се зкрие годината и от към свободен риболов. За целта трябва да се проведе малко подготвителна работа , за да не се закрие и тази като състезателната... :lol:

Първият опит беше проведен вчера , като за задачата бяха набелязани два водоема - местната рекичка , и гьола с каракудите от преди две седмици. За да се опитат двата водоема в един ден , се наложи да се става рано (мразя! :evil: ) , и да се разтоварва на реката на разсъмване , което през зимата считам за абсолютно безсмислено , обаче няма избор , и в 9:30 вече съм на реката... :mrgreen:

Има се предвид тази река:

Изображение

Която в настоящия момент изглежда така:
Изображение
Изображение

:shock: :shock: :shock:
Тука се вади предвидливо приготвения мъжки фидер :twisted: , ръга се връх от пет унциЙ , вади се кошница от 120 грама , приготвя се извадената снощи от фризера жълта , едрозърнеста , инертна , лепкава храна , чacът е десет , когато почвам да храня , като съм си дал един час време да реша дали ще яде Асан баница тук , или ще се изнасям..

Един час по-късно....

Не съм видял пипване , смених дистанцията три пъти , от ръба на силното течение , практически до 8-10 метра от брега , нямам едно осмукване на стръвта , едно кълване , нищо :roll: ...събира се багажа за 15 минути и се изстрелвам към резервия водоем

Планът:
Ще монтирам две пръчки , едната - с черната , ароматна , рехава храна от състезанието. Има фуил , вердевас , пинки , бял цервей , и торен за кълцане. На линията с черната храна ще вкарвам фуил и ще ловя на вердевас. Другия фидер ще го вкарам с жълтата храна от реката , и ще храня само с торен червей , и ще ловя на парчета от същия - за каракуда и платика.


Стигам на брега , и се хващам за главата:

Изображение

:shock: :shock: :shock:

Аха. Цялата повърхност е покрита с клони , които всички водата от проливните дъждове е вкарала в гьола.

Изображение

И не е вкарала само клони. Водата е вкарала , ами...вода. :lol: :lol: Много вода! И в резултат от тая работа , макар да няма полъх от вятър , има течение , и всичките тези клони бавничко се спускат надоло по течението...идеята да се лови с двa фидера отиде в коша за боклук , сега всъщност оставаше да се види дали изобщо е възможно да се лови...

Почвам да храня , фидера е вдигнат бая високо , за да могат клечките да минават под влакното , разбира се , по конеца се лепи ква ли не гнус , и cе налага да се презамята доста често - обаче след три замятания...

Изображение

Аааа!!!! :twisted: Имало гладни , все пак! Презареждам куката , и на следващо презамятане имаме отчетливо кълване - те!

Изображение

Оттук нещата се раздвижват - рибата се събира , и е неочаквано гладна и активна за сезона ( сигурен съм че комбинацията от топлото за сезона време , и течението , я бяха настървили така) , оказва се че от вердевас няма нужда и че рибата си налита на бял червей. Колкото и да е чудно , не щеше торен. тоест , кълвеше и на него , но труабваше да се изчаква по-дълго , без размера на рибите да се увеличи. Като стана дума , рибата беше дребна , особено бабите , с някой и друг малко по-едър хибрид , и парктически нула скимър.

С напредването на деня риболва се промени на няколко пъти - ту рибата изчезваше , и успявах да я върна с фуил , но от това ставаше адски дребна и фитките бяха безбройни , ту успявах а завъртя някоя по-едра с помощта на кълцан торен , като по едно време фитките ми скъсаха нервите , извадих по-лек фидер с по-тънък връх , минах на по-голяма кука , и нещата се пооправиха. По едно време усещам как черната ми храна ще свърши , и я смесих с малко от жълтата - (до този момент бях опитал да ловя и с речната храна , и три кошници убиха петното за двайсе минути)...риболовът продължи , обаче около час преди края , храната все пак свърши. Е , за един час нямаше да тръгна да бъркам нова храна , така че реших да опитам пак с речнaта. Да , тва нещо свети на дъното като светофар. И не е най-подходящата храна за зимен риболов на баби в плитък гьол , нали ме разбирате... :lol:

Изображение

Първа кошница , хващам ситна баба , втора кошница петното умира. Трета кошница , четвърта...пълна липса на живот , стръвта се вади непипната , върхът не мръдва. Минават десетина минути , и аз се тъкмо почвам да се чудя дали не е време да събирам багажа , когато рибата се връща - само че сега размерът и се УТРОИЛ (!!!) :o :twisted: - сега са баби и хибриди , които вече трябва да се кепчосват , и някои от тях почват леко да отварят много тънките куки , с които ловях...Аз съм в шок - тва нещо през лятото не бих посмял да го вкарам в затворен водоем от тоя тип бе! :roll:
Остават двайсетина минути , когато зашивам първия скимър. Кaто за тоя водоем , той си беше кажи речи платика , да ви кажа. Почва леко да се стъмнява , и наистина е време да се изнасям...втори скимър...Айде , ще метна още еди път...ТРЕТИ скимър!

Изображение

Изображение

Изображение

Хвърлям храната във водaта - жълт облак , лошо да ти стане , и се пoдсмихвам под мустак - добре че ми се случи на мен , иначе нямаше да повярвам...
Весела Коледа на всички!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

outsider написа: Чет Дек 26, 2019 15:11 Има се предвид тази река:

Която в настоящия момент изглежда така:
Като гледам как изглеждат реките при тебе и като се има в предвид че ловиш мирни риби бях убеден че си се капотирал.

После ми изкочиха очите като видях последните снимки. :D Поздрави и все така и през новата година!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Д-р Флекс »

Честито Рождество и весели празници, Maitre :D

:fish15:
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Cougar написа: Пет Дек 27, 2019 4:47 Като гледам как изглеждат реките при тебе и като се има в предвид че ловиш мирни риби бях убеден че си се капотирал.
Аха , и аз поразтърках очи като видях сдъвканата пинка :lol: :lol:

Весели празници на всички!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Добър вечер , queridos niños! - споко , няма да ви оставя да си легнете без приказка за лека нощ... 8)

И така , аз продължавам с опитите за закриване , уж с идеята де на се ос.ра хептен , ама да видим ...завчера се засилвам към мястото от последния ми риболов , и съм приготвил едни жълти храни - окото да ти се уплаши! :twisted: Да ама....и двете налични места се оказаха заети от шаранджии , и това като се има предвид че бях станал рано и бях там преди 11 часа!!! :evil:
Бе-зоб-ра-зи-е! :lol: :lol:

Ся , ако тва бяха чичките с тапите и живите рибки , нямаше проблем , те към обяд се изнасят към софрата - ама със шаранджиите няма оправия , тези младежи са омесени от друго тесто... туа се мятат топчета докато купчината щръкне над водата (служи за ориентир за замятане 8) ) , и после се чака с търпение и ентусиазъм - е как няма шаранът да избере точно нашето топче от цялата купчина? :lol:
С други думи , тук бях ударил на камък...

Накъде? В горния край на водоема веднъж бях набелязал едно местенце...е , далечко е , така че организацията е спартанска и без луксове...

Изображение

Изображение

Ибрееее!!! С тези стръмни брегове кой знае ква яма има пред мен! Имам една тъмна храна (за всеки случай) а другата...

Изображение

Изображение

Лелиии!!!!

Мятам. Упс. Няма метър. :shock: Мися? :roll: - презамятам в продължение на половин час , обече с всяко мятане , и с всяко вадене на непипната стръв , все повече ми става ясно че тука няма да яде Асан баница...предимството на минималния багаж , тва е че се събира лесно - и в 12 и половина съм натроварил нещата обратно в колата и се изнасям ...

Тъй. Отново имаме мъкнене на багаж без количка. Отново се настанявам като тотален аматьор...

Изображение

:lol: :lol: :lol:

Изображение

Ей-там зад моста шарнджиите ми съсипват мястото..копеленцата раннобудни. :lol:

Изображение

Аз подкарвам захранката , и бабите ме налазват веднага (часът е 13) - редувам светла и тъмна храна , и когато тъмната свърши , минах само на светла , обаче на бабите им беше все тая , а едра риба нямаше. Опитах да вкарам максимално количество жива стръв в храната...

Изображение

(и храната за зимен рибилов вече не е това , което беше...)

...да ловя на парчета торен червей...само ситни баби. И в един момент както се чудех дали да не се изнасям вече , ми дойде наум да опитам бабите на броене - оставше един час...

Пичове! :shock: :shock: :shock: Тва кълвеше на бройка 15! Тоест , аз броях до 15 , дърпах , и бабата беше там! :twisted: Зимният риболов не е тва което беше... Тва да седнеш спокойно , да си пийнеш чай , да си гледаш връхчето , да чакаш да клъвнe...да бе , как не! Мяташ , отпиваш от чая докато кошницата потъва , броиш до 15 , дърпаш , нанизваш червей , презамяташ...(хубавото зе че държиш фидера в ръка и не ти се налага да го поставяш на измисленото чаталче :oops: :lol: , че си бях забравил стойката в колата и ме домързя да ходя да я търся)
В тоя ритъм даже с много малка кошница отива бая храна , така че преди набелязания час , 3:50 минути след старта , вече не ми оставаше храна. Резултат:

Изображение

67 броя основно баби , две костурчета , и един-два от тези убавци:

Изображение

Очевидно щеше да се налага да се става рано , ако исках да заема "моето" място...

...сега ще хапна нещо. Уверявам ви че днес съм си го заслуижил! После ще продължим , щото тука тва се "ещё цветочки , а ягодки - впереди" :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Така. Хапнахме , пийнахме ( тоя процес продължава 8) ) , сега - към "ягодките" : ставам в 6:15 :shock: :shock: :lol: БЕЗ МАЙТАП!!! В шест и петнайсе сутринта като за състезание , за.би , тъмно е като в г.з , да ме пита човек накъде съм тръгнал...докато закуся , натоваря стръвта , сандвича , и термоса в колата ( при което усещам че е значително по-студено от седмицата до тук) , минава малко време , и...

Изображение

...тва няма да го видите секи ден , обещавам! 8)

Стигам на гьола. Се същата тъмница , няма жива душа. Разтоварвам платформата , разни аксесоари , кофи , нахлузвам дебелите доспехи...упс! :o :? Свалям доспехите , качвам обратно платформата в колата , барабар с всичко останало , и потеглям към къщи....
....тъъъъъпооооо коооопелееееее!!!!!... :evil: :evil: :evil: :evil:

....забравил съм в къщи...КАЛЪФА С ФИДЕРИТЕ!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


45 минути по-късно...
Пак съм на гьола - естествено мястото е заето от двама мъжаги с 5-6 пръчки , метнати с тапи за бяла риба... :roll:
Е що ми трябваше да ставам по нощите? Ми аз ако исках заето място , можех и да си доспя , деа.. :lol: :lol:
Нaмирам къде да се завра , спретвам някаква жълта храница , отмервам си 40 метра , и почвам. Паралелно съм метнал един метод с топче 8 мм... Минава половин час...аз презамятам , и междувременно оглеждам пейзажа..

Водата е спаднала с едни 30 сантиметра за три дни. И се е избистрила. Е , не като ракия - ама в сравнение с оня ден , си е като рилско езро.. няма грам от течението от миналия излет , и през нощта беше бая по-студенo.

Иванееее ? Къде точно си тръгнал ти с тая жълта храница , можеш ли да ми кажеш? :roll: Скачам , ритвам се по глезена(щото където искам да се ритна , не мога) , забърквам черна , бедна , зимна храна , минавам 5-6 метра по-навътре , и почвам отначало. Часът е 11:15 , и аз решавам да дам на рибите малкo време - и ако до 11:50 не видя кълване , да се оттегля към предварително определени позиции 8)
( спасяване с бягство , с други думи :lol: )

А денят е слънчев , тих и топъл - да ти се доплаче..В 12 без десет се провежда операцията по експресно събиране на такъмите, докато трескаво се определят позициите за оттегляне - онези , предварително определените..Имах лесното решение да мина от другата страна на моста , и да се позбавлявам с дребните баби. Или....

Изображение

Езерото с дъртите червеноперки. Плитките му води се стоплят за нула време..дали пък няма да има някоя будна риба? Рaзпъвам наново панаира , мятам метода , сменям вътрха на единстевната уж-далекобойна пръчка , скромно медиум-хеви фидерче , отмервам едни 64 метра - нямам огнева мощ за повече , и почвам да храня. - часът е 13... :lol: :lol:

Изображение

Е имаше ли смисъл да ставам по тъмно , за да почна риболова по тва време? :mrgreen:

В 13:15 се маята първата кошница с повод и стръв , като храната е тази:

Изображение

Няма половин литър , живата стръв която виждате , е тази която се вкарва във всяка кошница. Тя пък е с този размер:

Изображение

Зимен подход , братО! 8)

Минават двайсетина минути , и внезапно влакното на метода провисва..има! Вече не сме капо! 8)

Изображение

Докато вкарвам живарника във водата , тръгва другия фидер , и тоя път е истинска платика.. :o
Презамятам , и докато пълня метода , пак ми кълве...методът май ще излезе от мода за днес... Рибата се събира. Сега сменям повода 0.12 с 0.14 , платиките стават три , после 4...ама платики! :twisted:
Минавам на торен червей , като клъцвам по един и в кошницата (имам много малко) , правя още една платика , обаче слънцето почва да се спуска , захлажда се , и сега работата се скапва здраво : рибата е на петното , обаче не кълве. С всяко мятане имам индикации , че рибата е на петното , обаче тя само се търка във влакното без да пипа стървта..минавам пак на 0.12 , успявам да излъжа още една , индикациите почват да се разреждат , и към пет без двайсе вече нямаше риба на петното. Резултатът за три часа и половина риболов :

Изображение

Изображение

..мен ако питате , като за края на декември , бива горе-долу... :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

Тези твои невиждани резултати или се дължат на глобалното затопляне или на това че си задибрял, но май е това второто. :D

Това със забравяне на въдиците още не ми се е случвало, но наесен си забравих ножа (в същност трофейно намерен на друга река) на река Зимакорд след като бях изчистил едно кохо. Проблема беше че когато се сетих за това бях на километър надалече и падаше мрак. Все пак успях да се върна, да го намеря (той беше чер на цвят за да направи мероприятието по-интересно) и да се върна до колата паркирана на 3 килоетра надалече в пълен мрак.

Обаче като гледам каква вкусна храна забъркваш, все ми се струва че от началото на годината до сега щеше да си угоил едно коледно прасе с нея, може и повече.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Cougar написа: Вто Дек 31, 2019 4:10 Това със забравяне на въдиците още не ми се е случвало,
A , тва беше нсериозно и аматьорско забравяне на въдици :) - майсторлъка , тва е да смениш вечерта всички ластици на щеката за сериозно състезание , да вързваш линии и поводи до нам колко часа , сутринта теглиш тиража , разпъваш стойката , вадиш топ -сетите , монтираш линиите , бъркаш в калъфа... и откриваш че си взел топ сетите , но си оставл в къщи щеката!!! 8) :mrgreen:
И после ловиш 4 часа с мача колкото за присъствие... :roll:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от ilia0706 »

Привет колега.Поздрави за репортажите.Весела и успешна Нова година.
Важното е да не се ядосваме.Днес при разтоварване на багажите след пазаруване, установих,че съм забравил виното за тази вечер на касата на магазина.Естествено за това бе обвинена жената, която предложи да се върнем,което не се прие 20+20 км не ми се разкарваха.Сега караме на резервите от мазата,но то няма да спре Новата година. C'est la Vie.
Поздрави и все така да ни радваш с репортажите и оптимизма си и през новата година.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

ilia0706 написа: Вто Дек 31, 2019 23:54 Днес при разтоварване на багажите след пазаруване, установих,че съм забравил виното за тази вечер на касата на магазина.
:shock: :shock: :shock: ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...уби ме на място! :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

За много години! :11:

Още не съм открил сезона (срамота... :oops: :lol: ) , обаче пък мога да драсна някой ред за закриването , което се проведе вчера.

Същия водем - този с платиките , обаче не при същите условия..температурата за два дни падна със 7-8 градуса , и осъмнахме с гъста , ледена и мокра мъгла. Към 10 часа вече ставаше ясно че тя едва ли ще се вдигне , и накрая реших че все пак ще ходя за риба , и към 11:30 бях там. Отсрещния бряг едва се виждаше , обаче пък нямаше вятър , така че си отмерих 70 метра на колците , смесих всичките остатъци от храна от предния път - черна , жълта и рибна , остатъците от жива стръв , и се заех със захранването , което показа светкавично колко е важно човек да тренира редовно точно замятане на дистанция , и освен това показа нагледно че отдавна не го бях правил... :lol:

Изображение

(трябва да се отбележи че след един час риболов първоначалното много размазано петно започна да се свива , и към края вече можеше да се говори за сериозна точност на избраната дистанция)

Съмненията ми не се оправдаха - езерото не беше успяло да изстине , и петнайсетина минути след захранването имах първото кълване , и вече не бях капо...сега беше време да се изчистят някои детайли , и започнах от връхчето , което се сгъваше ужасно под натиска на някакво слабо течение , взело се един Господ знае откъде , и се налагаше нонстоп да плъзгам фидера по стойката...твърд , по-къс връх реши проблема , и сега оставаше да се намери начин да се хване рибата , която се въртеше на петното , но не кълвеше. След минаване на кука 18-ти номер , накичена с 4-5 ситни пинки , като че ли уцелих правилната комбинация (съдя за това по резкия удар който ме остави без повод :lol: )

Изображение

Сега първия импулс тва е да сe мине на повод 0.14 , обаче аз извадих от класьора точно същия повод и със същата кука , само удължих почти тройно дължината на фидер-гъма. Сега почвам да хващам рибите , като номера е при най-незабележимото кълване или подозрение за такова , да се отпусне върха , така че плетеняка практически да провисне , което водеше до истинско кълване (макар и съвсем леко). Някъде към 14 часа мъглата тръгва да се разсейва , рибата се активизира , и аз минах на кука 16-ти номер с тънки торни червейчета , с които излъгах още две риби , после излезе насрещен вятър , и сега не можех да си стигам петното! Имах по-мощен фидер в калъфа , обаче вместо да разпъвам втора пръчка , смених стандартния булет с който ловях до този момент, с те такава кошница:

Изображение

Да , твa събира съвсем малко храна. Тва не беше проблем - рибата си седеше на петното , и сега пробивах вятъра без проблем , и както се оказа , тази хранилка имаше и дриуго предимство - съвършено гладката и обтекаема форма , при най-малко придърпавне приплъзваше по дъното , докато булета се заорава в тинята и се вади само с енергичен тласък. С такива придърпвания от по 15 сантиметра излъгах още една платика , преди да мине ножицата , и да отреже всякакво кълване...Някъде към 16:30 внезапно разбрах че риболовът беше свършил половин час преди това , само аз не бях забелязал... :lol:
Скромният улов, с който приключихме една много успешна 2019-та:

Изображение

Нaдявам се и тази да бъде такава! Здраве , щастие , и наслука на всички!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”