Риболов на бас - Испания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
emo-
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 15:20
Риболов: спининг
Местоположение: Харманли

Риболов на бас - Испания

Мнение от emo- »

Здравейте!Материалче от Испания обл.Валенсия.Миналата седмица направихме едно излетче на един язовир да си пробваме късмета,

Изображение

влизахме с лодка,намерихме един ръкав на пръв поглед перспективен

Изображение

решихме да заложим на него,силен вятър духаше през цялото време,двама от колегите хвърлиха за шаран,ама това е друга тема,с другия колега влезнахме с лодката да пробваме щуката и баса,езерото е непознато за нас,открихме едни местенца с паднали дървета,коренища,предполагащи за укритие на хищника,но уви нямаше удар,после отидохме на дълбочини от порядъка на 15-20м пак същата история,аз лично пробвах,плиткогазещи,дълбокогазещи воблери,блесни,клатушки,силикони,целия си арсенал изпробвах и нямаше резултат.Върнахме се на брега и започнах да обхождам брега,заложих на блесна мепс аглиа лонг 3,и резултатите не закъсняха

Изображение

това ми беше първия уловен бас,реших да пробвам и тексас монтаж,но без резултат,сложих с блесната която ми донесе успеха за деня

Изображение

след новия пореден открит терен ми донесе трофея за деня около 2-те кила бас

Изображение

и още една снимка на трофейчето

Изображение

,дена го приключих с общо 5 и една откачена.Едно клипче се опитах да направя
Това е от мен.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на бас

Мнение от A.S.H »

Евала колега, не си поплюваш ! :D

Като ти забраняват баракудите намираш добра алтернатива :wink:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Риболов на бас

Мнение от yuri todorov »

Привет emo-

Много е хубаво е че си имате и басс там а не се налага да го търсите ,,през девет земи в десета,,.

Басса е най-спортната риба на света. При риболова и, можеш да използваш много различни и разнообразни техники и примамки. Блесната не е от най-ефективните средства за риболов на басс, но понякога и тя дава резултати. Може да пробваш с нещо друго по-ефективно например силикони, воблери или спинербейт, и вероятно ще останеш приятно изненадан от резултата. Водоема зад теб изглежда доста перспективно, дано те изненада и с по-сериозни трофей.

Адмирации за релийза на уловените басове!

Поздрави и продължавай в този дух!

Изображение


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


emo-
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 15:20
Риболов: спининг
Местоположение: Харманли

Re: Риболов на бас

Мнение от emo- »

A.S.H написа:Евала колега, не си поплюваш ! :D

Като ти забраняват баракудите намираш добра алтернатива :wink:
Мерси,оказа се някои продължават да ходят за баракуди,реших и аз това да пробвам,направих още 3 излета,първите два успешни,единия 5, другия с 6 уловени,но всички между 1-2кг,третия само 2,засега минавам метър още не са ме хванали ченгетата,а вече има и няколко акта направени от по 50-60 кинта.На втория излет истински звяр ми следеше воблера,но не иска да удари,като го видях изтръпнах,беше минимум 10 кг,само за справка миналата година там е извадена една 12кг и една 9кг,тези за които знам.
emo-
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 15:20
Риболов: спининг
Местоположение: Харманли

Re: Риболов на бас

Мнение от emo- »

yuri todorov написа:Привет emo-

Много е хубаво е че си имате и басс там а не се налага да го търсите ,,през девет земи в десета,,.

Басса е най-спортната риба на света. При риболова и, можеш да използваш много различни и разнообразни техники и примамки. Блесната не е от най-ефективните средства за риболов на басс, но понякога и тя дава резултати. Може да пробваш с нещо друго по-ефективно например силикони, воблери или спинербейт, и вероятно ще останеш приятно изненадан от резултата. Водоема зад теб изглежда доста перспективно, дано те изненада и с по-сериозни трофей.

Адмирации за релийза на уловените басове!

Поздрави и продължавай в този дух!

Изображение
Привет и от мен.Да тука баса се среща почти навсякъде,риболова на бас доставя истинско удоволствие.В интерес на истината това ми са първите басове на блесна,откакто почнах с тоя вид риболов преди две години.Отначало си взех няколко силиконови червеи които имах много добри резултати на тексас монтаж и дроп шот,аз и досега наблягам на тях,миналото лято имах много успехи и на попери уолкери,плиткогазещи.Има още много да се учи де,приемам съвети,ако можеш да споделиш нещо ще съм благодарен,виждам,че си навътре с тоя вид риболов.Водоема е добър,видях още по големи може би към 3-те кила,ама време и за тях :D.На спинери пробвах оня ден за първи път ама не съм настоявал кой знае колко,ще наблегна и на тях
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Риболов на бас

Мнение от yuri todorov »

Здравей,

Червеите и другите различни видове реалистични и абстрактни форми силиконови примамки, са основните примамки при риболов на басс. Воблерите и спинербайтите също са в арсенала, но силикона поне според мен е най-ефективната примамка въобще.
Със силиконови примамки може да се риболовства по-всяко време и да се разчита на успех.
Има ,,море,, от различни видове червеи и много начини за представяне им на рибата.

Къде и как да поднесем примамката и кой точно модел, размер и цвят, зависи от много общи - а в някой случаи и от някой по-специфични фактори и условия. Няма изведени формули, универсални решения и константи. Опита ни от риболова на конкретното място е най-добрият съветник и помощник.

Казваш че в този водоем си видял риби които според теб са към 3-те кила. Супер!
Една такава по-голяма риба, при хващане се държи доста по-различно и буйно от тези, които си показал на снимки. Доставя истинско удоволствие да я закачиш, пребориш и извадиш.

Пожелавам ти скоро да хванеш по-едър басс и да се увериш лично.

Поздрави!

Изображение


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”