Акровати

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
ilian_iliev
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 18:07

Акровати

Мнение от ilian_iliev »

Здравейте колеги,

от написаното в форума виждам, че акроватите са доста сполучлива стръв за Гръцкото краибрежие, та се чудех някой дали може да даде съвет отностно сдобиването с тях т.е. могат ли отнякъде да се изкопаят(става въпрос за района на Сарти, Ситония).

Проблема е, че ние сме къмпингари и нямам възможност да ги съхранявам дълго, а имам спомени за 4-5 евро за чашка червеи което никак не е евтино.

Мерси предварително.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Акровати

Мнение от nafplio »

Да ги 'изкопаш' - не мисля ... но БИ трябвало да ги има по всички рибарски магазинчета (освен ако не са се свършили) .
Издържат до 2-3 седмици (зависи колко време са престояли в рибарския магазин ) , като разбира се зимата издържат повече . Съхраняваш ги в хладилник ( стига да не писка жената :D ) .
Поздрави
ilian_iliev
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 18:07

Re: Акровати

Мнение от ilian_iliev »

Колега, то това за хладилника и рибарските магазинчета ясно, ама докато сме на палатки хладилника ми се седи вкъщи )))
А както казах в рибарските магазинчета цените са доста солени, за да си купувам през ден-два щото те горе долу толкова изкарват на жегата.
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Акровати

Мнение от PETAR 40 »

Aми,купи си мана(цуцуни) и я осоли и остави със сока ,който ще пусне.Така нямаш проблем.Само я дръж на сянка!
spectrum
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 20:41

Re: Акровати

Мнение от spectrum »

Колега разбирам те напълно и аз съм на същият хал като тебе... дадох 4.5 евро за една кутийка... в къмпинга който бях обаче имаше общи хладилници на разположение в които тайно си държах и акроватите стигнаха ми за два дена като съм ги пестил максимално и наистина са много резултатна стръв почти всякаква риба кълве на тях..., яд ме е само че от България си бях взел едни мариновани в бурканче по 5.5 лв. обаче в еуфорията забравих да ги пробвам дали са подходящи, но другият път ще опитам задължително... единственото което мога да те посъветвам е ако нямаш достъп до хладилник да ги държиш на сянка в хладилна чанта би трябвало 2 - 3 дена поне да изкарат ако не са престояли много в магазина разбира се... като ги купуваш поискай да видиш колко са жизнени... аз моите като ги закачах на куката и искаха да ме хапят, а по големите даже и успяваха... ако все пак някои сподели дали има начин сами да си ги набавяме наистина много ще помогне...
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Акровати

Мнение от ЖоретО »

Вземи си изкуствени от България. Гуменяк, ама има същия ефект, проверено!
ilian_iliev
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 18:07

Re: Акровати

Мнение от ilian_iliev »

А къде мога да ги намеря тези изкуствените и на каква цена?
spectrum
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 20:41

Re: Акровати

Мнение от spectrum »

Нямам идея колко са резултатни, но ако имат ефект много бързо ще си избият парите ето какво намерих:

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3836
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5190
http://www.fishingline-bg.com/index.php ... cts_id=418

За съжаление повечето коментари които чета са отрицателни...
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Акровати

Мнение от mikibg »

Купи си български морски червей върши същата работа :D , но го съхранявай в хладилна чанта.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Акровати

Мнение от ЖоретО »

ilian_iliev написа:А къде мога да ги намеря тези изкуствените и на каква цена?
От магазина на Видракс на Стамболийски. Около 15лв по спомен. Но за тия пари ловиш много време. Вършат перфектна работа. Ползвал съм ги и на нашето море и в Гърция.
Целогодишно ползвам изкуствен хирономус за сладководен риболов, разбира се- много съм доволен. Не трябва да се подценяват гуменяците :D
Успех!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Акровати

Мнение от hobby »

Не знам на Ситония как е, но около Кавала си копахме морски червеи директно на плажа в зоната малко след прибоя. С детски лопатки...
Направи ми впечатление, че гърците след като копаят си връщат пясъка в изкопаното.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
4o4o
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Ное 04, 2011 10:39

Re: Акровати

Мнение от 4o4o »

Колега, тези червеи които вадиш от пясъка нямат нищо общо с акроватите. Не че са по-малко резултатна стръв, но са по трудни за закачане и по-крехки.
Преди 4-5 дена се върнах от Истанбул, квартал Фатих и докато обикалях единия ден около брега до еднин рибен пазар, видях двама юнака да копаят до едни едри камъни на самия бряг, но на около педя дълбочина. С лопатката вадеха пясък и го пускаха в едно сито и промиват, каквото не се промие го мятаха на един плосък камък и го дооглеждаха. Бяха покрили дъното на една малка кофичка с много хубави червеи, по-големи от акровата, но пак с крачета по цялата дължина. Мисля, че бяха Американо или дребни Фараони. Изглеждаха фантастично и ко бях ципура щях да скоча в кофата веднага :lol:
Има една подробност - морето е Мраморно и по-скоро наподобява нашето- пясъка който вадеха беше като тиня с много парченца от миди и рапани. За добро или лошо на Ситония за такава грозна гледка не се сещам, но е ориентир................ Трябва да се пробва
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”