ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от max »

Приемам всякакви закачки, предизвикателства и намеци :lol: :lol: :lol: но мисля че се приемаш твърде насериозно
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от civic »

С две думи не точете зъби за това дашно място :lol: за колегите с камерата са направили изключение но за останалите -Ц.
Поздрави на пичовете за рибките а на останалите само едно нещо мога да кажа(φάτε μάτια ψάρι)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от Emo-83 »

XEPO написа:Дреме ми на оная работа за Гръцкото законодателство.Вие Господине с вашата съвест гледайте да сте добре.



п.п Данните за лимита на улова в Гърция са за питащият по-назад в темата и за простосмъртните,а не за хора решаващи проблемите с един телефон в министерството.
Вие ли сте с най-голямата съвест :!: :?:
Вие ли сте закона с неговите морални устои :!: :?:
Смешно е да сте съдник,без дори да сте пастор. :idea:
Явно за вас вместо да се обаждат до министерството,щеше да ви споходи пълно щастие,ваши съграждани да са в затвора,защото имат професионална камера,а не любителска......е Браво. :evil: Някакви други прегрешения за 20г.затвор да виждате :!:
Точно това сме ние Българите......лоши,злобни,завистливи хора.Вместо помощ или съчувствие,натискане с крак в тинята.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
lefi
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 18:45

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от lefi »

Я и аз да не остана назад, както се казва "барабар Петко с юнаците" нещо се заговори за съвест,честност ,за добри и лоши герои .....та в този дух. Прочетох няколко пъти и това от рибибг и от това на макс тук. И какво ....оказва се ,че това писано от белополски рибите са ловени с това:
Използват се едри морски воблери на Duel, Rapture, Rapala, Shimano и др. В сребърно сини или сребърно кафяви варианти с две или три тройки и издължена форма. Или трябва да са без лопатки /Lipless/, или с малки такива и да газят на максимум метър под повърхността. Най-добре е да са тежки - с тегло от 18 до към 30 г. Моделите на Rapture – Momoko, Wave Dancer, Javelin, Magneto и S-Stalker ловят отлично лавраци, а някои от тях и лефери.
Нищо за IMA,нищо за фамозното SHIMANO......
Втова на макс обратно.....както се казва - ЩО ТАКА БЕ МИМЕ....
Питам къде е истината ,що ми се струва ,че умишлено и некоректно се насочват хората към строго определен/лъжовен/ продукт....нещо комерсиално ли надушвам....
Та затова и много други подобни изписвам името на рибариера с малка буква /не е правописна грешка/
Нищо лично но така не се прави - щом си казал А трябва да можеи да кажеш и Б
ТОВА НЕ Е СПОДЕЛЯНЕ ,ТОВА НЕ Е КОРЕКТНО ,ТОВА Е ПОДЛО И УНИЗИТЕЛНО ОТНОШЕНИЕ КЪМ КОЛЕГИТЕ -защото едно е да те питат и ти да не искаш да кажеш ,друго е да НЕ ТЕ ПИТАТ и ти да подвеждаш .
Та толкова за честа,коректноста ,съвеста и всичките им производни .....
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от XEPO »

Emo-83 написа: Точно това сме ние Българите......лоши,злобни,завистливи хора.Вместо помощ или съчувствие,натискане с крак в тинята.
Напротив колега-Българите сме добри,наивни и състрадателни хора.Точно за това с две три шарени статийки с картинки разни машинатори /от всички сфери/ ни държат далеч от действителността,плетат си кошничките за сметка на това,че никой не ще да се престраши да каже,че "Царя е гол",но когато някой го направи веднага бива обявен за национален предател.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от max »

Такааа......на едните се извинявам че съм писал, на другите че съм хванал, на третите че ловя с воблери ИМА а на всички останали че има такива "българи " и са принудени да четат този бразилски сериал. :D :lol: :lol: :lol: Моля все пак световно известните капацитети в риболова да не ме слагат под един знаменател с Калоян, аз и той сме отделни личности въпреки че по някога ходим на риба заедно. Аз не съм написал нищо друго освен това в тази тема, та не разбирам какво толкова ви боли но моля нека коментираме това а не световният глад и какво е казал Путин :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от Д-р Флекс »

А, това за Путин не трябваше да го пишеш, сега като почнат едни алюзии за "щуката на Путин", отидоха още 12 страници латиносага... :lol:
bigdodo
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 23:21
Местоположение: София

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от bigdodo »

Всеки жител на Европейскя съюз, има правото да практикува любителски риболов в сладководни и солени води на територията на Гърция без документ при следните условия:
- да ползва за това до 2 въдици
- на всяка въдица трябва да има само 1 кука
- риболовните деиствия да се извършват от сушата (без лодка или подобно пособие)
- риболовецът има правото да улови до 2 риби, с общо тегло до 2 килограма.
-Организиран (състезания), групов (над3-4 човека) или извършван от лодка или подобие на лодка риболов, не може да се извършва без документ. При такъв вид риболов, участниците са задължени да уведомят местните власти (полиция, риболовно дружество или брегова охрана в района) предварително, за да им бъде издадено разрешително и разяснят съответните изисквания, които трябва да спазват.
Горното важи, за цялата територия на Гърция.
Освен това, всяка област, река, езеро, язовир или морски район, има собствен статут на риболов и местните власти, могат по всяко време да забранят риболова, на определен вид риба или риболова изобщо, както и изискванията към риболовеца. Затова риболовеца е длъжен да бъде информиран, пак от съответните власти преди да започне риболова.
Това по повод споровете за количествата разрешена за улов риба,без да вземам страна.Понеже аз на всеки 2 години си вадя разрешително за подводен риболов и за риболов от лодка.По този повод ,за българското наществие/боклуци,палаткови лагери,чалга до зори,огньове,багажници пълни с риба/вече е забранен сладководният риболов в почти цяла северна Гърция/частта под България/вкл.и река Ангитис.Вече е забранен,както вероятно знаете и от пристанищата,колегите ходещи на Керамоти и Кавала знаят.Казват че това не е заради нас,че било заради директиви от европейския съюз,но факт че надписите за забрана са и на български,та кой знае.Глобите са солени.Едни колеги харпунджии,хем с валидно разрешително са ги одрусали по 600 евро,защото се оказало,че в близост на лова им е имало талян,местните се подразнили и викнали кост гарда.А то е забранено да се гмуркаш на пристанища,на не знам колко си метра от плажове,кейове,таляни и други,но те не знаели че има талян и загазили.Та така,ако те хванат -лошо.
Всички рибки плуват,само пържените -не,ние пържени не сме!
ilian_iliev
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 18:07

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от ilian_iliev »

Това всъщност означава ли, че така популярното полиангисто е забранено. И това с до 2 риби и до 2 кг. така написа звучи все едно хващаш 2 заргана и трябва да си ходиш, не трябва ли да е "до 2 броя ИЛИ до 2 кг."?
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от nkolev »

Отново се напада най-откровено човек осмелил се или нищо не подозиращ да опише добрия си риболовен излет в Гърция, както и направил най-тежкия грях да сподели мястото където се е случило.
Отново всичко се обявява за търговски трикове или лъжи - да си призная имам чудесна снимка на лаврак около кило и малко с дуел адажио в устата и някой да ми каже, че не съм го уловил с него??? аз ли знам по-добре или някой друг.
Отново се развихря вечния спор, кой колко може да хвърли или по-точно кой колко не може.
А за мръсотията, боклуците и осирането на местата за риболов, то си ни е национална черта (с едно уточнение - местните риболовци, които в голямата си част поназнайват български език и си общуваме точно на бългаски със сигурност осират повече от туристите от България. Оставени на брега опаковки от стръв, празни пластмасови шишета, стари мрежи изхвърлени точно в "резервата Вистонидас" не са случайност а сякаш закономерност сътворена от местните , която гърците не ги дразни защото не са на площада.) Всеки нормален човек посетил мястото се дразни от боклуците, но те не са оставени от българи поне огромната част от тях.
За самия улов на много лавраци, то наистина не се случва всеки ден и трябва в правилния сезон да уцелиш правилния вятър и метеорологична обстановка и едва тогава ако знаеш какво и как да правиш ловиш яко (аз не съм случвал или не мога все пак не ходя там през ден).
За добрия риболов поздравления на Иво, а Порто Лагос се върти отдавна из форума и не е чак такава тайна, нито пък всеки път дава та да си го крием един от друг.
НДК
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от LVitchev »

Е,няма друга такава държава,преливаща,пръскаща се по шевовете от завистници и други твари :lol: :lol: :lol: Няма да пиша друго,щото да не засегна на шефчето некое приятелче :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от Emo-83 »

lefi написа: Питам къде е истината ,що ми се струва ,че умишлено и некоректно се насочват хората към строго определен/лъжовен/ продукт....нещо комерсиално ли надушвам....
Пълна измишльотина,плод на болна фантазия.
Точно това ни е проблема,защото друг не виждам.
Лоши сме,егоисти сме,завистници сме и не приемаме успеха на колегата,ако това може да се нарече така.Направо съм отчаян от всичко и всички.......какво делим бре....риба ли :!: :?:
Тези примамки едвам си ги намери преди 2-рото му заминаване.При първото без тях е гледал мача отблизо.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от Д Пенев »

Emo-83 написа: Тези примамки едвам си ги намери преди 2-рото му заминаване.При първото без тях е гледал мача отблизо.
Нема нужда от адвокати форума колега и отново задълбочихме въпроса върху въпросните примамки, ако не бяха точно тези оставаш валат :lol: :lol:
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: ЛЕТНИ ЛАВРАЦИ в Гърция

Мнение от Алеко »

Мисля, че по темата всичко е казано.
Заключено

Обратно към “Риби и рибари в странство”