ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от PETAR 40 »

za4o75 написа:https://www.google.gr/search?q=rapala+m ... 63&bih=635

Това е воблера!Добре е да имаш няколко цвята,не знам кой "не работи"!Също 17-ката е много добър за лефер и баракуда!
Ма това е Макс Рап,а човека ти говори за Х-Рап :idea:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от max »

Бях се зарекъл ведбнъж в годината да "събуждам" тази тема, дано да започнат и други да пишат по нещо стойностно в нея :D

Та на кратко - отвори ми се възможност да сляза доста по на юг от обичайните дестинации които посещаваме през последната година. Става въпрос за северната част на Пелопонес. Място за мен абсолютно непознато, но за моя радост и щастие както и по голямата част от Гърция с присъствие на наши сънародници. Тук е момента да благодаря на всички които ни помогнаха с информация и съдействие на място (Злати, Жоро, Иво и всички останали) - това както се оказа в последствие беше от голямо значение за нас.

Нашето пътуване започна на 26,06 рано сутринта. Няма да ви занимавам с подробности но с помоща на Злати избрахме като най преспективна дестинация град Халкида намиращ се на един от най големите Гръцки острови - Евбея. Информацията беше че въпреки че мястото не е удобно за риболов се ловят единични лефери с размер от 1 до 2-3 килограма. Държа да отбележа че всички с които говорихме бяха доста сдържани поради простата причина че това не е най добрият сезон за този риболов.
Късният следобед пристигнахме в Халкида, настанихме се в хотела и излязохме да огледаме ловните полета. Първите ми впечатления от града са че това е доста интересно място. Сравнително малък град кипящ, от живот където има огромен проблем с паркирането :D Свързан с континента с два моста (нов и стар) на и под които както се оказа щяхме да пребиваваме доста. Първата ни разходка по "паралията" която както се оказа е и най преспективното място за риболов леко ни стресна. Условията за риболов бяха меко казано абсолютно несравними с всичко до което се бяхме докосвали до момента. Най тясното (малкото) разстояние между континента и острова , а именно старият мост се оказа тясна "вратичка" през която огромни маси вода се опитват да преминат от север на юг и обратно движени от могъщата пулсация на морето - приливите и отливите. Тази мощна и бърза "река" обръщаше посоката си на всеки 6 часа с малки паузи в които морето изглеждаше "нормално". На "окомер" скороста на течението на моменти достигаше до 10-15 км/ч. С искренно очудване разбрахме че въпросните лефери се ловяха именно в бързейте. Всичко това заедно с високите стени на този канал, движението на хора по "паралията" , сериозният трафик на риболовни лодки влачещи за лефери и високият парапет превръщаха риболова в доста сериозно изпитание.

Изображение

Изображение

Високата скорост на водата и височината от която хвърляхме напрактика обезмисляше всичко което знаехме за спининг риболова на лефери до момента. След краткото стъписване подбрахме тежки потъващи воблери и стратирахме с няколко замятания. За мое учудване регистрирах удар в рамките на 10 минути и няколко пъти видях лефери които се обърнаха след воблера ми малко преди да го извадя от водата. Веднага след това Калоян закачи риба около 2-те кила която за жалост само гледахме от високия бряг в продължение на 20-30 секунди преди да се откачи. Бяхме тръгнали уж да огледаме без канджа или кеп! :D Единствената риба хваната тази вечер беше на колега украинец с тегло около килограм.
Тестовете в следващите часове ни убедиха в няколко неща:
Най много и големи риби седяха под моста където на практика можеха да ловят само хората с лодки.
Течението абсолютно заличаваше предимствата които можехме да имаме заради качествата на примамките и начина на водене.
Не е много приятно да ловиш риба на булевард Витошка в пиков час :lol: :lol: :lol:
Поради всички тези причини и факта че риболова на старият мост беше само вечер започнахме да търсим ново място. Първата ни точка се оказа и най правилният избор - новият мост. Инфото за там беше че има риби но доста по нарядко. Каналът под него беше 3-4 пъти по широк и съответно много по труден за облавяне. Но имаше съществено за нас предимство - там нямаше никой!
След по малко от час и половина дойде и първата риба - прекрасен лефер с тегло над 3кг. който взе страшно атрактивно в самите крака на Калоян и след бясно развиване на аванс и поредица от поне 10 скока излезе на брега. Малко след това и аз успях да се разпиша с 4 кг. риба.

Изображение

В следващите дни хванахме по още една трофейна риба.
5.600

Изображение

и 7.300

Изображение
ПУскам и малко видео.

Всички риби са хванати на Момоти 190 , цветове BRZ, ALR , AGU

Изображение

Изображение

Изображение

Надявам се в следващите дни да ви доразкажа и останалото.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Коце »

Страхотни риби! :shock:
Последната на таймен отива...!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Иво Ломски »

Евала за репортажа, а леферите са чудни :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
civic
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 15:19
Местоположение: Greece
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от civic »

Браво поздравления супер риби , следващият път елате зимата или след великден както вече казах на Калоян тогава е най весело!!!
Draj
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 9:28
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Draj »

Ееее, изчетох изчетох килограми страници и нито думичка до сега за този остров. Първо поздравления за страхотния репортаж, второ във вторник ще щурмувам острова, но от другата му страна. Муртери май се казва селцето, та ....ако някой знае подходящи места, ще приема инфото с охота
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от max »

Сега и малко драма :)
Най голямата риба която хванахме се бори доста продължително и вдеотдайно което ми даде възможност да изтичам за подводната камера. Мисля че се получиха уникални кадри! Но както народа е казал не можеш да вземеш без да дадеш - платих кървава цена за тези кадри. На самият финал рибата събра сили и буквално се истреля върху крака ми. За съжаление в устата и още имаше кука и воблер закачен за нея. Свободните куки раздтаха кракът ми, а една от тях се заби до край в основата на прасеца.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от Д-р Флекс »

Вчера Данаил ми разказа - но не предполагах, че е било толкова сериозно!
aia0
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 14:27
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от aia0 »

max написа:Изображение
Ха ха това е в кръгът на майтапа ама маи ГОФАРА си е хванал човек накрая!
Не се знае знае ли се пък и да се знае не е много сигурно!
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от XEPO »

http://www.youtube.com/watch?v=QVuHY064 ... dex=2&hd=1" onclick="window.open(this.href);return false;

В ролята на Димо Терфенлията-Максо с петромаксо
В ролята на мечката-Гофаракис Разпоракис
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от niki71 »

Супер риболов и репортаж ! Пожелавам ти бързо оздравяване .
ПЛУВЧО
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 12:06
Риболов: универсален боец
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от ПЛУВЧО »

Супер риболов на класни лефери! :tup:
Само това с кръвнината накрая...малко.... :shock:
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: ИСКРЕННО и ЛИЧНО за спининг риболова в Гърция

Мнение от max »

Някой забеляза ли втората риба (м /у 7 и 10 -та секунда)? Според мен беше поне 10 кила.

Който се интересува може да гледа и филма по Хоби ТВ.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”