Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
dem0na
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:48
Риболов: Морски риболов

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от dem0na »

И какво лошо има, поне малко съживихме форума. По едната темата 2ма споделиха, по другата един, а останалото беше извън темата.
pike написа:Хм, следя и двете ти теми и се чудя какво реално искаш.

И в двете теми имаш точни и конкретни отговори, а сега обобщаваш, че заради незнам си кой, нямало да споделяш информация. Идваш във форума, търсиш информация, получаваш я и после: гледайте си работата ?!?
Благодаря ти, за полу4ената информация, беше много ценна за мен, но такива "гледайте си работата" е несериозно.
iiivo
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 23:34
Риболов: джиг,спининг,тролинг

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от iiivo »

Колеги искам да попитам нещо.Юни месец ще ходя до Тасос, имам риб лодка която е регистрирана в България и аз имам капитанско.Та мога ли да я ползвам там за разходка /за риболов знам че не може/,ще мога ли да я оставя на пристанището в Skala Potamia.Някой дали е запознат с техните изисквания,колко се плаща
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от promarine »

iiivo написа:Колеги искам да попитам нещо.Юни месец ще ходя до Тасос, имам риб лодка която е регистрирана в България и аз имам капитанско.Та мога ли да я ползвам там за разходка /за риболов знам че не може/,ще мога ли да я оставя на пристанището в Skala Potamia.Някой дали е запознат с техните изисквания,колко се плаща
Можеш да я ползваш и нищо няма да плащаш. Колкото пъти съм си пускал лодката и съм я държал по няколко дена в Гръцки и Турски пристанища, никога, никой не ми е искал да плащам нещо. Само в България могат да ти искат пари за това, че си пуснал лодката си от плажа. :?
За Гърция обаче при проверка могат да ти поискат куп неща - застраховка, пожарогасител, сигнални пакети, спасителни жилетки, аптечка и др... Дочух, че нещо започнали да ни недолюбват. Защо ли :?: :? :|
....
www.plodex.eu
....
iiivo
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 23:34
Риболов: джиг,спининг,тролинг

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от iiivo »

аз по принцип имам всичко,но някой колега по напред беше написал че трябва да се ходи до някое пристанище и да се подават някакви документи
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от PETAR 40 »

iiivo написа:аз по принцип имам всичко,но някой колега по напред беше написал че трябва да се ходи до някое пристанище и да се подават някакви документи
Като отидеш някъде да живееш или на хотел не трябва ли да се регистрираш?
Същото е и с лодката.
Отиваш в лименархиото и декларираш,че ще си правиш разходки в района им с едикоя си лодка.Записват ти данните и това е.
По закон с чужда регистрация е забранено,но гледам,че на горе от Солун все още си затварят очите и разрешават.
Това е задължително от гледна точка на вашата сигурност.
Ако се случи нещо с лодката ви и са нужни спасителни акции,лименархиото е отговорно да ви предостави първа помощ и за решаване на последствията.
Ако не сте декларирали лодката ,лимен. не е отговорно за нищо.
iiivo
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 23:34
Риболов: джиг,спининг,тролинг

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от iiivo »

PETAR 40 написа:
iiivo написа:аз по принцип имам всичко,но някой колега по напред беше написал че трябва да се ходи до някое пристанище и да се подават някакви документи
Като отидеш някъде да живееш или на хотел не трябва ли да се регистрираш?
Същото е и с лодката.
Отиваш в лименархиото и декларираш,че ще си правиш разходки в района им с едикоя си лодка.Записват ти данните и това е.
По закон с чужда регистрация е забранено,но гледам,че на горе от Солун все още си затварят очите и разрешават.
Това е задължително от гледна точка на вашата сигурност.
Ако се случи нещо с лодката ви и са нужни спасителни акции,лименархиото е отговорно да ви предостави първа помощ и за решаване на последствията.
Ако не сте декларирали лодката ,лимен. не е отговорно за нищо.
Благодаря,а някой знае ли лое е най близкото лименархиото до Skala Potamias
rumen_patrikov
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 20:28
Риболов: Troling , spining , Риболов от каяк, мач риболов
получил Браво: 2 пъти

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от rumen_patrikov »

В Лименас, до централната улица,но е на забутано място и там

трябва да попиташ
iiivo
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 23:34
Риболов: джиг,спининг,тролинг

Re: Пътуване с моторна лодка до Турция или Гърция?

Мнение от iiivo »

rumen_patrikov написа:В Лименас, до централната улица,но е на забутано място и там

трябва да попиташ
ОК
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”