Thailandia

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
pingvino
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 23:57
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Thailandia

Мнение от pingvino »

Здравейте приятели,
към края на 2013 имах възможността да практикувам лщбимото хоби далеч от дома. С оглед на целта на пътуването ми до Тайланд (меден месец) успявах да отмъкна по час на ден в който да похвърлям. Отначало изобщо не смятах дори да нося такъми, викам си аз отивам на меден месец, ще си взема там веднъж една лодка за риболов в морето и достатъчно. Да ама не. Ден преди тръгването съпругата ми ме попита - абе ти няма ли да си взимаш въдицата.... е взех я :) Една кутия с малко примамки, влакно, 2 бомбарди, една мотовилка с малко влакно и плувка и един телескоп който влиза в куфара и съм на 6 :).

Още на втория ден установих че в хотела на закуска сервират един френски бял хляб, който е ужасно подходящ за мотовилката и набързо се сдобих с малко стръв.
Попътувахме с лодка до един близък много приятен плаж, където ни посрещна това:

Изображение

с историята че местни рибари дялкат тези произведения и ги оставят като дар за добър улов.
Аз не мога да дялкам, но за сметка на това извадих мотовилката и една филийка хляб и понагазих в единия край на плажа да видя ще имам ли сефте в Тайланд. За около час успях да хвана 15ина рибки от следните видове:

Изображение

Изображение

Изображение


На по-следващият ден пак бяхме в лодка за екскурзия и на едната от спирките на Bamboo Island видях как другите лодкари след като свалят пътниците си мятат от лодката. Както се сещате и аз не слязох от лодката. Печеливш отново бе хляба, като всички останали използваха същата стръв. Там се разписах с още няколко рибки от нов вид:

Изображение

които местните твърдяха че били много вкусни.

На следващата спирка на лодката вече имаше повече риби от вода. Повечето не можеха да налапат, но се бях прицелил в едни много красиви и малко по-големи и успеха не закъсня:

Изображение

Приятелите с които споделях моите преживявания ме скастриха, че не ловя на изкуствено и след като "случайно" попаднах в един местен магазин, се сдобих с местно чепаре, няколко главиняра и малко туистъри. Понеже нямах глави за туйстърите си взех едни по-големи куки и направих някакъв монтаж с бомбарда и туистър без глава.

На по-следващият ден докато ни разхождаха в едни красиви лагуни:
Изображение

успях да се разпиша с чепарето

Изображение

Изображение


Тъй като пътувахме някъде през ден а в останалото време си бяхме в хотелския плаж, на следващият ден реших да тествам местните туистъри с бомбардата. Доста успешно се получи, като за час дръпнах около 15 риби от плажа докато не скъсах бомбардата.

Изображение


През цялото време се опитвах да си организирам някакво влизане с лодка за Big Game Fishing но доста неуспешно. Варианта ми беше сам да си наема такава, което струва 500+ американски парици, което ми се стори прекалено. Въпреки че имах вече телефоните на всички лодки в региона, които предлагат услугата, се оказа че няма други желаещи (изискваха минимум 4ма) с които да се комбинирам.

Вече се бях тотално отказал и се върнах отново на плажния риболов, този път с главинярите. Те също се оказаха подходящи, както и въртележките и 4-5 сантиметровите малки воблери. Появи се нов вид в портфолиото:

Изображение

Изображение

както и няколко по-едри екземпляра от другите видове, които не успях да заснема.

Последва екскурзия до съседен остров резерват, където още докато влизах във водата покрай мен преплува съвсем спокойно една баракуда около 50те сантиметра.... WTF!!!
Освен нея там имаше и

Изображение

Изображение


След поредният ми неуспешен опит за лодка за Big Game, реших че тъй като ми остават още 3 дни на морето, ще търся вариант за влизане с по-малка лодка с подходящо оборудване, с надеждата да хвана нещо по-така :)

Това се оказа лесно. Още същата вечер, вече бях уредил лодка с капитан само за мен за 1/2 ден за около 100 тина лева. На другата сутрин ставане в 6:30 закуска и потегляне към близкото пристанище.
За хората като мен, които не бяха прекарвали толкова време на окена, прилива и отлива бяха доста впечатляващи. Следващата снимка е заснета от място до което водата стига около 12:00:

Изображение

Вече в лодката с разпънати въдици за тролинг с моя капитан, който не спираше да повтаря You are very lucky:

Изображение

Изображение

Още на излизане от пристанището имаше приличен удар на едната въдица, който не успях да реализирам.

Изображение


По време на изваждането и повторното и разпъване съседната на нея даде знак :)

Изображение

Изображение


Последва 15 минутна пауза и нов удар:

Изображение


Последва 30 минутно затишие, в което се наслаждавах на красиви гледки като тези:

Изображение

Изображение

така наречения Chicken Island

Изображение


Точно около тези червени скали последва и трети удар:

Изображение

за справка, крокса е 45 номер



Аз вече бях преизпълнил всякакви очаквания, а капитана все си повтаряше You are very lucky. Разказа ми как предния ден е бил за цял ден с туристи на риболов и са хванали 1 риба, а по-предния отново за цял ден нито една. В лодката имаше и чепарета навити на едни мотовилки за риболов от ръка, но каза че тях използва, когато няма баракуди и хората искат да се разпишат поне с някаква риба и вадят някакви шамарчета покрай скалите. Реших да не настоявам да ги използваме :)

Наслаждавах се на момента и се възползвах от гостоприемното посрещане:

Изображение

Вече стана около 11:00 и той каза, че доброто време за риболов вече свършва и се очакват риби след 15:00 а аз по план бях до 12 в лодката. След има няма 5 минути последва силен удар и с него излезе и черешката на тортата...

Изображение

Изображение

...по груби мерки около метър.

С тази риба приключи и излета. Повъртяхме още 20ина минути и се отправихме към пристанището. Равносметката за около 3:30 часа във водата с разпънати тояги беше следната:

Изображение

Аз бях безкрайно щастлив и доволен и се отправих отново към хотела при моята съпруга, че нали съм на меден месец. Там ни изненадаха със специален коктейл, който завърши този ден подобаващо още в 13:00 :)

Изображение

Пожелавам на всички да се докоснат до красотата и риболовното разнообразие на Тайланд и да споделят с нас своите преживявания там.

Наслука!
Marco Polo написа:Бобо отпуши тапата или потърка лампата или просто си ги може :)
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
outsider
Мнения: 2666
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4571 пъти

Re: Thailandia

Мнение от outsider »

pingvino написа: С оглед на целта на пътуването ми до Тайланд (меден месец) успявах да отмъкна по час на ден в който да похвърлям.
:lol: :lol: :lol: :lol: - Респект!!!
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
MAD
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 22:11
Риболов: От лодка!

Re: Thailandia

Мнение от MAD »

Изпразних се максимално посред зима и то толкова красиво!Благодаря ти за хубавите гледки,че много ми харесаха дървените курове Ред-Хед,дано си се сетил да си вземеш един за кадем и да ми го подариш! :roll: И ти,и най-вече ЖЕНА ти сте великолепни и ви се възхищавам за смелият "Меден-Месец" в Тайланд!Господ здраве да и дава на ЖЕНА ти,че се е сетила за твоите въдици/ЯВНО ТЕ ОБИЧА ИСТИНСКИ/ щом мисли и се грижи за твоя кеф,за теб в детайли и Ви пожелавам пълна къща с деца и любов-ФОРЕВЪР!Уау,зареди
ме братко с положителна енергия за цела година! :tup: Мерси и да ти се враща! :tup:
MAD
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 22:11
Риболов: От лодка!

Re: Thailandia

Мнение от MAD »

Изображение

Май "Червената шапчица" играе главната роля по тия далечни куурдинати? :oops:Само не предполагах,че е Чернокожа дебелана? :oops:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Thailandia

Мнение от jazzmena »

Честито приятелю, за много години!

Не наех че си такъв топлолюбив пингвин :lol:

Мерси за споделената красота. ...... това долу-вляво на първата снимка ако му сложиш 2 тройки, със сигурност ще лови! :wink:
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Thailandia

Мнение от VDP »

Браво Бобо, уникално преживяване! :tup:
П.С. При следващия воаяж натам, смести ме в куфара да ти пазя въдиците! :oops: :D
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Thailandia

Мнение от nina »

Страхотно! Благодаря!

П.С. И аз ще си взема жена заради такъв меден месец :lol: :lol: :lol:
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
bastunite
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 19:09
Риболов: Спининг

Re: Thailandia

Мнение от bastunite »

VDP написа:Браво Бобо, уникално преживяване! :tup:
П.С. При следващия воаяж натам, смести ме в куфара да ти пазя въдиците! :oops: :D
Васе, аз се надявам да успея до края на годината да последвам Бобо;)
А най-хубаво ще бъде да отидем заедно:)

Браво Бобо!!!
ПЛУВЧО
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 12:06
Риболов: универсален боец
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти

Re: Thailandia

Мнение от ПЛУВЧО »

Много хубав меден месец!Кадемлийски. :tup:
Започвайте да карате и всички "метални" години там.Бъдете щастливи!
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Thailandia

Мнение от Marco Polo »

Нали ми каза някои цифри.. Сега троша всички касички из къщи и броя парички..
Ще се ходи, това е ясно! :D

Изображение
pingvino написа:...скастриха ме, че не ловя на изкуствено
Посипвам си главата с пепел! :lol:
Но в темата е доста по-весело отколкото в Уозъпа. :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Thailandia

Мнение от Д-р Флекс »

You are veeeery lucky!!!

:D :tup:
playback
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 11:19
Риболов: спининг, плувка
Местоположение: София / Добрич
дал Браво: 6 пъти

Re: Thailandia

Мнение от playback »

:fish15: :fish15: :fish15:

Малеееее колега стопли ни душичките :tup: :tup:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Thailandia

Мнение от bgfishingmaniac »

Отлично преживяване!
Тайланд е любимата ми туристическа дестинация, а природата в областа Краби на Андаманово море, където преполагам колегата е ходил е направо като от пощенска картичка.
За съжаление от Тайландските соленоводни риби не е останало кой зае колко - риболова там както и на повечето места в Югоизточна Азия и много интнзивен. Сериозните Тай шкипери карат до Андамановите Острови (Индия) за по-сериозен риболов. Но в края на тунела има и светлина - в Тайланд се намират едни от най-завладяващите сладководни комерсиални гьолове пълни с екзотични риби от цял свят. Там за не много пари ( с 2 изключения) човек може да се сбори с няколко товарни влака на ден.
Поздрави и Упех!
kutinchev
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 9:42
Местоположение: Русе

Re: Thailandia

Мнение от kutinchev »

Благодаря за споделеното!
Докоснах се за момент и аз до преживяното! :)
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Thailandia

Мнение от bai ves »

Час сега виждам Боби! Страхотно! Красота е, топло и си се насладил. Кеф братко, колкото повече, толкова повече...... :fish2:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”