Регенсбург

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Багодаря ви много, приятели :) Днеска продадох колата и сега нема одене за риба :) Майтап, ще взема нещо друго, но от работа не мога да си вдигна кратуната, за да отида да си извадя билет. Мисля да го направя на 04.01.2016, да изкарам един за 5 или 10 години и да не се разправям :)

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

хайде , давай, Марияне!
Аз днес излязох,

Изображение

беше пълна трагедия. Не дръпна ни веднъж сутринта, отидох с две въдици, с първата загубих косматата блесна от брат ми в някакъв клон,

Изображение

малко по-късно закачих мача и след като скъсах направих поредната глупост. Като опъвах кордата прегънах върха повечко и го счупих ... сега мачът не е вече 4.20 а към 4.00 ... едва ли ще мога да си купя само връх така, че ще заобля горе и ще карам така, ще видим....
Прибрах се и следобяд излязох отново, този път отидох под шлюзовете... отдавна не бях ходил там , изчистили са брега, подрязали са храсталаците ...

Изображение

И след като помятах на каквото имах, закачих онази дебелата, дето последно я дялках и е по-голяма от дланта ми ... в течението се мяташе много убедително и още на второто, третото мятане нещо сребристо се изстреля след нея, беше към два пъти нейната дължина ...
Опитах да я извадя, но се замята истерично и се откачи. Останах си с питанката бяла ли беше или щука. После се преместих по-нагоре където имаше колега, той хвана няколко и ги пускаше обратно, според него бяха дунавски пъстърви (Hucho hucho), явно са зарибявали наскоро и още не са се изхитрили мъниците (90 см минимален разрешен размер ...) хайде, дано ги хванете вие!

Изображение
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Супер !!! Давай все така и един ден ще има пак рекорди :)
Мился, че за мача миоже да намериш връх. Какъва е марката и модела?
Минималният размер на дунавската пъстърва (Huhen) е 70 см, а не 90 :) Апропо, това е рибата с най-големият минимален размер в Германия от всички сладководни.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Отличник си, ама в нашата вода важат локални размери, тази година ги вдигнаха от 70 на 90 см :) Както и при мен от 1 януари, а не от 15 февруари, та до 1 май са забранени хищниците, та това с върха ще трябва да го реша (Daiwa Aqualite Power Fl. 4.20m 15-50g), щото не мога изкара на абстиненция четири месеца, ако ще и да не хващам ... хайде стига чети из форума, иди изкарай билет!!! Поздрави!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

colorcore написа:Отличник си, ама в нашата вода важат локални размери, тази година ги вдигнаха от 70 на 90 см :) Както и при мен от 1 януари, а не от 15 февруари, та до 1 май са забранени хищниците, та това с върха ще трябва да го реша (Daiwa Aqualite Power Fl. 4.20m 15-50g), щото не мога изкара на абстиненция четири месеца, ако ще и да не хващам ... хайде стига чети из форума, иди изкарай билет!!! Поздрави!

Ясна работата. Да, всеки уастък на река или водоем си има свойте специфики :) Инае съм си научил теоридята де :)

Пръчката мисля, че ще можеш да я оправиш. Връх няма начин да няма някъде. Всичко се продава вече. Само е въпрос на малко търсене. Ако е много скъп, то по-добре да си купиш нова пръчка направо и това е :)

Сега съм си в БГ за малко и после започват празниците. Та май ще остане наистина за след това ваденето на билета.

Позддрави и ще се радвам да споделяш все така и за в бъдеще, пък и все по-големи успехи да имаш !
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!
С пожелание за много здраве, късмет и успех във всяко начинание през новата 2016 ! :)
Не на последно място огроооооооооооооооооомни рибоци :)

Има ли някакво актуално инфо, излезе ли някоя хубава риба?

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Честита нова година и на теб Марияне,
И разбира се, на целия форум!
Рибки няма от последните, а не съм ходил вече две седмици, но утре вечер ще си взема по план годишната карта и в събота може и да открия в мъглата и снега на познатото жито царевица и може би някой макарон. Обещавам да се отчета....
Хайде, Марияне, ти откри ли?!
Поздрави и големи и по-здрави!!!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте и поздрави на всички! Да е хубава Новата Година и успешна, да сте здрави да ходите за риба!
Аз вчера и днес ходих за по два часа в дъжда и мъглата, нахраних доволно с жито и царевица и никой не дръпна. Очакваното капо затвърди статистиката през януари нищо да не хващам, но знаеш ли, може и да я обърнем, до края на месеца има още време. Беше мъгливо и тихо ...
Изображение

Поздрави!
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от Shtukata76 »

Здравейте, колеги! Намирам се в околността(Динголфинг) и ще се зарадвам на съвместен излет. Поздрави Георги
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Някакво раздвижване? Успехи по фронтовете?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от Shtukata76 »

Миналия уикенд бяхме на Ин, дребни щуки и един хубав распер. Дайте малко инфо как се качват снимки през новата платформа.
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте! Не съм се обаждал отдавна, виждам, че темата, обаче, не е съвсем изстинала ...
Тази година ходих, вече има-няма десетина пъти, хванах някое и друго попче, два-три кефала от под половин кило ... Освен, че ме затрупаха с работа и командировки и времето сериозно се бърка в рибарските сметки. Големите наводнения видяхте сами по тв, но и те бяха отдавна, не спира да вали и да е много динамично. Видях един-два пъти да гонят по плиткото, но моите опите с новата реколта воблери от зимата за сега остават неуспешни. Ето една снимка, която, мисля добре отразява състоянието на реката в последните месеци... Поздрави и големи на вас!
007.JPG
007.JPG (84.47 KiB) Преглеждано 5482 пъти
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте,
снощи ходих отново, за трета поредна вечер след работа, за по два часа .. много е приятно както винаги по това време. Събраха се няколко топли дни, но днес е последният, утре отново ще гърми.
Така беше миналият ден :
DSC_0115.JPG
DSC_0115.JPG (85.76 KiB) Преглеждано 5377 пъти
Водата тези дни е все още висока и мътна, но се поизбистри :
stand.PNG
stand.PNG (77.18 KiB) Преглеждано 5377 пъти
temp.PNG
temp.PNG (52.44 KiB) Преглеждано 5377 пъти

А снощи най-сетне успях да излъжа един малък костур:
DSC_0116.JPG
DSC_0116.JPG (179.67 KiB) Преглеждано 5377 пъти
след който имах удоволствието нещо дебело да ми захапе самоделния воблер и яко да ме разтърси за около 5-6 секунди, но за съжаление се откачи.
Поздрави на вас и успехи!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от outsider »

Здравей колега. Благодаря за репортажите , по чиста случайност отворих страницата така , че попаднах на стар пост , в който се оплакваш че си си счупил мача. Съвсем наскоро успешно ремонтирах счупен мач - в случай че ти се занимава , ремонта е елементарен : най-тънките връхчета за фидер са с диаметър 2.2 мм , подрязваш мача до нужния вътрешен диаметър , или изпиляваш връхчето , така че да влезе в счупената част , лeпиш с епоксидна смола ( вкарваш обилно смола , след което обръщаш коляното с върха надолу , така че смолата да обере всички възможни празнини и луфтове) - мятах с него , вадих риба , закачих нещо по дъното , и по навик дръпнах като хамалин :oops: :D - ми държи си , няма проблем. Връхче от 1.5 - 2 унции ти стига напълно.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здравейте отново! Тази година пиша рядко и оскъдно, такъв е и риболовът, само меракът същият. Не остана много време от различни ангажименти, което си пролича и в успехите ми. Лятната ваканция завърших вчера, в България риболовът се отчете с един два пейзажа и рибки от по десетина сантиметра, които сами сте виждали и няма да ви показвам ..
DSC_0244.JPG
DSC_0244.JPG (127.42 KiB) Преглеждано 5097 пъти
Това е едно от красивите места, които посетих по Арда, точно преди бурята.

А ваканцията завърших тук в Регенсбург. В събота бях по-успешен, хванах малък распер,
DSC_0270.JPG
DSC_0270.JPG (173.69 KiB) Преглеждано 5097 пъти
който после пуснах да порастне,
DSC_0271.JPG
DSC_0271.JPG (56.43 KiB) Преглеждано 5097 пъти
а след него един кефал
DSC_0272.JPG
DSC_0272.JPG (245.18 KiB) Преглеждано 5097 пъти
и после и костур.
DSC_0273.JPG
DSC_0273.JPG (213.15 KiB) Преглеждано 5097 пъти
След костура трябваше да прекъсна защото закачих и докато дърпах напреко на течението да откача, успях да скърша пръчката си по средата ... докато си прибирах предната половина закачката, разбира се, се откачи ....


Вчера поднових риболова по обяд до към 5, но хванах само един малък костур.
DSC_0274.JPG
DSC_0274.JPG (208.85 KiB) Преглеждано 5097 пъти
Пред мен плуваха пасажи уклеи, а под тях, на около метър, като подводници огромни 60-70 см распери, които караха водата да заври при изстрелването си нагоре. Видях сигурно към 30 атаки, но мен не ме пощяха, изпробвах целия си арсенал.
На вас повече успехи и големи!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”