Регенсбург

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от swyfti »

Браво, колега!!!

Много кеф правят тези кефали!!!
Снимката е от Бад Абах, предполагам и твоите са били от този калибър!
Изображение
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Да, същите животни, само дето не мога да кача снимка... но беше истински кеф! Както казах, първият го хванах с много сипматична тънка кука, която беше като шев на устната му, едвам я извадих само с ръка, и на която кука реших да дам и втори шанс, но тя ме предаде и следващият кефал я отвори... но после нямаше прошка, имах още две кълванета и никакъв пропуск!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Мале какви животни ! Браво ! :) Егати и кефа. Разрешен ли е спининга там, колеги ?

Поздрави
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от swyfti »

@Maриан: разрешен е :twisted:
@colorcore: не знам какви куки ползваш, но на мен най-малките за реката са ми kamasan animal 10-ти номер!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

За моя участък, в първия си пост съм го описал, е забранен ловът с блесна, воблер, силикон, умряла риба, жива винаги е забранен!, и всякакви подобни имитации от 1. януари до 30. април включително. В други части на реката може и да е разрешен, всяко дружество решава за участъка си, например около Бад Абах може и да е разрешено до 15. февруари както е по закон...
Дневният улов е ограничен до 7.5 кг!!! И вижте долу какви са забраните и разрешените размери и времена, хем не може да ловиш хищник хем е разрешено да ти се хване, поне до 15.02 :)

Код за потвърждение: Избери целия код

риби                            забрана               минимален разрешен размер
змиорка                             -                           50см
липан                           01.01/30.04                35см
речна пъстърва             01.10/28.02                35см
мряна                           01.05/15.06                40см
фрауен нерфлинг          01.03/30.06                30см (на английски Пиго)
щука                            15.02/15.04                 50см
дунавска пъстърва        15.02/31.05                 70см
шаран                             -                               35см
скобар                          01.03/30.04                 30см
мъздруга                      -                                  30см
американска пъстърва   01.10/15.04                 35см
михалца                         -                                 35см
езерна пъстърва            01.10/28.02                  60см
распер                          01.04/31.05                  40см
лин                                -                                 26см
сом                                -                                 70см
бяла риба                      15.03/30.04                 50см
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Куките които ползвах последно и нямаха мърдане бяха тези:
http://www.zesox.de/index.php?stoken=60 ... ZB-JEN-077+" onclick="window.open(this.href);return false;

връзката е от магазина в който ги купих. Тези които изправят бяха номер 4 от http://www.ebay.de/itm/Owner-Haken-Bras ... 1324116242" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Тъй като фемилито живее в Маркдорф и аз аз скоро ще бъда там. Поне в десет дни от месеца. Ще имам и два уикенда на разположение. Ще ми се през един от двата да поспортувам :) Близо до Маркдорф се намира Schussen. По информация от нета има практически всякакви риби вътре - змиорки, костури, капитални щуки, кефали, пъстърви, шарани, сомове, и т.н. Добра новина, обаче трябва първо ангелншайн. За тази цел се полага изпит след изкаран курс. Надявам се да ми остане време да го изкарам някога, защото тези, които намерих са със занятия само през седмицата, което мен не ме устройва по никакъв начин. Не успях да намеря съботно-неделни. Иначе реката изглежда просто уникално. Красота и много риба. Мен разбира се ме интересува само спинига :)

Ако някой е ходил из този участък на Германия или наблизо ще се радвам да сподели.
Стига да не е натуршутцгебит съм си набелязал това местенце :)

Изображение

Хич не искам да коментирам разпоредбите, законите и прочие..... Егати и бюрокрацията.......
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Колега, стискам ти палци да се справиш бързо! Ако си временно пребиваващ в Германия ти трябва гастшайн, но не съм сигурен дали тогава можеш да ходиш сам за риба или трябва винаги с местен. Ако си като мен постоянно пребиваващ тук, ти трябва истинския ангелшайн. За него на различните места има курсове по различно време. Тук в Регенсбург до преди две години беше така, че можеше да се прави курс само през есента и зимата, всяка събота половин ден и така три месеца, изпитът е през март.... но от две години се предлага и ускорен курс, 4 дена по 8 часа, който се провежда през тукашната есенна ваканция, че да могат и учениците да участват... изпитът следва две седмици по-късно и вече може да се ходи за риба. Това правих аз тази есен. Изненадата е, че тъкмо си научил всички „държавни“ правила и разпоредби, купуваш си разрешителното за избраната вода и установяваш, че там има още куп забранени неща...включително и може би други разрешени минимални размери на улова и т.н.. Дано успееш да нахраниш мерака!

Тази неделя бях пак на същото място, но уви не се получи. Нито един удар за трите часа до обед... Май житцето ми не беше много добре сварено, на царевица не щя също.
Другата неделя времето ще е по-хубаво!
Поздрави и Petri Heil!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Благодаря за инфото, колега. Аз съм постоянно пребиваващ там, но съм непрекъснато на път. В това е проблема. Не знам дали ще успея да си освободя време в някакъв прозорец. Надявам се и там някъде да има гъвкавия вариант само за няколко дневен курс. След това изпита да мине и да ги почвам :) Изчетох доста неща в нета и се оказва, че Schussen е пълна с риба от всякакъв вид. В горното течение са основно пъстърви, а надолу при вливането има всичко. Някакъв рай за спинингиста се очертава :) Като вариант остава и Бодензее около Линдау и Фридрихсхафен. Също така знам, че австрийците признават немския билез и само срещу закупуването на дневна или месечна карта може да се лови в старото корито на Рейн при вливането в езерото :) Абе места има доста. Трябва да се спазва много стриктно закона, защото четох, че глобите са доста солени. Има варианти и за по 5000 евра :) Тъпото, е че не се упражнява кеч енд релийз ..... Важно е и изпита да се мине де :) Доколкото знам си е сериозна работа......
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Да, стискам палци да се получи в най-скоро време! В краен случай се огледай на около, може наблизо да има курс, аз си взех два дни отпуск, беше петък, събота и понеделник и вторник... радвам се, че се се получи, но ако не беше този кратък курс още щях да гледам с жадни очи водата ...

А за правилата... моят участък е доста градски, ходих няколко пъти безуспешно и разбира се, точно когато хванах, бързо доприпка контролата, бях хванал 3 кефала всеки по 2.2-2.5 кг, вторият обаче го подарих още на реката на един колега и той си тръгна когато хванах третия... така като дойде контролата бях само с два, които той претегли и установи че са 5 кг с кофата... и ми казва, нали знаеш, че ако беше хванал още един такъв щеше да си минал дневният лимит от 7.5 кг .... не знам колко щеше да е глобата за това, но съм чувал примерно колко е ако те пипнат да ловиш хищник на жива рибка - 3000 евро! Така че трябва да се внимава, сега си търся спешно кантар на добра цена :)

От друга страна говорих си с един колега, който се оказа също запален рибар и който ми се смееше, че съм се занимавал с кефали - тук заедно с останалите шаранови риби наричани бяла риба заради бялото им месо - те имали много У-кости, тези плаващите които всички познаваме... Та той ги ловял само за стръв за сом, в реката имало на 20кг-ви... та го питах, и какво носиш големите животни вкъщи, жена ти кара ли ти се като направиш от ваната кланница, а той ми казва, аз ги чистя на реката, режа филето и останалото обратно в реката... Е как, възмутих се аз, не го ли заравяш в земята, както ни заклеваха на курса, нали вътрешностите разнасят бактерии и вируси из водата и заразяваш другите риби?! Не, рибите били като прасета и всичко изяждали ... освен това, кой ти гарантирал, че като ги заровиш после лисицата няма да ги изрови и разнесе ...
Та и тук малко сива зона... Както и с пускането им ...
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от swyfti »

Koлеги, много е сива зоната! На хартията е едно, а реалността е съвсем друга.
tashunko69
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 12:47

Re: Регенсбург

Мнение от tashunko69 »

Здравейте колеги , аз от скоро съм тук в района на Регенсбург.много ми се иска и аз да половя риба тук , но не съм в час със нищо .Много ще се радвам да споделите опита си със мен. Скайп - tashunko9
Предварително благодаря
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здрасти колега, добре дошъл! Прочети из форума, писано е много и в тази тема и в други по-подробно как стоят нещата с риболова. Има начин, бъди упорит!

А сега за вчерашният ми излет, който не беше успешен, но денят завърши с една интересна разходка, която надявам се ще докара усмивка и на вашето лице...

Та грабнах вчера въдицата, новия си кеп и кантарче, да не би да мина 7.5кг дневна норма :) и беж на реката... реших да пробвам ново местенце, отидох под магистралния мост, в първия ми пост ще видите къде - точно преди да се стигне до шлюзовете и където реката е разделена на канал за корабите и останала част.

Имаше следи от колеги за съжаление, бирени бутилки, пакети от семки с руски текст, кутии от царевица ... както и да е, аз хвърлях отново на жито и на макарон, неуспешно, нямах нито един удар. След два часа се преместих по-нагоре на десния бряг, където е пътеката за разходки. Там беше същото положение, в 12 си тръгнах.

Следобед излязохме на разходка и успях да убедя семейството да минем покрай реката, че да си намеря следващо по-подходящо местенце. И тъкмо открих и гледам рибар. Трябва да го проверя! Отивам, а там кой е?! Този, който дойде да ме провери:) о, казвам здрасти, как е, кълве ли?! Гледам, и ти на хляб, и ти на плувка, за кефал ли?! Да. Хвана ли?! Да хванах! Ама по-малки от твоите... Ааа, ами къде са да ги видя?! А, аз ги пуснах ... гледам само колко вреда са нанесли кормораните..... Аха, казвам, е, моите бяха здрави....Айде викам със здраве, ще се виждаме тука ...

Та проверяващия както се сещате може да хваща и пуска, той следи за поражения от кормораните ... а да ме беше пипнал да хвана и да пусна ....

Както върви ще прекръстя темата от Регенсбург на сива зона...
Поздрави и до скоро!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Регенсбург

Мнение от MapuaH »

Хахахаха, интересна работа ! :) Всеки принцип си има принцип за заобикаляне :)
Логика голяма е извади тоя - гледам каква вреда са нанесли кормораните ?!? Хахахахах :) Ще го запомня, определено :)

Имам едно предложение за теб. Понеже гледам, че ловиш основно на тестени примамки, купи си от някой магазин повече житце. Свари го добре, докато леко не се разтвори. Него ще го използваш за захранка. Раздели го на две. Едната я използвай с натурален аромат, а другата я приготви по следния начин. Във вода предварително разтвори малко ванилия. След пълното й разтваряне сложи втората положина вътре за малко. Така ще се ароматизира. Вадиш го и е готово за работа. Можеш да го стреляш или хвърляш от ръка. Не знам на каква дистанция ловиш. Житото е невероятна стръв за повечето мирни риби. Така, че освен за подхранване го ползвай смело и за куката.

Ако не жито и царевица не искат кленовете, тогава ти предлагам следното. Набавяш си бяло брашно и от него си замесваш тесто. Купуваш си медицински спринцовки от аптеката и тестото го слагаш вътре. Консистенцията му трябва да е такава, че да излиза трудно. Щом започне да излиза от спринцовката го навиваш на куката. Така ще е по-дълго време стабилно и няма да пада. Тестото е една от любимите ми стръв за кефал и бабушка от миналото :) Наред с тестото са ми фаворити :) Може и кус-кус, но за това ще говорим, ако с тесто, жито и царевица нямаш успех !

Апропо, няма ли риболовен магазин около теб, за да си набавиш готова захранка ? Два плика ще ти стигнат доволно.

Поздрави
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Регенсбург

Мнение от colorcore »

Здрасвей Мариане,
Мерси за съветите, ще опитам идеите ти!
Последно месих макароните с храна за аквариумни рибки, за аромат... но не щяха... и с ванилията съм пробвал, понякога кълве, понякога не. Брат ми последно ми разказа рецепта, суха царевица се киснела в бира три дена, прекипявала и омеквала ... дърпали шарани... а бе трябва да се ходи за риба, а за два часа в неделя сутрин са малко кратко. Трябва да се понапъна малко...
Поздрави и наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”