Бюджетна въдица за морски спининг

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от баш майстора »

Здравейте,
Отвреме-навреме са пробвам (с променлив успех) в морския спининг и от тези няколко излета оставам с усещането, че въдиците, които ползвам не са точно това, което ми трябва. За сега ползвам две обикновени "щукарки": Colmic Diamond 2.70 10-30 и Formax Striker 2.70 10-30. Colmic-а е малко по-стегнат и за сега деяни, но Formax-а, едно, че яко го натисна ръждата по водачите, и второ съвсем не се справя с кастинга. Въпреки че и двете пръчки са предвидени за примамки до 30 гр., при натоварване над 20-25 гр. почват да "плюят" примамките и далечината на замятане започва да спада. Та в тоя ред на мисли, дайте идеи за морска въдица на 2.70 (височък съм, пък съм и свикнал и тази държина най-ми допада) с реален тест до към 40 гр. (мисля че повече не ми е нужно). :roll: Бюджет до към 100-150 лв.
Предварително благодаря! :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от taner »

Спортекс, малко по-скъпи но карбофлекса ще те очарова;)
Шимано е другия ти вариант и влиза в ценовия диапазон
Третия е бушуакър на СГ

От изброените СГ ще ти допадне най-много ;) Мисля знаеш в кой магазин, коя пръчка можеш да разгледаш ;)
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от Мънцата »

http://shop.fishbg.org/spiningova-prach ... 2469035f19" onclick="window.open(this.href);return false;
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

За скромната сума от 130 кинта можеш да получиш ето това пръчле:

Изображение

Фофлерчето от снимката е момоти 190, пък не вярвам да ловиш с по-големи. За една година е извадило бая рибки с горница до към три килца, не успях да го счупя, както сопата от една силно прехвалена тука марка и водачите не са ръждясали.
Позвоялвам си да спамна с тази оферта, защото новички ги няма в наличие.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от баш майстора »

Фори, твоята ще я видя при всички случаи, но я дай някакъв линк да я видя как е като ТТ-данни.
Другото за което си мисля е Sportex Black Pearl 2.70. Само че се чудя кой от двата варианта ще ми свърши по-добра работа. До 20 гр., която е за примамки от 16 до 30 гр. или по-тежкия вариант до 40 гр., която е с тест 35-53 гр.
Евентуално и Ron Thompson Tyran N-Series 2.70 15-45, но тия 255 гр. малко ме притесняват. :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

Това са официалните данни, като имат малко разминавка с реалността.
7’8’’ 2.33 Medium Heavy 7 – 30 гр. Fast 156 гр.
Теглото и дължината не съм ги мерил, акцията е 10-40 реално.
С гьостерица на 2.70 дето е 255 грама ще станеш излишно здрав,после няма да може да те бием :lol:
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от marvin83 »

fori написа:Това са официалните данни, като имат малко разминавка с реалността.
7’8’’ 2.33 Medium Heavy 7 – 30 гр. Fast 156 гр.
Теглото и дължината не съм ги мерил, акцията е 10-40 реално.
С гьостерица на 2.70 дето е 255 грама ще станеш излишно здрав,после няма да може да те бием :lol:
Може ли да попитаме за конкретната марка?
И едноделна ли е?
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от bat.galin »

Тази е въдицата, колега, цената е друга, но какво толкова.
Аз обаче не мисля че разликата м/у 156 и 178 грама, колкото тежи Спортекс, е непоносимо голяма, а и в крайна сметка голямо влияние оказва позицията на риболовеца и местата. където риболува.
Но пък с 270 см се туичва доста по-трудно и само от определени места.
И понеже един съвет за избор на въдица трябва да отчита и тези детайли, това е доста трудно поради многообразието на ситуациите и техниките, в които въдицата се използва.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от баш майстора »

bat.galin написа:Тази е въдицата...
Благодаря за предложението! Лошото е, че май само 8’6’’МН има налично... :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

баш майстора написа:Лошото е, че май само 8’6’’МН има налично... :roll:
Не само :lol:
И за последен път ти казвам че с 9 фута ще се изчекнеш. И че много се заблуждаваш като си мислиш че по-дългата сопа мята по надалеч ;)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от quietriot »

fori написа:
баш майстора написа:Лошото е, че май само 8’6’’МН има налично... :roll:
Не само :lol:
И за последен път ти казвам че с 9 фута ще се изчекнеш. И че много се заблуждаваш като си мислиш че по-дългата сопа мята по надалеч ;)
това е докато не се научат да мятат после им става ясно че дори 2,50 е твърде дълго, но за море става ;) .
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от fori »

Ами за мен 2.50 е горедолу максималната дължина, която става и е относително комфортна, но все пак съм дълъг 1.90 и нося на по-длъжки сопи. Сега съм загледал едно чудо 7'7" за малко по-тежки примамки.
Мятал съм пенсили с 3 м шорджигова пръчка, не че не става, ама то и москвича е автомобил и може да те придвижи от точка а до точка б.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от getsbi »

Ако може едно скромно мнение от личен опит.Когато започнах да се правя на спинингист по гръцките морета, започнах с въдица 7.6 фута.Сега мятам с 9.6.Причините са няколко.Първо, смея да твърдя, че с примамките 10-20 грама, кастинга значително се увеличи.Бяхме с колега, който ловеше със седмица.Разликата в кастинга беше доста осезаема, в полза на по-дългата въдица, точно в диапазона около 20 гр. воблери.Влакната бяха еднакви.Другото предимство, когато се лови на скалисти брегове, много често има по няколко метра плиткажи, където, ако не вдигнеш линията навреме, започва да се наранява и закъсва.С по-дългата въдица успявам по резултатно да го правя.На едно от местата, където ловя всяка година има нещо като малка пещера от долу.Когато имам късмета да уловя риба, тя винаги се опитва да се скрие точно там.С късата въдица, претриваше брейда и късаше.По-дългата въдица, мори по добре рибата, а тези риби както се знае не са от най-кротките.Пък е и голям кеф да я гледаш как се е огънала.Лично аз, след първата риба, като ме удари адреналина, умора не усещам.Това, че съм дребен и с нея изглежда все едно, че се готвя за овчарски скок, мисля, че е без значение. :D Искам да отбележа, че става въпрос само за риболов от брега с воблери и клатушки.
Поздрави :D :D
Аватар
sword-fish
Мнения: 177
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от sword-fish »

Дайва интерлайн 2.70м. акция 10-50 - става ли за гръцкото море?
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от s4etovod »

Кольо, мисля си, че още може да се намери Формакс на 15-40. Нал миналото лято за него ми даваше акъл.. По-малкият му брат го познаваш добре :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”