Разрешителни за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Станимир Бегов
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 13:04
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

Здравейте колеги ,какво оборудванв трябва да имам и къде трябва да регистрирам 3,30 надуваема лотка с 8кс мотор ,за да мога да ловя от нея в Гърция? Пиша конкретните параметри на лотката ,защото навсякъде се пише за големи лотки с големи мотори.
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от lubo9 »

Ето какво намерих за риболова в Гърция
http://thepaper.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%84%C ... %85%CF%82/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако може някой да го преведе, но от това което аз си превеждам излиза че са отменени всички разрешителни за лодката и за екипажа.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от тони котев »

lubo9 написа:Ето какво намерих за риболова в Гърция
http://thepaper.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%84%C ... %85%CF%82/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако може някой да го преведе, но от това което аз си превеждам излиза че са отменени всички разрешителни за лодката и за екипажа.
Здрасти Любе и за много години! Декември бях в Гърция и ловихме от лодка , но с гръцка регистрация и разрешително за лодката за любителски риболов. Колегата спомена, че местни са му казали за отпадането на риболовния билет за лодка от тази година. Персоналните билети за риболов от лодка отпаднаха още през средата на годината, остана само билета за харпунджиите.
Сега като се пооправи времето пак сме планирали излет до там и ще се поинтересувам по обстойно за какво иде реч. Мисля да се разходя с един местен апап до Лименарията да видим какво ще кажат.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

Билетите за харпунджии също отпаднаха. Не подвеждайте хората.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от Kentavar »

Maлко късно го видях това, но наистина ли е вярно, че са отпаднали билетите за харпунджий? Имам някакви идеи за догодина живи и здрави ако има финанси да се оборудвам...Благодаря предварително... :tup:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
The Ripper
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 21:12
Местоположение: София

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от The Ripper »

Мерси за полезната информация колеги! В четвъртък заминавам за Халкидики (Касандра) с пластмасовата ми лодка 4.9 м. и мотор 9.9 к.с. Имам капитанско и BG регистрация и изискваното оборудване. Моля да потвърдите, че за този мотор не е задължително да правя гражданска отговорност, защото в България ми поискаха 500 лв., което е абсурдно.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от mikibg »

Задължителна е застраховката от 30к.с нагоре.
The Ripper
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 21:12
Местоположение: София

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от The Ripper »

Благодаря ти Miki. Ще споделя снимки и впечатления като се върна другата седмица.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от uniqaudio »

За Гърция задължително се иска регистрация и застраховка за лодката плюс необходимото оборудване по техните изисквания. Това не веднъж е дискутирано тук. Използвай търсачката. На моето лодче с 20 к.с. мотор направих застраховка в Армеец за 80-90 лева. Важи за България и Гръцки териториални води с аденум на английски. Ако те спипа морската полиция без застраховка, глобите казват били до 2000 евро. Зависи кост гарда дали е на кеф. Първия път може да минеш само с предупреждение. Тарикатлъци НЕ минават. За 5 милната зона може да ти искат и резервен двигател. Колеги си возят по една електричка и номерът минава. Така че поинтересувайте се за конкретните изисквания в лименариото на място. Това лято като бях на Итака ми направи впечетление, че всички лодки на местните имаха по една резервна шестичка (може и 2.5-3к.с.) вдигната и си я возеха отзад на транеца.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
Marto
Мнения: 2369
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от Marto »

Привет,
Англичаните са се постарали да дадат по-систематизирана информация на английски относно плаването с туристически лодки в Гърция:
http://cruising.org.uk/news/greektax#EntryProcs
Според текста, оборудването на лодката трябва да е в съответствие с регламента в държавата на регистрация, а не според гръцките изисквания.
Голяма част от регламентите се отнасят за лодки над 7 м.
Поздрави.
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от max »

http://www.hcg.gr/alieia/faq/faq.php

Ползвайте Гугъл преводач , за по прецизен превод към английски.
The Ripper
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 21:12
Местоположение: София

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от The Ripper »

uniqaudio написа:За Гърция задължително се иска регистрация и застраховка за лодката плюс необходимото оборудване по техните изисквания. Това не веднъж е дискутирано тук. Използвай търсачката. На моето лодче с 20 к.с. мотор направих застраховка в Армеец за 80-90 лева. Важи за България и Гръцки териториални води с аденум на английски. Ако те спипа морската полиция без застраховка, глобите казват били до 2000 евро. Зависи кост гарда дали е на кеф. Първия път може да минеш само с предупреждение. Тарикатлъци НЕ минават. За 5 милната зона може да ти искат и резервен двигател. Колеги си возят по една електричка и номерът минава. Така че поинтересувайте се за конкретните изисквания в лименариото на място. Това лято като бях на Итака ми направи впечетление, че всички лодки на местните имаха по една резервна шестичка (може и 2.5-3к.с.) вдигната и си я возеха отзад на транеца.
За лодка 4.9 м с мотор 9.9 к.с. трябва ли да се прави застраховка "гражданска отговорност"? Днес в Булстрад ми казаха цена за такава 200 евро. Ще питам и в Армеец другата седмица, но дали е задължително за такъв малък двигател?
The Ripper
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 21:12
Местоположение: София

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от The Ripper »

Знаете ли дали в района на Лигия (до Превеза/Лефкада) гърците правят проблеми на лодки с БГ регистрация, практикуващи спортен риболов? Другият месец ще ходя там.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от uniqaudio »

Зависи каква ти е лодката. На мен миналата 2016г. всички български застрахователи тотално ми отказаха да ми направят застраховка на Зодиака, под предлог, че не правели застраховки за надуваеми лодки. Единствените, които ми предложиха такава от България важаща за гръцки териториални води бяха Пантениус. Имат офис на Витошка в началото на пешеходната зона откъм Алабин. За Зодиак 3.40м +20к.с. двигател 97 евро. Накрая теглих една майна на всички и реших, че като европейски гражданин ще си направя застраховка в Гърция. В един офис в Игуменица направихме всичко, с документи, полица, копие от капитанското и регистрацията на лодката, и когато тръгнаха да валидизират полицата през системата, след като се мотах цял предиобед, ядец! Оказа се, че ако не си гръцки гражданин, респективно нямаш АФМ, не можеш да сключваш застраховки в Гърция. Иначе за моята лодка цената беше 40 евро за година. Още пазя листа с тарифите и ако някой проявява интерес мога да го кача тук. Така и си карах цяло лято без застраховка. Успешен летен сезон на всички в Гърция. Моя го открих по Великден за 4 дни. Изкарахме си чудесно.
Иначе щом имаш двигател застраховката е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. Другото на твой риск.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешителни за морски риболов в Гърция

Мнение от promarine »

Аз си направих застраховка на моята лодка в АРМЕЕЦ. В Гърция съм проверяван и не съм имал проблем с тази застраховка. Не си спомням точно колко ми струваше, което означава, че цената не е била шокираща. Едва ли е надхвърляла 100 лв за една година.
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”