На „платено“ в Тайланд

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

На „платено“ в Тайланд

Мнение от bgfishingmaniac »

Христос Воскресе!
Предлагам на вниманието ви кратък отчерк на семейната ми почивка в Тайланд в комбинация от 3 дневен риболов на платени водоеми. Соленоводния риболов там е общо взето загуба на време, за това успях да комбинирам приятното с приятно и отделя малко време на местни и не само сладководни видове.
Пърата спирка бе небезисветния в шаранджииските среди - Гилхамс фишинг ризорт в областа Краби: http://www.gillhamsfishingresorts.com/" onclick="window.open(this.href);return false;. Комплекса е разположени в неземно красив национален парк. Състои се от голямо езеро където се лови с шаранджииски методи и съседно мъничко таова където всички методи включително спининг със меки (силиконови) примамки е позволен.
Първия полу ден прекарах на малкото езеро където хванах няколко нилски костурета, Ариуани (може и да не го спелувам правилно ) и изпуснах едно гигантско Паку, което изправи куката.
Втория и третия ден лових на голямото езеро. Шаранждииския „мързелив“ риболов не е вече по вкуса ми, но това е едниствения разрешен метод там. Успях да хвана Сиамски Шарани, Меконски Сом и още една Шаранова риба (забравих името). Изпуснах десетки гиганти поради счупени куки и скъсани влакна. Някои хванаха и Арапайм/и, но аз нямах това щастия въпреки че бе таргетния ми вид. Доволен съм от риболова и местенцето, но не бих повторил поради ред причини.
На връщане в Банкок иамх изключително натоварващ и емоционален еднодневен риболов на Барамунди на една от хилядите ферми в околноста. Въпросната се състоеше от няколко изкуствени водоема. Аз бях допуснат (може и да е маркетингов трик) до този с най-големите риби; до 10тина килограма. В рамките на деня успях да хвана 40тина риби предимно на плиткогазещи воблери от рода на Кристъл Миноъ и Попер/и. Барамундитат са много атрактивни, не рядко скачат по няколко пъти във въздуха издигайки се на метър над водата. Въореки базовите условия и нечестните за рибите обстоятелства се изкефих максимално.
Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Да оплакнете окото:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави!
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от colorcore »

много благодаря! жесток риболов и почивка си изкарал, така ти се пада като разказваш такива неща! хайде, след отпуската е преди следващата, къде си я планирал, чакаме разказа с нетърпение!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от bgfishingmaniac »

colorcore написа:много благодаря! жесток риболов и почивка си изкарал, така ти се пада като разказваш такива неща! хайде, след отпуската е преди следващата, къде си я планирал, чакаме разказа с нетърпение!
Моля :)
В края на следващата седмица съм при агентурата в Италия за диви, спинингови Сомчета, евентуално Мраморни пъстръвички и/или Синьопери тунки и/или Лавраченца.

Поздрав!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от stoev »

Изключителни пейзажи и екзотични риби! Завиждам ти за преживяното. Бивш колега по време на почивка в Тайланд влезе в морето с местен гид. Хвана интересни риби като най впечатляващата беше този платноход!
Изображение
Следващия път ти пожелавам и на теб такава слука.
Благодаря за репортажа.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от bgfishingmaniac »

stoev написа:Изключителни пейзажи и екзотични риби! Завиждам ти за преживяното. Бивш колега по време на почивка в Тайланд влезе в морето с местен гид. Хвана интересни риби като най впечатляващата беше този платноход!
Следващия път ти пожелавам и на теб такава слука.
Благодаря за репортажа.
Благодаря за пожеланията!
За такива платнходи планувам да ходя този Септември в Ромпин,Малайзия - може би най-доброто място в света за тях! Иначе не отричам,че е възможно да се хване нещо в Тайланд, но шансовете са малки ;най-много някоя малка баракуда или платноходче, но на тролинг метод който аз не обичам. Проблема там са гладните тайландски гърла и плиткото море :)
Поздрав!
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от TITKO »

зор ще те върнем към шараните , с тези праслаци !
поздрави от титко
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от bgfishingmaniac »

kiril atanasov написа:зор ще те върнем към шараните , с тези праслаци !
поздрави от титко
Поздрав и на теб!
Това бе първи и последен опит за съживяване на шаранжииското в мен:shock:
Виж за заклетите любители Гилхамс би бил от особен интерес!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от Cougar »

Християне, благодарности за поредния риболовен репортаж от екзотична дестинация. Като гледам какви "крокодили" плуват из тези водоеми, аз бих си помислил преди да вляза вътре. :D
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от biserkehayov »

Страхотен репортаж :tup: :tup:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от bgfishingmaniac »

Cougar написа:Християне, благодарности за поредния риболовен репортаж от екзотична дестинация. Като гледам какви "крокодили" плуват из тези водоеми, аз бих си помислил преди да вляза вътре. :D
Жельо по принцип със сладководните хишници няма грижи. В това езеро плуват Арапаими по 300 кг, но те са предимно мършояди.
Аз повече бих се притеснявал да не се убода на някой шип и най-вече на този от опашката на сладководния скат!
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: На „платено“ в Тайланд

Мнение от Simbat »

Много красива природа. И рибите са си :tup: . Благодаря за споделеното
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”