Италианска афера Април 2015

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Италианска афера Април 2015

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте приятели на риболова!
Последните няколко дни гостувах на приятел в Италия с цел риболов и малко разходка. Таргетните видове бяха сом, мраморна пъстърва, щука и синьопера туна, от които хванахме само първия.
Ето и кратка хронология на събитията по дни:
Ден 1 посветихме на сомолова на малки реки и каналчета с които региона на Верона изобистваше. По това време на годината сомовете в тази част на света се впускат в любовно приключение което ги отвежда на десетки километри от обичайните им зимни обитания. Дори и двуметрови гиганти търсят ласки в понякога дълбоки не повече от 50 см и силно обрасли канали с бързотечаща вода. Метода на риболов предимно е с джиг, а понякога и с кранкове, спинърбеит и други всевъзможни изгъзици.
Условията за риболов бяха добри, но не и перфектни. Водата бе мътна, но не много дълбока и бурна. Въпреки това се отчетохме с няколко добри риби,най-голямата от които около 40 кг. на ръкомера,предимно хванати от маестрото.

Ден 2 бе за мраморна пъстърва. От Але разбрах за навиците на тези риби. За разлика от кафявата посестрима те се доста мнителни и активни само в ранните и късните часове от деня. Местата им на обитание са подобни, но по отношение на физическите размери не рядко надминат 10 кг. Методите за риболов са също подобни, но доста по хеви: воблери от 10 до 30 грма, клатушки 14-25 грама, 4ти номер блесни.
Условията бяха добри – водата бе сравнително мътна и не пълноводна. Въпреки това обаче не успяхме да извадим нито една риба. Аз закачих една, която скочи 4-5 пъти и изплю куката.

Ден 3 трябваше да ходим за синьопера туна, но ставането в 2:30 ни разубеди. Въпреки нашето отсъствие агентите се отчетоха със 7 релизнати риби.
Вместо на морето се разходихме из Верона и околностите, хапнахме добре и решихме да се затапим със щуколов в късния следобяд. Риболоствахме на малък , силно обрасъл канал с прозрачно чиста вода. 3 щуки се заинтересоваха от примамките, но без кълване
Ден 4 обратно при сомовете. Същите места, същата техника дадоха по-малко на брой риби, но по-качествени – Але се записа с една ръкомерена 60 килограмка.

В заключение- Але се справи перфектно като риболовен, кулинерен и културен гид. До колкото знам той обмисля да се занимава с това професионално, ако това ви интересува моля свържете се с мен чрез ЛС за повече подробности, както и контакт с него.

Ето и малко начални снимки със забележителности, рибки, природа и папу; останалите по-късно:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от te4osoma »

Красота :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от za4o75 »

Християне,ако беше "побарал" Жулиета за късмет,можеше и мраморна пъстърва да извадиш :D (все съм се чудил ако имаше статуя на Ромео,къде щеше да му е ...късметлийското място)!
При едно ходене,точно по това време и въпреки,че се "насладих" на Жулиета нямах никакъв успех със сомовете,"колега" нашенче обаче набързо ми показа как стават нещата и ковна един на търмък!
Винаги следя с интерес репортажите ти,да си жив и здрав за да ни правиш съпричастни с местата ,които посещаваш и с риболовите които правиш!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1777 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от баш майстора »

Ама как избухнахте и двамата с доктора с тия репортажи днес... :tup:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от bgfishingmaniac »

za4o75 написа:Християне,ако беше "побарал" Жулиета за късмет,можеше и мраморна пъстърва да извадиш :D (все съм се чудил ако имаше статуя на Ромео,къде щеше да му е ...късметлийското място)!
При едно ходене,точно по това време и въпреки,че се "насладих" на Жулиета нямах никакъв успех със сомовете,"колега" нашенче обаче набързо ми показа как стават нещата и ковна един на търмък!
Винаги следя с интерес репортажите ти,да си жив и здрав за да ни правиш съпричастни с местата ,които посещаваш и с риболовите които правиш!
Зачо, аз щастлива любов имам със семейството и рибите (да чукна на дрЪво), така че не ми трябваше да я барам; особено като знам че цялата история е менте!Относно Ромео, та и за Жулиета....няма да Збъркаш ако се целиш в среднината линия:) На мраморните пъстърви и имам зъб; ще се срещаме пак, някога.
Българите и румънците са голяма напаст там (и не само) браконерстват и унищожават наред!
И аз се кефя на твоите, ама нещо ги разреди напоследък.
Поздрави и успех!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от axel »

много качествен репортаж както винаги......интересно ми е какви такъми Але използваше.
риболовът е само хоби!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от te4osoma »

кво значение има в този момент какъв такъм бил ползвал човека .... :roll:

благодари че ти го показва ,и го виждаш.... 8) 8)
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от bgfishingmaniac »

axel написа:много качествен репортаж както винаги......интересно ми е какви такъми Але използваше.
Що пък само Але, аз да не съм лукова глава :)
Двамата ползвахме следните такъми, които често си разменяхме:
1. Yamaga Blanks Glazer 60X Spinning version със Shimano Twin Power 4000 ; PE 3
2. Yamaga Blanks Glazer 60H Casting Version със Shimano Scorpion 1501 ; PE 4

Але ме светна на техника при която е по-лесно да се контролира рибата и съответно възпрепятства влизането в закачки или слизане надолу по течението.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от bgfishingmaniac »

Както бе обещано прилагам още малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от jazzmena »

Поздрави Хрис за поредния прекрасен репортаж. Наслаждаваме се до 101 и обратно.


Жалко, че сте пропуснали туна-шоуто. Гледам там с попери са ги ловили?
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от bgfishingmaniac »

jazzmena написа:Поздрави Хрис за поредния прекрасен репортаж. Наслаждаваме се до 101 и обратно.


Жалко, че сте пропуснали туна-шоуто. Гледам там с попери са ги ловили?
Благодаря!
За туната имам специална покана, но не бързам. Някак си този риболов не е по вкуса ми! Там туната я ловят на повърхноста, ориентирайки се по ятата с чайки. Примамката зависи от това с какво се храни рибата в момента. До колкото знам сега папка сардини, някой от които са големи т.е предразполага големи примамки. През лятото яде иглени риби (буквален превод) и там се ползват малки кастинг джигове, утежнени стик бейтчета и т.н.
Поздрав!
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от martineti »

:tup:
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от Simbat »

Кеф :fish3: Благодаря за споделеното !
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от za4o75 »

Християне,този италианец да не би да е присъствал и в предишни репортажи или се бъркам(къде беше споменал че е лице на Такъл хаус) и много си приличат така с шапките?
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Италианска афера Април 2015

Мнение от bgfishingmaniac »

za4o75 написа:Християне,този италианец да не би да е присъствал и в предишни репортажи или се бъркам(къде беше споменал че е лице на Такъл хаус) и много си приличат така с шапките?
Зачо, на снимките има 3ма италианци. Закръгленкия е Але, с него ходя навсякъде. Спеца по туните е Андреа с шапката и дънките, с него се видяхме в Шри Ланка и тогава беше лице на Такьлхаус и Варивас. И третия позиращ с туната е агент на Андреа.
Защо питаш?
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”