Халкидики - Касандра?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Халкидики - Касандра?

Мнение от mojach »

Здравейте!
В края на юни ми предстои почивка в Гърция, по точно Халкидики, ръкав Касандра, населено място Посиди. Ако има колеги които да могат да дадат някакъв съвет, каква риба и по какъв начин трябва да се търси там по това време на годината, ще се радвам да споделят.

Поздрави!
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от Miro »

За риболова на този ръкав не знам, но съм чувал само суперлативи за плажовете. Точно в този период на годината съм бил последните две години, но и в двата случая на средния ръкав. Сутрин много рано и вечер късно ( с челник) много добри резултати съм имал с баракуди (До 70 санта). Най- доволен бях от плиткогазащите crystal minnow, сини, зелени цветове. Имал съм и няколко сериозни взимания, на явно други риби, защото тръгва с аванса, няма спиране и задължително се откача :( . Така че светли цветове, в общия случай, вече на място съобразяваш с погодата :) . Успех и после да допълниш темата.
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от mojach »

От плажа, скали или кей да ги търся? Големината на воблера каква да е? Лаврак и лефер, дали може да излезе?
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от Miro »

110 и 130мм на кей. На скали и плажове пробвах съвсем малко и то в по-късните часове и нямам положителни резултати. Миналата година се запознах с двама колеги, които бяха специално за лавраци, но нямаха резултати.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от fisherman »

Привет колега,наскоро се завърнах от почивка на Ситония и естествено поспортувах :D .За спининговия риболов си подготви такъм за дистанция.Примамките сини и зеленикави цветове имитиращи сардина или контрастни цветове,плиткогазещи. Майката му е смяна на примамките докато уцелиш актуалния за деня.Най-добри резултати имах с бързо водене с резки туичвания.Както колегата Миро е споменал пристанищата са актуални,но и плажовете също.Трябва на разсъмване да си там и да мяташ.Изгрее ли слънцето работата умираше,явно рибите се дръпват на вътре,или поради бистрата вода виждат измамата :D .Говорих с гръцките рибари с корабчета,очакваха в края на месеца да влезе голям паламуд /торук му викаха/ ,но дали ще остане до края на юни незнам.Колеги пробваха на бомбарди за зарган но без успех.
Поздрави!
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от mojach »

Каква риба се обади? И на попери пробва ли? Този паламуд пак ли на изкуствени се гони?
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от fisherman »

Аз имах слука на лефери и едно паламудче.Носех и попери ама и сега не знам защо не ги пробвах.Да ,говорим само за изкуствени примамки.И други колеги са имали епизодични паламудчета,но гърците говореха че масово идва едър паламуд,но тази година закъснява и го чакаха края на месеца.
Ако имаш нерви погледни ето това https://www.youtube.com/watch?v=EddKcdZeOSA" onclick="window.open(this.href);return false; има какво да се научи.
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от mojach »

Благодаря на колегите за съветите! Ако има някой да добави нещо да го направи, че не остана време! Другия вторник пътувам....... :D
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от s4etovod »

....Давай, после чакаме репортаж..... :fish1:
mojach
Мнения: 337
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: Халкидики - Касандра?

Мнение от mojach »

За съжаление нямах слука и не можах да събера материал за репортаж :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”