Sjaelland Дания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Здравейте,
дойде време и аз да пусна тема тук.Sjaеlland е името на острова на който се намира Копенхаген и понеже се подвизавам тук мисля,че е подходящо :roll:

Ще започна малко с предистория.Всичко започна с кандидатства чрез една агенция.Приеха ме първо някъде в провинцията на друг остров :) ,но аз избрах големио град да ме пита човек дето ги няма пъстървите и сьомгите наблизо...В този период разредих риболовите заради уроци и постоянното търсене на квартира в Копенхаген..Много тегаво беше :? Не искам да си спомням как съм следил разни групи и тн...
Последния риболов много добре си го спомням беше Декември месец 2013г. с Дани Дефо в Дефилето :D :wink:

Заминах на 9 Януари 2014 като с квартирата нещата бяха успешни всичко точно.Оказа се,че до нас има огромен парк с езера обаче имаше табели риболова забранен и наблюдавах внимателно за движение когато нямаше лед 8) Деня много къс...всичко се променя навици на спане и времето не стига за нищо.Започна и учението.Последва разправии с документи нерви и за капак трябваше да се преместя :? Както и да е ще прескоча че стана много дълго.Със зор ме избраха за общежитие.Като до него пак езеро Sømosen :D Аз запретнах ръкави викам си сега ще го разгледам колкото се може по-бързо да ама...А утре,а днес и така не знам колко време...Почнах и работа студентска :D и като те емне ежедневието да видиш какво става...нямаш желание за нищо искаш само да си починеш и пак не ти стига...Ставаш робот:училище,даскало,работа и така едно и също всеки ден.Петък е деня обаче за напиваньее, е не могат да пият грозна работа...
Винаги наблюдавам около мен хората и какво виждам-всеки забол глава в смартфоня и пише ли пише...деца, възрастни няма значение...най-много ме втрещи майките с децата на който не им обръщат внимание,а си цъкат на телефоните или другото за да не реват децата им пускат нещо на телефона и ги оставят :shock: Нагледах се също на екстеншъни, изкуствени мигли,ноктопластики татуси,анцузи,пиърсинги и зализани прически както и селфита :x Едно време исках да играя на компютъра сега искам да го метна някъде далече както и смартфона...
Ето колко откачен може да си, пример :D
Изображение

Изображение

Да спомена,че до този момент рибата която съм пипал е само от магазина в тарелки,а риболова беше въздишане по клипове и снимки...Отидох в риболовен магазин и се смаях.Разбрах,че не знам нищо за тежкия спининг и морски тежък риболов.Размерите на примамките бяха плашещи.Имаше разни странни пособия като котви,винкели и не знам още какво,но аз гледах спининговите неща :D Използват дълги въдици меки като сополи и по-лекия риболов им куца :) Забелязах ,че има някаква мода в розово ,лилаво,зелено и други странни цветове за бланки и макари.
Заприходих една клатушка за спомен.Снимах в магазина и продавача вика ти да не ни шпионираш :mrgreen: Обесних му,че не съм ловил отдавна, май ме разбра :roll:

Размера
Изображение

Мина време и свикнах с факта без риболов и започнах да се чудя какво става...спомнях си как всеки уикенд бях почти на риба из природата,а сега само асфалт и паркове гледах.Сънувах риби,примамки и каквото се сетите. :fish15:
Мина година( :!: ) без риболов само по Коледа успях да пробвам едно старо Компре в Струма.
Следваха разни изпити и тогава беше пика на каръщината с много нерви ...усетих се ноща преди полета да пъхна в багажа 10-на примамки и вирбелчета :idea: Подразбрах разни езера и в отчаяни опити се свързах с датчанин който е от Jutland даже ме покани на риболов и само ми разправя ей сега е са влезнали морски пъстърви хванах това и това и ми праща и аз изтръпвах :fish15: Казах ли,че не съм проверил още езерото до нас :oops: Един ден обаче реших,че ще тичам и и ще обиколя езерото.Имаше заградени овце и по оградата май тече ток защото има предупредителни табели.Стигнах до училище,което е точно на брега на езерото ,а там имаше понтон.
Изображение

Изображение

Изображение

Насладих се на залеза и пред мен скочи нещо като че ли риба,но реших че си въобразявам.Също видях скъсани монтажи викам си тук има нещо освен всичките патки,гъски и други видове птици.

Дойдоха разни финални проекти и часовете сън намаляха и точно на рождения ми ден стоях до 5.00ч.Сега лятото се стъмва много късно и се съмва много рано.По следващия уикенд събота 6 Юни имах желание да си направя тренировката във фитнеса,но се оказа някакъв почивен ден та даже и магазините не работеха...Разкарах се дотам,вбесих се и реших,че ще пробвам ново закупената пръчка.Макара имах подарък от една колежка даже с плетено влакно.Щяха да влязат в действие 10-ната примамки които взех.Бях си закупил и годишен билет преди това :D Сложих кутиите в чантата и беш до понтона да си тествам такъма.Там заварвам мъж с две деца и дъндания.Викам си аз съм за тест и без това.Започнах да сглобявам като децата викаха,тичаха и замятаха.Внимавах да не ме закачат с някоя кука или да минат през въдицата.Монтажа беше уникален,който използваха :shock: Плувка като от най-малките тапи и джиг глава...като видях бащата да меси паста.Сглобих всичко и се изтъпаних в цял ръст в Нериболовно облекло.Сложих една моя самоделка с лопатка от Фишерман66 (Жив и здрав да си).Близко контролно замятане и след воблерчето 5-6 костура тип дребни се стрелнаха като единия удари,но не се закачи или по-скоро проспах кълването. За миг се вкамених и не можех да повярвам... :shock: Продължих и пак следване на примамката.Като гледах да не издавам това,че се случваше нещо зад воблера.Костурите проявиха странен нрав и спряха да следват.Погледнах в страни и датчанина почна да лови на блесна :lol: Успя да закачи даже и май скъса.След малко си тръгна и останах сам.Смених с клатушка без реакция,туистер уж любим цвят зелен пак нищо...Сетих се,че имам едно Грийди гътс 44мм дубле уж неловящо.Започвах да туича като правех и паузи,но къси.По едно време ми удари припляска и се откачи.Значи ги дразни.Пак туич и пак откачане...заинатих се и следващия удър го реализирах.

Сефтето
Изображение
Направо полудях от кеф ударих си шапката отземи и подскачах от радост :D
Първи риболов и рибка от 1г и 6 месеца :idea: Събрах се и продължих.Празен удър и почукване,но нищо повече.Водата завираше на моменти може би когато костурите минават и гонят дребосъците.Смених мястото и там хванах едно костурче на същото воблерче.
Изображение
Пак отидох на понтона и беше станало след 22.00ч. притъмняло,но светло.Бях решил да закръгля бройката на 3.Така и стана.
Изображение
Снимка танц от кеф и така завърших.Доволен след 10 мин. бях вкъщи :D
Всички рибки са пуснати.

Извода е,че НЕходенето на риба вреди сериозно на вас и другите около вас 8)

Следва продължение с нещо по-интересно...


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Sjaelland Дания

Мнение от jazzmena »

Браво Саше,
Труден старт, но успешен. Напред те чакат още много риболови и съм сигурен, че ще намериш и по-едрите.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от баш майстора »

Браво, Саше! Ама нищо не казваш за колежките. Там кълве ли? :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от quietriot »

баш майстора написа:Браво, Саше! Ама нищо не казваш за колежките. Там кълве ли? :wink:
Сашо, кажи му колко са улави датчанките , той пита щото не го е ебала датчанка.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Забравих да спомена спама да бъде умерен щото ще глобявам с примамки :D
Както има един лаф трябва да почна :D
Какви колежки в ИТ индустрията?Малко са :D Датчанките там по-добре недей...имах вземане даване с българо-датчанка...повече не :roll: за авантюра да ама нищо повече. Нашенско само :wink:
==========================

Да продължа с продължението :P
Идваше края на одисеята и финалните проекти бяха предадени криво ляво и остана последния напън изпитите,бяха два устни.Разбира се закупих разни примамчици от супермаркетите на ниска цена като внимателно избирах какво може да се използва.Тунинговах разни неща и исках да ги пробвам,разбира се.
Събота 13 Юни.Цял ден се кьорих на компа четях разни неща разсейвах се с фейса :evil: и гърба почна да ме стяга.Наблюдавах какво е времето,а то все едно те вика да направиш риболов:облачно и с превалявания без вятър :shock:.Почудих се какво да правя хапнах нещо за вечеря и се реших.Плана беше следния слагам дрехите в пералнята и след 1ч. се връщам да ги сложа в сушилнята.Навих аларма.Последва скоростно обличане на Нериболовни дрехи...и сглобяване на такъма в стаята.Вързан готов даже с воблера,който исках да пробвам Голди 5,5см миннол.Запътих се към най-близкото място на 3-4 мин пеша даже по-малко :) На поляната имаше множество гъски,едри и дребни.Нямаше панаир тоя път защото беше Събота :wink: и валеше лекичко.В крачка сглобих снадките и побързах да заметна уж контролно,да си навия добре плетеното влакно,че бях рязал и навивал на ръка.
Не забравих да туича за да видя дали ще е подходящ воблера понеже не е дълбоко и има водорасли.Не можах да видя дали е подходящ,защото ми удари ей това:
Изображение
Все едно сънувах не вярвах пуснах го и заметнах пак да видя какво ще стане :fish15:
Тоя път напъна повече нещо.
Изображение

Изображение

Изображение

Беше налапал цялата безконтрена задна тройка на воблера.Много приятен костур по моята педя 20см.Последва манипупация с клещите и бързо да си ходи.
Изображение

Сънувам ли се питах :roll: Заключих,че има и по-едри костурета.Две хвърляния две риби,а аз исках да пробвам само :mrgreen: Последва тишина с няколко нереализирани удара.Водата завираше и явно беше,че някой гонеше малките рибки.Смених с клатушка и ядосах един дребен.
Изображение
Хващат се и на клатушка,но туистери изобщо отказват нямам представа защо.Бързах да направя максимално много замятания и да пробвам различни примамки.Все така гонеше нещо даже изкачаха почти целите рибки над водата.Пак върнах Голдито и заметнах където гонеше.Рязък туич редуван с паузи направо сецане :lol: Нещо удари,но не беше раиран,а друг вид.Вървеше тежко и като го видях веднага си помислих,че ще скъса.Нямам повод разбира се и воблера без контри.Имах късмет че не беше лапнала воблера,а беше го гризнала до половината.
Изображение

Изображение

Изображение
Възкликнах едно "баси"...Пак с педи излезе 43-4см.Бързах да я снимам и пусна обратно даже не я огледах.Телефона падна в калта,но работеше,забърсах го махнах калъфчето и обратно в джоба.Вече стана след 22.00ч.Още не можех да повярвам дали се случва това наистина.Хванах още един костур по дребен размер на клатушка и да го снимам и не работи телефона :evil: Помятах още малко и се прибрах да го съживявам само и единствено заради снимките.Сложих го в ориз разглобен и развълнуван се обадих на Никозиа да му разкажа какво се е случило.Развълнуван яко,че няма снимки :twisted:
На следващия ден разглобих и сглобх ейпълкия продукт много пъти и по едно време прояви признаци на живот,след още малко успя да се стартира и извадих снимките :fish12:
Бях много доволен :P нищо,че работи само като се включи в зарядното :D Сега ползвам Нокия без фенерче с камера :mrgreen: и в рейса искам да видя опулената физиономия на него/нея като играя змията 8)
Сега се чудя поводи ли да слагам що ли :roll: ,НО важното е,че има като вид щука в езерото :tup: Въртят ми е разни повърхностни примамки,малки джъркове и незацепващи монтажи :)

Надявам се да поддържам темата активна,защото има да им връщам много на рибите :fish15:,


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Sjaelland Дания

Мнение от jazzmena »

:tup:


...на всяка цена пробвай някакви уолкълчета или поперче ако можеш...
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Sjaelland Дания

Мнение от anonimen »

Браво Саше!Ти възкръсна(за риболова),поздрави и ходи за риба,нищо,че няма време;-)
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от empar »

Супер!!! По северните държави си има риба - и морска и сладководна. Имам доста приятели в Орхус, обаче никой не е рибар да сподели там как е хавата.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от colorcore »

Късмет в новите ловни води! Желая ти много емоции!
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Благодаря момци :tup:
Само да мине изпита успешно и почвам полека :D

Днес след вечеря скокнах до гьола като закъснях :lol: Трябваше по-рано да цъфна,че мръкна,но не съвсем.
Последва разпъване на такъм в стаята и връзване преди това на флуорокарбон..модерна работа :roll: Обличане бързо и към гьола някъде към 22.00ч.След 2мин и 30сек пак в движение сглабяне такъм,тоя път с Моска да видим как ще реагират.Е,нямаше реакция :D Същото място,че ударих на камък за ново.Пробвах и самоделката пак не :roll: Смених с едно старо Тоби на марката Балзер 5бр в кутийка.Избрах синьо с точки да могат да го виждат.След няколко замятания удари и...проспах.Взе аванс (не знам дали беше добре настроен) и се откачи,а и не засякох.Мисля,че щука даже съм почти сигурен.Нищо де поне упражних кастинг.Пак имаше игра на повърхността и странни приплясквания все едно скача някой във водата както и птици.Ще стане интересно на повърхностни примамки си мисля :twisted: Имаше една подробност преди да заметна изплаших една патица и може нещо и рибите да са бягали от страх,но не ми се вярва.Почнах да гадая къде пада примамката и погледнах часа 22:56 :D Още 5 мин помятах с бияча от миналия път,но не го виждаха май :D А и имам чувството,че свикват някакси с примамките :roll:
С повод флуоро нещо не ми се получи ама то е от задвъдичното устройство 8) Странно поведение и гьол,засега такъв извод вадя :)


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от Daniel Defoe »

Шапкиииииииииии долу :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Здравейте,
как да почна не знам...

Не ми влияят добре пътуванията и особено за кратко време...ошашавен бях и не само.Пробвах да се разкъсам ама не можах.Някои ме разбраха какво ми е :wink: Сега го сравнявам с влак,който е излязъл от релсите.Още ми е едно никакво,а съм 6 ден в датската столица.
Преди да замина времето скандинавско,сега топло,прекрасно просто.Всичко в отпуска,датчанки изгорели като раци навсякъде,аз обаче не съм 8) да ама езерото до нас :twisted:

Установих,че съм забравил някои биячи,но взех други пък да видим :roll: както и нямам елек и риболовни гащи :D.Никакво оборудване само едно много функционално на Гербер и ролетка :D Каквото съм взел,забравил това е положението :twisted: Сетих се обаче да мушна една повърхностна примамка в багажа-Салмо попер.

30 Юни

Отивам аз на същото място от преди и започвам с попера и нищо :) Явно не го водя правилно и за нещастие на едно далечно замятане закачих потопено стърчащо във водата дърво...и скъсах съответно щях да го спасявам като си мислех,че е останал там.Превързах имах даже метални поводи ама,но не аз направо ще вържа воблера 8) Стара Рапала във вървежен цвят и досега не се е отчитала.Воденето отстрани изглежда като яко въртене и сецане.

Хоп
Изображение

Изображение
Това бързо водене много не беше за костурите други бяха обектите,които търсех.

Удър и натежа повечко
Изображение
38см
Изображение
Ей много луди тия риби,скокове,премятания нямат удържане на брега...а с телефон не си е работа да снимаш голяма хамалогия и гледам да не го удавя пак :oops:
Пускане:предупреждавам че малко използвам неприлични думи просто така ми дойде отвътре :oops:
http://vid232.photobucket.com/albums/ee ... G_1379.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

Продължавам аз обаче смених воблера с екогиър 70мм. не много подходящ,че е потъващ,но пак горното водене :fish15:
Тоя път по-едро успях да изнервя да удари :D Лових без повод (не ме питайте защо) и гледах максимално бързо да бъдат преборени.
Удър и борба като си мисля само да не е налапала,че...
Изображение
Беше накрайчица на устата и тук ме удари адреналина в челото...реших,че трябва да намеря някой,който да ме снима...излизам на пътеката и първия,който видях с поглед с някакъв нечленоразделен английски му заповядах да ме снима.Шашна се човека,но успяхме да се разберем някакси :o Беше 50см + - .
Изображение

Изображение
Горката риба имаше страшна рана от птица май...а аз я мъчих със снимки и тъпотии :oops: :oops: :oops: :cry:
Изображение

http://vid232.photobucket.com/albums/ee ... G_1385.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
Изпратих я с думи,които съм чувал от един колега от форума явно от емоцията още.

Изображение
Поседя малко и тръгна.Дано се оправи хайванчето!

Имаше и от тези пак
Изображение


Това продължи по-малко от час резултата 4 риби един удър нереализиран и подгонване до самия бряг.Не съм се местил.Бях много развълнуван и не знаех какво става.После си викам тия ще научат местата,но няма такива работи :wink:

Ей там в далечината ляво скъсах поперчето :(
Изображение

следва продължение...
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

1 Юли

Мотах се в нас и 17.00 най-късно трябваше да ходя на работа,но аз реших че ще ловя пак...Излезнах към 16.00 и отидох на друго место 200м от моето :lol: (ти да видиш) като отзад имаше пейка за зрители.Ще ловя с метален повод тоя път 8) .Виждаше се че местото е повече за панаир-хранене на птици,кучета да плуват и тн.Парк точно.Започнах аз и никой :D.По едно време един пич седна и почна да ме гледа и сега си викам ако ми удари той ще се шашне и ще види риба от езерото :D Явно не му бях интересен и така и не ми удари и си тръгна :) Хората тичаха,а аз гледах да не метна някой във водата-панаир ви казвам :D Сложих бияча Голди миннол и викам си сега с тоя повод ще му убия играта.Играеше обаче.На перспективните места нищо близо до храсти и тн.На достъпните лесни за замятане ми удари като нямаше никой около мен даже се очудих :roll:
Изображение
Това е мястото.
Изображение
Изобщо не съм я вадил от водата беше мъник.Времето напредваше,а аз не си тръгвах...Закачих старата рапала близо до брега и трябваше да нагазя.Пак бях с дънки,видях че няма да мина само с навиване и се събух по гащи,бос по камъните :? Помятах нагазил и нищо,бяха като нарисувани местата,които се откриха.Почнах слагам малки примаки на повода и нелогични схеми :P Причука ми на силиконче от тия с олово вътре и допълнителна тройка :D Страшен боклук :) Закачих го разбира се на отсрещния бряг и успях да изправя куката.Излязох от водата и изправих куката с клещи.В същия момент дойдоха майка с деца и почнаха да хранят птиците...във водата стана супа от каквито се сетите от патици,гъски до лебеди,много на брой :) Викам си мятам и ако хвана някоя не знам какво ще я правя :twisted:
Изображение

За щастие се разминах с вечерята от прясно месо 8) Трябваше да съм си бил шута отдавна,защото освен за чоплене на семки мястото не беше за риболов.Вече бях мокър пък и гол ще поплувам за скъсания попер.Бос по камъните отидох и не се сдържах да помятам няколко пъти и закачих ...Сложих багажа в храсите и спасителната операция започна.Тинята просто беше страхотна...даже повече от водата.Гьола е изкуствен и това е нормално.Оказа се плитък и не поплувах,но на няколко пъти викам си тука потънах с все пръчката :? Почнаха дърветата във водата пълно беше,цели клони успях да намеря ей това чудо на датския потребител риболовец:
Изображение
Опулих се :shock: Забележете,че е мятано с протектора за куките :shock: С метален повод и
плетено като въже,даже успях да се оплета в него.Гледах и за други пособия,но не видях и как да видя като всичко от тинята ставаше мътно :evil: Стигнах най-накрая до мойто дърво и ни попер ни дяволи...поизчаках тинята да се разкара,но нищо повдигнах го то се оказа че е цял клон който беше метри :twisted: Почнах да се връщам и на моето място се появи някакъв и вика риба ли :lol: Обесних му защо "плувам".Излязох от друго място и се заговорихме.Като и той беше спинингист.Мяташе където минах "плувайки" 8) малко встрани де.Беше някакъв странен тип ама много.Такъма му беше потресаващ...сделан по трудово макарата така ручеше,че рибите отидоха в другия край на гьола.Снадката му беше завъртяна така уникално,че не издържах и му казах,че влакното трябва да минава през водачите по ей тоя начин :) Той направо ахна...мяташе на дистанция която може да се покрие с директен телескоп 5ца даже щеше да е повече.Каза обаче,че е хванал костурче :shock: Още нямам наблюдения ама тоя ме смая никаква риболовна култура,но е по различно щото обичат да пробват някакви неща датчаните няма значение в това как ще ловят и с какво :) Времето стана "сто" часа както има един лаф и вместо да си ходя помятах малко до него да му покажа що е спининг у нас :) Явно го засрамих и каза,че отивал на друго място :D Събрах най накрая и бос и по гащи се прибрах след това установих,че съм си наранил от камъните лявото стъпало :oops: Само за снимка бях :roll:

следва финала :arrow:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

3 Юли

Време беше за цяла обиколка на гьола или нещо като истински излет на повече места :D Почнах към в най-големия пек 16.00ч.Обаче се появиха облаци неусетно.Почнах от моето място как да пропусна :lol: и там ободох всичко възможно :) не мръднах от едно място.Бях решил,че ще са на дистанция,излязоха първо костурета и нямаше още следа от щуки.Да ама започна да има :) Хванах първата-размер като предишните даже май един минувач ме снима,но не съм му обръщал внимание.Съсредоточен бях да набода и де що има :) да ме запомнят по име вече 8) Клатушката се вижда на снимките от супера на Абу Гарсия-фърчи яко.Оборудван със струнка за повод този път.Много ми хареса как седи на линията.След всяка извадена риба следваше затишие.Сменях и регулярно примамките:малка-голяма и обратно,воблер 5см,7см,пробвах и Моска и не я искат бе :shock:Общо взето каквото имах в кутията :D В затишието на дистаниция почукваха костури,но не всеки път,явно се преместват или искат точно определено нещо по-дребно може би.С клатушката ядосах една щука и се обърна зад нея и може би един удър нереализиран.Не повтаряха на следващо замятане.Скъсах някакъв пилкер модифициран с муха и струнката с него :roll: Сложих от черните поводи с моя карабинка.Закучи се по едно време и бързото водене без паузи се превърна в по-забавено и паузи като забелязах,че на определено място ако не закача водорасли излиза щука.Така хванах на клатушка пак от супера по няколко броя в пакет като преди това я остъргах да има лента блестящо на фона на червеникавото.С паузите започнаха и поглъщанията на примамката :) Имаше и малко кръв,но нямаше как.Отново хванах на Голди миннол...изкарва ги извън контрол някакси и подозирам,че е от това че прилича много на малките риби и с туичинг не може да му устоят.Хванах 3 щуки и няколко костура и напредна времето да проуча нови места.Хванах пътеката и гледах за пътеки към водата.Набих се в папура и открих местенце за повърхностни примамки.Навсякъде ще работят си мисля :idea: Че тия сополчета и водорасни са досадни трябва да си измисли нещо незацепящо,но това е засега това което имам.Успях да се наквася даже :D Продължих напред.
Може да се открият нови места през папура,но трябва гащеризон и мачете 8)
Заобиколих и вече бях отдругата страна на гьола и използвах една пътека и стигнах до много интересно място там си проправих път из драките и заметнах и хванах два костура като с първото подаване следваха няколко бройки.Зарязах багажа на брега и с една две примамки максимум замятах.За да не удавя документи раници,телефон...Откри се много яко място и не знайно защо нямах удър.Сополчета само вадех зелени :o Пробвах и с клатушка.Явно толкова си мога.Снимах и продължих.важното беше,че нови места се откриваха.Продължих в джунглата :D и попаднах на "градина" с марихуана...уникални типове засадили си ужна тайно място :lol: и то си е тайно кой луд ще ходи из шубрака 8) Малко се обърках из драките,но излязох на "магистралата" :D Запомних къде е просеката.Продължих натам и се виждаха къщи,училище и тн.От предния път,който лових от понтона има едно място по нагоре.Сега го пробвах.Беше сложено някаква плосткост на дървета да могат да седят и едновременно да ловят.Пред мен беше вода,но с една пяна не знам от какво,точно като блато :D Помятах наляво,надясно,но нямаше активна риба.Трябваше да се играе с паузи,а това значеше водорасли,но така е.Оцелих явно подходящото место и ме взе пак същия калибър щучка,но глътнала като бонбон клатушката...а аз бях с повода,който намерих на странната блесна,защото моя го накъдрих от закачане в клони...Извадих я и видях,че трябва хироргическа операция да се прави :? Лошо,аз само клещи имам и тя неще да си отвори устата и да взема да пробвам да й отворя с ръка и уж да я задържа...е перфорирах си палеца :oops: тя тръсна и клатушката не знайно как се откачи :shock: и бега без снимки.
Спрях кръвчицата и продължих.Викам си и тука ги има пущините обаче повода станал изкривен та знае ли се...ама продължих като сложих малкия боец Голди като играта предположих,че ще му е ...никаква :roll: интересно беше,че играеше по някакъв начин с пречупения повод.Нямах кълване освен на костурче което не се закачи,а вече бях гладен както си трябва.Мятам за последен път и ще хапна на понтона и с нови сили ще помятам пак и ще си тръгна.Е както хвърлих и туичих удари обаче напъна малко по-друг и не излиза лесно пък и аванси ...приближи се и видях,че е по-хубава риба от предишните.Видях,че воблерчето горкото го нямаше и беше някъде из гърлото.Май даже и свещ направи,пълна програма :) Голдито е без контри 8) и стана интересно като се опитах да я хвана.Заби се из клечките пред мен...как не скъса не знам...успях някак си да докопам края на повода и оттам да я измъкна успешно.Плетеното е някакво маниашко издържа :fish15: луд ме направи...гледам хем да не я мъча хем да я укротя по някакъв начин и резултата беше лява ръка три пръста охлузени яко от неправилен захват...ама така е неопитност и без помощни аксесоари.Дойде ред на подръчни материали,а именно клечка за отваряне на устата.Не й хареса :? Помъчих се с ваденето на воблера и излезна през хрилете като отворих карабинката.Измерих я и 61см, не е огромна,но за мен хубава риба.Следваше пускането като уж беше всичко наред пое си към дома и след малко гледам с обърнат корем на дъното :shock: Събрах само в кутията примамките оставих я при пръчката и вече не беше там :roll: Беше се оправила сама и дано е така :tup:
Видях само на какво приличаше намерения повод на...косъм. Събрах и хапнах на понтона някакси поизморен като там ме питаха дали съм хванал нещо аз казах костурчета само излизат :D След като хапнах вече след 22.00ч. помятах малко и даже едно костурче на туистер зелен хванах някъде в полу мрак 22.20ч. Това беше.
Вадя изводи сега и набелязах нови местенца,но най-якото ще е с една проходилка :fish15: хем риби хем скъсани примамки.

Имам и няколко въпроса:
Какъв повод бихте използвали с тези примамки и какви незацеплящи монтажи/куки на примамките?Със сигурност има и още.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

http://vid232.photobucket.com/albums/ee ... G_1442.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Беше закачен за понтона,може някоя непослушна ученичка да е дала фира :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от Daniel Defoe »

Сашко, благодаря за споделеното преживяване :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”