За лавраци и трески в Холания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от carbolino »

Браво бе яко сецане е паднало.Уникален риболов.
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от biserkehayov »

Браво!!! Отново чудесно описан репортаж на преживяното! Много яки рибоци :fish15:
Все такива интересни емоции по различни крайща на света желая и ние да ги прочетем!

Поздрави
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от bai ves »

Къртиш, къртиш отвсякъде! Живо и здраво :tup:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от promarine »

Чудесен риболов!
Какво не им харесва на лавраците та не искат да се понавъдят малко и у нашето море?!
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от Cougar »

Християне, хубав риболов си направил пак. Само бакграунда нещо не ме впечатлява, но то това го казвам на база на тукашната картина. Кога ще нападаш съомгите в Новегия? Това ме сеща че си беше взел куки , които щях да декорирам.........и не съм се издължил. Дай адрес къде да ги пратя и ще чакам репортажа с представянето им. :D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от za4o75 »

Супер!Християне,любопитно ми е на какви дълбочини ловихте и какво беше дъното,определена часова активноснт и т.н. !
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от bgfishingmaniac »

za4o75 написа:Супер!Християне,любопитно ми е на какви дълбочини ловихте и какво беше дъното,определена часова активноснт и т.н. !
Защо,
Активността на рибата бе строго свързана с прилива и отлива. Лесни гледайки ежедневната графика можеше точно да прогнозира кога ще започне и свърши папането.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от bgfishingmaniac »

Cougar написа:Християне, хубав риболов си направил пак. Само бакграунда нещо не ме впечатлява, но то това го казвам на база на тукашната картина. Кога ще нападаш съомгите в Новегия? Това ме сеща че си беше взел куки , които щях да декорирам.........и не съм се издължил. Дай адрес къде да ги пратя и ще чакам репортажа с представянето им. :D
Жельо,радвам се че отново си на линия, липсваше ми.
За Холандия един приятел казва :там и дивото ята е под номера.
Отказах се от Норвегия, там спинингарството е лоша дума. Предлагам да си взема лично обещаното по същото време 2016.😀
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от za4o75 »

bgfishingmaniac написа:
za4o75 написа:Супер!Християне,любопитно ми е на какви дълбочини ловихте и какво беше дъното,определена часова активноснт и т.н. !
Защо,
Активността на рибата бе строго свързана с прилива и отлива. Лесни гледайки ежедневната графика можеше точно да прогнозира кога ще започне и свърши папането.
За това "строго"свързване недей да си толкова сигурен!Има места при които се използва точно отлива за риболов на лаврак!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от jazzmena »

Добре де и какъв е принципа според вас?
Прилив - активен лаврак? къде
Отлив - пасивен? къде....

Интересно ще е да споделите. Това през деня или през ноща... или няма значение?
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от javor_st »

100% правила няма, особено когато говорим за риболов. Основното положение обаче е следното - играта е в ниската вода, като за топ момент се брои времето когато отлива обръща в прилив. С първите приливни вълни идват и лавраците в плиткажа да гонят рачета и разни груги гадинки. Както казах няма 100% правила но категорично имам много повече риби в ниска отколкото във висока вода. Спомням си преди 3 години на централния ръкав имах 7 лаврака за 15-тина мин. в много силен отлив и мътна вода - всичките на уокър, но пак водата беше ниска.
ПС: за риболов на лавраци от брега говорим- предимно в плиткажи- от лодка при лов на по-сериозни дълбочини нямам идея до колко прилива и отлива оказват влияние, но предполагам, че оказват.
minimum STRESS
maximum BLESS
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от jazzmena »

Да, разбира се че правилата са за да бъдат нарушавани :lol: .... но аз точно такова разсъждение исках да чуя Яворе. Благодаря.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от za4o75 »

Яворе,ти сигурно ще си от малкото къде ловят в плиткажа по време на отлив(и при това успешно)!Макар,че разликата между най-ниската стойност на отлива и най-високата на прилива измерена в сантиметри у Гръцко не е много голяма(околко40-50см. за саронийския и до към 1-1,10м. за северното егео) при плиткажите играе голяма роля,просто защото те остават на сушата при отлив(естествено имам предвид някои места къде ловя). Като изключим размножителния период,успешен риболов при отлив с големи шансове може да се направи на специфични места,отлива образува течения точно на такива места,където доста често дебнат лавраците !
В началото на морското ми спинингуване си мислех,че лаврак се лови само вечер,през ноща и сутрин през зимата(в каква голяма заблуда съм бил) ,оказва се обаче че той се лови по всяко време!Като удоволстието от риболова през деня е много по-голямо !
За успешен риболов ,главна роля не играят нито скъпите такъми нито уменията на риболовеца да борави с тях,от решаващо значение е подбора(търсенето и намирането) на място!Добре е едно такова переспективно място да бъде пробвано в различни мет.условия,сезони и часове.
Много се разписах май,ама пък толкова лесно се лови от компа та чак не ми се спира ...

Християне,малко се отплеснахме ама не ми отговори!То приливите и отливите са ясни ....
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: За лавраци и трески в Холания

Мнение от баш майстора »

Зачо, от горния ти пост не разбрах дали по-скоро си съгласен с Явор или смяташ, че не е точно така, въпреки че той явно има успех с тази си схема. Би ли пояснил? :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”