Риболов в Олденбург,Нидерзахсен, Германия - Част 1

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Риболов в Олденбург,Нидерзахсен, Германия - Част 1

Мнение от quietriot »

MapuaH написа:
quietriot написа:
MapuaH написа:Румбаааааааааааааааааааааааа, кО направи бе човек ?!!?
Изчака ни се чакането :)
Реже сърца, ко да праи, ти кво направи Марияне , взе ли лиценз , като гледам аз май най-лесно ще ловя в Любек , на балдъзата мъжа и е предеседател на клуба , каза да не го мисля билета , само да съм отидел , което ще стане септември.
Охоооо, супер си се уредил, Васко :) Ще пишеш как са там нещата като отидеш.

Аз взех отдавна билета, преди година и малко. Ловя някакви риби тук, но много рядко. За съжаление, тази работа не ми дава свободата, която едно време имах, докато работех в БГ. На ден можех да ловя на няколко дестинации, докато тук, ако веднъж в месеца успея е чудо :) Няма начин братче.... работа, жена, деца.... Затворен съм по цял ден като птичка в кафез в един офис. Ако остане време, то е само след работа. Сега като понапредне денят и стане до по-късно светло ще ги тормоза отново, но дотогава има още време.

Поздрави!
Нещата винаги си имат цена мамка му , аз ще погледам как се оправяте с тарамбуките дето ви ги напуска Меркел и ако се справяте успешно , може и ние да се пренесем за постоянно у немско, че взе да ми писва кура тука, а съдията все напъва да правя докторантура при него в съда в Хамбург.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов в Олденбург,Нидерзахсен, Германия - Част 1

Мнение от MapuaH »

quietriot написа: Нещата винаги си имат цена мамка му , аз ще погледам как се оправяте с тарамбуките дето ви ги напуска Меркел и ако се справяте успешно , може и ние да се пренесем за постоянно у немско, че взе да ми писва кура тука, а съдията все напъва да правя докторантура при него в съда в Хамбург.
Така е, Васко - всичко си има цена в този живот. Особено, когато е за нещо негативно, за съжаление :)
За докторантурата хич не го мисли. Жена ми е доктор по химия от тук. Хората с титли се котират на много по-различно ниво от останалите. Колко и да не им се вярва това на много хора, е факт.

Охххх... за тия тарамбуки.... при нас ги няма, в нашият район имам предвид. Аз съм до Фридрихсхафен. Но иначе са плъзнали навсякъде, особено в големите градове, тая мръсна сган.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Риболов в Олденбург,Нидерзахсен, Германия - Част 1

Мнение от wertus »

ХЬммм, интересна работа са тия тарамбуки.И при нас е така. Хем са заляли Германия(справка българските медии), хем се все някъде там в съседният град......баси и невидимите! :lol: :lol:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Риболов в Олденбург,Нидерзахсен, Германия - Част 1

Мнение от wertus »

"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Риболов в Олденбург,Нидерзахсен, Германия - Част 1

Мнение от bat_Denko »

И аз живея в Германия от година и половина. Също в Нидерзахсен, но в малко градче на има Квакенбрюк. В момента карам курса за тукашният рибарски билет. Курса се проведе за 6 седмици по, 2 часа събота, и 2 в неделя. Темите са 6:
Allgemeine Fischkunde: за анатомията на рибите
Spezielle Fischkunde: за видовете риби, размножителни периоди, и специфични особености на видовете
Gewässerkunde: видове водоеми, региони, растения, животни, насекоми, водорасли, планктон, и др.
Fischfang und Gerätekunde: улов и рибарски принадлежности
Natur, Tier und Umweltschutz: защитени видове; растения и животни
Fischereirecht: законодателна част
Всяка тема има по 60 въпроса. Общо 360, които получаваш преди края на курса. На изпита трябва да се решат 60 въпроса, по 10 от всяка тема. имаш право на 15 грешки но не повече от 4 на тема. При 5 грешки в една тема, не си издържал, и трябва да положиш изпит отново. Без значение дали на всички други теми си без грешка. При взет писмен изпит се ходи на практически. Там трябва да отговориш на въпросите на изпитващия, да стъкмиш въдица, или някой възел. Прости неща дори и за риболовец без много опит. Нещата са лесни стига да знае човек езика. Аз нямам много големи познания по немски, и се наложи да запиша жена си с мен да ми помага с езика по време на курса :D . Дори и с моите познания ми се струва лесно. Изпита за съжаление е след 2 седмици докато ще съм отпуска в България. Ще се наложи да държа изпит с друга група в някой съседен град.
В Нидерзахсен може да се лови и без билет. Тук има доста езера предимно за пъстърва, но и други видове за които не ти трябва билет. Срещу дневна такса може да се лови. За подобните езера в другите части на германия знам, че също изискват билет. До сега съм ходил само за пъстърва,и я има в изобилие в езерцата. За един ден се хващат по 20- 30 риби. Кефа е голям но езерата са малки, и не е същото като да си на реката.
Поздрави :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”