Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Мнение от bgfishingmaniac »

Здвейте,
Очертава ми се работно посещение в Чикаго в края на Юни с няколко свободни дни.
Ще съм изключително щастлив ако някой от многобройните ни сънародници се съгласи да направим съвместен излет/и за хищници с изкуствени примамки.
Ако това не е възможно то всякакъв вид информация ще са ми от голяма полза от рода на:
- разрешителни
- хубави места за бас, щуки, бели рибки, пъстърви
- риболовни гидове с добро съотношение цена/качество

Благодаря и приятен уикенд!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте!
Интересно дали няма четящи зад океана ...
Знам (и от опит) че в САЩ малките езерца/водоеми са силно пренебрегвани по отношение на Бас-а. Ще ми е изключително полезно ако някой ми препоръча такива или поне район в който мога да се пробвам за ден/два.
Съотвено бих бил най-щастлив ако риболовстваме заедно!
Поздрави!
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Мнение от Cougar »

Предполагам има шанс за чинук, стийлхед и подобни в езерото Мичиган с даунригер; това изисква водач.
Иначе предполагам Чикаго ще е трудна риболовна дестинация поради населеността, частната собственост и т.н. Като се върнеш, пиши.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Мнение от bgfishingmaniac »

Cougar написа:Предполагам има шанс за чинук, стийлхед и подобни в езерото Мичиган с даунригер; това изисква водач.
Иначе предполагам Чикаго ще е трудна риболовна дестинация поради населеността, частната собственост и т.н. Като се върнеш, пиши.
Здравей Жельо,
Опциите са сьомгови/пъстървови което чета през лятото са наистина от лодка. И тъй като тролинга не ми е любима дисциплина смятам да пропусна и докато съм по бизнес да риболовствам в централната част на града (в и около пристаните) с основна цел - small mouth bass.По информация на мрежата шансовете са добри, заради подобряващите се екологични условия и парадоксално ниската риболовна преса (не са много ненормалниците, които ще маат геги в сърцето на един от най-големите мегаполиси).
За останаите 2-3 ваканционни дни обаче съм малко шах и мат. Принципно имам афинитет към малките "невзрачни" езерца в паркове/молове и т.н, тъй като мисля че са недогледани и крият сериозни изненади. Проблема е че не знам от къде да започна, поради огромното разнообразие. Да ще наема кола да бръмча в околностите, но къде да ида за да не си загубя времето/случа на часна собственост/не рибен гьол и т.н. Естествено мога да "убия" времето с Bass Pro и Cabelas, но съм го пробвал вече и си предпочитам риболов.
Поздрави и дано се намери някой "агент".
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Мнение от zee »

Нещо като съвет от опит
Бил съм на доста место по света / не и в Чикаго/ и съм се убедил че най добрия и лесен начин за това хоби когато си за кратко в непозната държава е да се довериш на профтата - намираш чартъри за риболов и се записваш за излет - те знаят къде,какво и как. нямаш грижа за въдици,стръв или да се луташ напразно.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Мнение от bgfishingmaniac »

zee написа:Нещо като съвет от опит
Бил съм на доста место по света / не и в Чикаго/ и съм се убедил че най добрия и лесен начин за това хоби когато си за кратко в непозната държава е да се довериш на профтата - намираш чартъри за риболов и се записваш за излет - те знаят къде,какво и как. нямаш грижа за въдици,стръв или да се луташ напразно.
Съгласен, особено ако си ограничен откъм време. Чартърите там са основно за тролинг в езерото - не е по вкуса ми.
Мисля да се ориентирам към риболовните магазини хем за разрешително хем за съвет.
Идеят ми беше някой да направим съвместен излет с някой запален сънародник. Все трябва да има някой от многобройните такива там, но явно не четат форума :)
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Риболовна дружка в/оклло Чикаго

Мнение от Cougar »

bgfishingmaniac написа: Мисля да се ориентирам към риболовните магазини хем за разрешително хем за съвет.
Твърдо си решил да се отдадеш на риболовен мазохизъм май. :D
Там из Чикаго не може да няма някакви музеи, галерии, театри и прочее където човек може пълноценно да пропилее един два дена. Ако и това не е вариант, кръчми и ресторанти сигурно бол. :D

Каквото и да направиш, не забравяй да направиш някоя снимка и да споделиш. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”