Давай Мииииииич 2017

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Давай Мииииииич 2017

Мнение от Любака »

:shock: Начи, първо - Оня мноу проЗЗЗ! Съвсем се изгубих кат на стара баба... съфкити :D
Знам и си признавам, че съм безотговорен и неорганизиран и немарлив (абе това немЪрлив или немАрлив... нема значение)
Такаааа :fish15: при нас е весело, смених работата, преди пет години смених и жената ама оттогава ли не съм писал аз!? :fish1:

Миналата година ми дойде на гости батю ви Росен и ми скри шапката от мухарлък, аз се постарах да му покажа места, той ми показа как се използват правилно :tup:
... добре си изкарахме бреййй...
Освен, че с мойта булка имаме една момичка, сега съм напълнил фурната и чакаме малък рибар къде февруари пак :fish7:
Тогаз съвсем ше я овапцам и за риба съвсем няма да остава време..
Онуй мунче Корморанчиту и той съвсем са нагласи, че ме взе под крилцето си...
Идват все още за риби ама е от дъжд на вятър... или по скоро от сняг на лято ...
Като стана дума за крилце или кълка, Владко с дупи сладко сега ми стана на мене шеф!
:tup: :tup: :tup: :tup: :tup: :tup:
Та с моята нова работа аз пообиколих доста места и за по мъничко съм бил за рибки от Флорида до Орегон и на много местенца помежду...
Надявам се да намеря време тези зимни дни преди Нова Година да си сглобя филмчето от мечтания ден на река Якима във Вашингтон:
Макар че, за тези които са видяли снимките в СуратТевтеря и в инстаДрамата не се представихме зловещо само деЦки пъстървички надърпах, но поне се изкефих на разнообразие и динамика, таквизи убавини, бях чел само в повествованията на Жельо от Британска Колумбия...
От всички реки, до които се докопах пътьом най-впечатлен съм от Саскуехана в Ню Йорк и Пенсилвания - НЕВЕРОЯТНА!!!
И понеже имаме постоянни курсове Чикаго - Денвър съм си набарал едни гьолчета в Небраска и ги бръсна, когато ми се удаде възможност
Липсва ми на село да си проверявам точките ежедневно и да си ги коткам...
И нямам търпение да скове леда поне малко от малко да почопля семки:
И те така, Драги ми Смехурко... Времето си върви, колко вода изтече изпод мостовете, пък да не говорим, че до Дунава не съм стигал от има няма 5 години...
Дръжте мъжката! Бъдете Здрави и се веселете! Наздраве и Наслука от Старчето!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017

Мнение от Любака »

Абе това с "колегите дали браво на поста" е ново! Давам му браво на туй нЯщо и аз :tup:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017

Мнение от jazzmena »

Браво Любак, сила си! :D
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017

Мнение от Любака »

jazzmena написа:Браво Любак, сила си! :D
Абе изкривих се аз, даже взех на стръв да ловя
Поне и децата се палят
Това ми харесва инак в наши дни всичко е телефони, компютри и нулев контакт с природата... няма къде мравка да те полази, дето се вика...
Днес "открих" на лед ама много кекав риболов беше
Излязох в 0700 и се бях прибрал преди 0900 лед 8-9см скърца пращи... цивката ми тръпне в очакване да глътне студена кладенчова водица ама ми се размина
Велизар показа няколко рибки, но не ги излъгах да се покажат над леда
Само на силикон и жилязу пробвах не носех ларви или рибки и те така
Разпробих двайсетина 10см дупки и практикувах така наречения леден тролинг... в моя случай "от дупка на дупка" без рибка
Нищо де следващия път по-добре!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017

Мнение от Любака »

Най-сетне и аз стъпих на ледец :!:
Разузнах с челядта в събота следобед - изтърпях до неделя сутрин и отидох да се пробвам .
Един пръст лед - ама надолу - кажи речи 8 см як нов лед и отгоре пърхотлия снежец колкото да си напишеш името с пикОч и да не пропадне :twisted:
Излязох само с бур и кофа - ама кофето не за риба ами да си нося бързоварЯ сонар и джиджавките
Разпробивах по три четири дупки на проба като влизах на вода а 7-8 завъртания смятам ги по сантим някъде и косъм всяка врътка
:fish7: Улових едно басле дребно дребно та чак мижаво и се обнадеждих че ше я бъде ама не би
Оттам на сетне много "тролих" по леда проверявах всяка дупка да си намеря някоя неялова но не искаха да ручат силиконя и блесната
На една имаше нещо маркирах активност от дъното се покачи да помирише мармушката и дотам отказа се от удара
може би щях да накова слънчоперки на бял и на восъчен ама нали съм упорито магаре наблегнах на изкуствен хирономус, който ме предаде с изключение на басчето
Излязох от гаража в 0700 и влязох обратно къде 0900 че иначе мойта жъ мъ бий :fish6:
Доволен съм, че се разходих и че Вилизар още върти светкавицата и маркира там кот намери
Друг път повече
После у дома на топло отремонтирах няколко балалайки за да има че мойта миналата пролет ми строши шибучицата за мормишене - тряснала и една врата отгоре и тъй - сега наместо стъклена пръчката е от китайски бамбукови клечки за суши - оня инджелер ши знайш :twisted:
Направих една псевдожерлица - навих един връх от спининг на половин дървена закачалка за балтони и сложих една стара мухарска макара а която не и държи тресчотката - ще я ползвам на балансиращата греда върху кофата и като дърпа щукенсон ще ми пей тресчотката...
И за последо окомплектовах един Ugly Stick Ice със спинингова макаричка Quantum Snap Shot и плетеняк с флуорокарбонов повод да мой да сецкам блесни и балансири на воля :fish15:
Таквизи митиму работи
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017 - Проходихме по Вода

Мнение от Любака »

:fish7:
Открихме! Дойдоха ми скъпи гости, Молдовски месари от Чикагските Кланици - залиняли и изпосталяли на мумии от недорибие...
Врън-врън-риба-мрън-мрън-на лед-наздраве-наздраве-ти мене уважаваш ли мЪ-дрън будилника-Ай Ся Ставай преди ... Си-И така...
Жорката за малко да го пропуснем сабале - у дю НОФ татко съм - недоспал - недо.... Едвам го навих! (Забележи -щото има значение после...)

Анатоли и Ванката - аджамии-мераклии Дупница на леда неколкократно и после Клекинген околовръст с припръцвания и подмляскваници.
Толя отбеляза първи тънкосулка и няколко стрижока бледи, после и Йон се разписа. Ние с Жорката седим и гледаме мача.

Влязох в серия и аз:
Дет се вика "пей сърце - г&з, ти да мълчиш!"
Бяха повели доволноСТ и тогаз Жоро изЖули Жестоко Жерлицата безЖалостно ни дЖасна у Жемята!!!
Анатоли кръФ @ере, Йон пляска и подскача кат ущипана ученичка, аз цъкам с език и се кланям като на Икебоно, само ориз си бях забравил, ама той пък вреден че морял гугутките разбираш ли ...
Бравуст, Евала - Аллах Куршум и на бай Герги и на козичките му - хем локум, хем тебешир, хем кадаиф!
Пренасочих се към зъбати твари
:fish7: белким и аз да намажа на шпагата
Къцнах на блЯсна с мЯсо
Поободрих се настръхна ми четината - насочих зърната към хоризонтЯ и...
Жорката ни Одари О ледО катО чОканйе
Поогледахме се, позагащихме се, обадихме се на майките си, че не сме ние виновни, че Жоро е барал циганка и жените призвъняха, че са сложили софрата, па и на Жоро една къртица зе да му рий торището изотзадзе, нафъргахме фкусните, фкочанени, фъфлещи фишонки и кой откъдЯй
И те така
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Замръзнаа ми ушите - Давай Мииииииич 2017

Мнение от Любака »

Днес вече си такова таквозинката - прибрах се от път вчера по нормално време да апнем с мойта булка и да ида да поскубя свеж стрижок беше си добре температурката около нулата ясно и приятно временце :fish7:
Имаше и няколко флагчета с дребни щучки и сулчици приятност
На връщане минах покрай реката където ги скубахме цял Ноември
И за почуда беше открито и нямаше грам изгледи за лед - сложих за сутрешния заход спининга в колата и отидох по тъмно обаче след 4 замятаия се отказах :fish2:
Едни пенливи палачинки от скреж и си такова таквозинката
Отидох да ледаря и надупках доволно на първото място само слънчоперки по един пръст на второто малко по Клъсти
и един чичак ми скри шапката с изобретение
Сега отиваме на видеозон да видя синковеца за първи път! :11:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Весела Коледа!

Мнение от Любака »

Весела Коледа и Честита Да Бъде Новата 2018та Година! :22:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017

Мнение от Любака »

Изображение
След вчерашния излет с Корморана и Илич направо съм щастлив, че съм цял и се прибрах дома а не ме прибираха...
Преди да сглобя филмчето с екстремалната рыбалка на пъстърви при минус амнайсе градуса :fish2: от лодка реших да събера излетите от декември в едно видео репортажче и смятам се получи :tup:
Надявам се да ви хареса и пийте по едно за наше здраве, че вчера си беше екстремално изпълнение
:fish7:
:11: :22:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017 Екстремен Риболов

Мнение от Любака »

Отдавна го планираме това с момците да затворим подобаващо 2017
И така я затворихме, че още треперим...
:tup: :fish15: :fish3:
Решението взехме отдавна, че ще затваряме сезона в Милуоки в пристанището с Капитан Джо Шмит - датата я определи не Кормораня а Кормораницата и ние се съгласихме :fish8: следпразнично :22:
Прогнозата беше за -15С със вятъра минус амнайсе и половина
Аз трябваше да пришпоря конете още по-рано от Илиян и Владко, щото парадоксално мястото е в Уисконсин но на граЦките от Щикаго им е по-близко от колкото на нас от селията в Уисконсин... Един вид междуградското е по-зле от междущатското
Как да е стигнах рано рано - спирах на няколко пъти да прая депозити... Коледната къртица много зле ми разрови торището явно
Онея двамцата довтасаха дори след Гида - оня пич извади една лопата изрина подстъпа за лодката нахвърля сол - абе :tup: Златен!
Ние ухилени като че ни белят яйце - наредихме се - падна ми се честта аз да вкарам лодката с ФордО и загледахме че е фанал коричка пристана - ама такава нежна половин сантим на места цял - тъкмо чайка да кацне и да не пробие... Ний със СтарКрафта - да не се бърка със МеждуДзвездни Войни - леко порехме кората като един Титаних в сутрешния бриз :fish2:
Мястото е беше далеч и в шеги и закачки се закачихме за брега където възнамерявахме да ги скубЕм кЪт чесън - и някои като невчесан - много мерак бяхме им набрали!
Стръвта беше торбета със сьомга хайвер - да бяхме им приготвили Столичая и сухарики тоже :tup: Корморанчето ги подпука пръв - ама техниката му беше замръзнала - щото топи върхО да размества айЦбергите - и първата скъсА
Почна ги и Илиян - и мислехме че ше ги скубЕм в ритъм ама не беше чак толкоз динамично
Добре че имаше качествено Бренди и топъл чай - добра компания и много простотии
На Владко му бяха замръзнали веждите от нежни дихания - на мене ми бяха замръзнали други работи от други продухвания :lol:
И аз фанах Американка и Германка... ко имаше и една Шведка... :twisted:
По едно време реших да пробвам на балансир и като ги заскубах Шадовете по един шамар като платички ама не е същото като да тръгне оная ми ти стийлхедка като на Владо към Чикаго да се прибере преди него...
Заловихме около дузина общо - прибрахме осем да има мЕсо и истинското приключение почна на прибиране - оная коричка беше станала доволни 5-6см кристален лед - като ледоразбивач :fish5: се носехме обратно и на моменти си мислехме че няма да се донесем до брегО
Обаче стигнааме - и там ни препоръчаха къде са най-мазните бургери та омляскахме по един супер блажен двоен кюфтак - някои по-чревоугодни по троен - и кой от къде е бегалеата...
Много незабравимо преживяване! Надявам се филмчето до някъде да успее да ви приобщи към тая луда случка ! Наздравичката от мен!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Давай Мииииииич 2017 Екстремен Риболов

Мнение от Cougar »

Няма да се плашите от тези -15С. Виж ако стане -40 си е друга работа. :D
Трябва и аз някакво видео да направя за ситуацията при мен, но като нямам фотооператори положението е трудно. :(
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017

Мнение от jazzmena »

Браво Любак, в добра компания и с нужните катализатори се получава добре. И ледоразбивача си го биваше.

.... вижда се, че и вие сте луди за вързване! :)
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017

Мнение от Любака »

jazzmena написа:Браво Любак, в добра компания и с нужните катализатори се получава добре. И ледоразбивача си го биваше.

.... вижда се, че и вие сте луди за вързване! :)
Като се има предвид, че в началото на Февруари иде новопопълнението в нашите домашни редици - сега гледам да открадна всеки възможен момент :fish15:
С тея двамцата много си пасваме и по простотия и по рибна болест, затова се получава - дори и да не е най-рибното време или пък място.
Джо съм го признал отдавна, че напразни излети не прави - върши си работата изпипано - с прецизно разузнаване и подготовка и домашните си ги пише без да се цупи - затова и му се доверяваме - винаги предупреждава, какво може да се очаква и какви са алтернативите :tup:
А СтарКрафт-а сцепи - не само леда ами и мрака!
И нека Слуката бъде с вас 2018!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Давай Мииииииич 2017 Екстремен Риболов

Мнение от Любака »

Cougar написа:Няма да се плашите от тези -15С. Виж ако стане -40 си е друга работа. :D
Трябва и аз някакво видео да направя за ситуацията при мен, но като нямам фотооператори положението е трудно. :(
Пума, теб сме те признали!!! Ти си кръстоска между Йети и Садокан с 5те ножа! На твоя четириног спътник не може ли една екшън камера да му се инсталира на междуушието или на гръбчето - и да видим излета от негова точка на полезрение?
На минус 40 бих отишъл на лед ама с лодка и Джо няма да ни изведе - следя един Вячеслав от Якутия и неговите приключения на риболов за налими и костури по кило и канче и метър плюс щуки са основно при -40 до -50 С - камък и дърво се пука а той все весел и разказва ли разказва
:fish7: Как не му сдават багажа батериите не разбирам само - взел съм за ГоПро-то еди ментета Уасаби и те на стайна температура даянят но на бахър умират безславно в първите минути на мача...
:tup: :fish2:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Спомен от лятото...

Мнение от Любака »

Най-сетне ми остана малко време да сглобя първата част от това филмче!
Юли беше невероятен и ми се удаде възможност да посетя Дивия Запад - стигнах до Сиатъл и на връщане имах почивка в град Еленсбърг, щат Вашингтон на чутовната река Якима - питах не идва от Якимово :twisted:
Планът беше да се лови риба, и за да бъде успешен тоя план трябваше и гид.
Рич Конъли се отзова и не съжалявам нито за миг за избора си и преживяванията, с които се заредих за месеци напред.
Никога не съм бил на такава бърза река с рафт лодка и такива динамични ситуации на замятане, мендване подсичане и... първата риба беше къттроут пъстърва и успя да се изниже през дупка в кепа...
Голям звяр не залових, но не се и надявах - за тях райско време е зимата...
Сутрита нимфоманствахме а после засушихме с едни грозни парашути и бабалюги :fish15:
ЕЕЕЕХ КЕЕЕЕФ
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”