2018 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Проверих какво е положението по р.Скина на едно от обичайните ми места на 25км от града. Беше 6 часа но още много горещо с температури над 32'С. С това сечене на горите и всякакви индустриални дейности какво да се очава. Пътеката и бреговете не показаха никакви следи от никой и по клоните по пътеката можеше да се заключи че никой не беше идвал тази година въобще.

Докато слънцето огряваше водата н езакачих нищо. Когато отиде зад склона нещата леко се промениха. Камерата я бях зареждал, но след катоп я пуснах тя спря след само 2 минути. Понеже я зареждам от компютъра, когато го спря а тя е включена, вероятно батерията се разрежда. Или това или батерията и е повредена, което би направило това ГоПро неизползваемо.

Така някъде след около час една риба взе в бързата вода и ако камерата работеше щеше да запише доста динамична битка на скоци и дълги бързи спринтове при което макарата свиреше и бакинга летеше навън. В последствие рибата се измори и стигна пличините. Доста добър стийлхед. След него закачих около 5 червени съомги, сега още съвсем сребърни и също още един стийлхед който се откачи. СЪомгите се предполага че са в пъти по-малко от това което трябва да минава, така че резултата като за това положение е добър.

2018_SKN_01.jpg
2018_SKN_01.jpg (131.99 KiB) Преглеждано 4660 пъти
2018_SKN_02.jpg
2018_SKN_02.jpg (133.02 KiB) Преглеждано 4660 пъти
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Мммм сладки спомени нахлуват в главата ми. Идва Август временто на сребърните чичо-батковци. Надявам се отново да кръстосаме пръти на тези безумно привлекателни местенца!
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от swyfti »

Исках да видя и подводните снимки направени от ГоПрото. Тези подводни снимки се оказаха разочароващи. Имаше толкова лоши че нищо не се виждаше на тях. Тези тук са най-добрите.
@Cougar: Имам и аз една екшън камера не е ГоПро а е Сони. Забелазъл съм, че като я потопя във водата и "натисна спусъка" веднага без да я оставя известно време(10-тина секунди) да фокусира снимките стават отвратителни.
Ако не си пробвал ...
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

bgfishingmaniac написа:Мммм сладки спомени нахлуват в главата ми. Идва Август временто на сребърните чичо-батковци. Надявам се отново да кръстосаме пръти на тези безумно привлекателни местенца!
Християне, дано се видим пак и половим из околията и дано условията тук се подобрят малко (последното нещо ми е трудно да го повярвам).
Тази година се разминахме с ловенето на чинук и не е ясно за напред какво ще става. Предполагам гидовете са имали ужасна година.

Суифти, аз не знам много как да работя с това ГоПро, но то има всичко на всичко 2 копчета. Едното е за режимите, другото е за правене на снимка или за запис на видео. Споре дмен може да станат малко по-добри снимки при съвсем бистра вода и добри светлинни условия. Ако продължи да работи и да се зарежда, ще го пробвам пак.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Събота беше ден за малко туризъм. Времето тук е ужасно горещо и по тази причина тръгнах рано с комапния от един работник в канадските пощи и Чарли.

Някъде горе близо до езерото Гънсайт, Чарли намери един мармот и започна битка. Видях как мармот абеше хвърлен във въздуха но той не се предаваше. В кайна сметка нямаше поражения нито за него нито за Чарли и той се скри под една скала.

По обяд след като се качихме и върнахме от върха спряхме на езерото и успях да поплувам в него. Би трябвало да е студено, но не и в днешния ден.

Вечерта погледнах как е реката. Закачих и извадих две червени и една розова съомга. Това на видеото предполагам е стийлхед. При внимателно гледане може да се забележи как скача в далечината, изтегля около 100 метра бакинг заедно със все шнур и в крайна сметка се откача. И влакчето от Китай мина точно в този момент.
2018_Gunsight_01.jpg
2018_Gunsight_01.jpg (223.08 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_02.jpg
2018_Gunsight_02.jpg (294.61 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_03.jpg
2018_Gunsight_03.jpg (285.34 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_04.jpg
2018_Gunsight_04.jpg (145.44 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_05.jpg
2018_Gunsight_05.jpg (180.51 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_06.jpg
2018_Gunsight_06.jpg (210.36 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_07.jpg
2018_Gunsight_07.jpg (216.4 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_08.jpg
2018_Gunsight_08.jpg (287.8 KiB) Преглеждано 4498 пъти
2018_Gunsight_09.jpg
2018_Gunsight_09.jpg (184.04 KiB) Преглеждано 4498 пъти
Не знам как да ги пускам тези видеота от Ютюб освен като линк.


https://www.youtube.com/watch?v=6Y-Mnrc7Khs
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Много ми хареса видеото, чувствах се, все едно аз държа стийлхеда на пръта си :D
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от jagger1 »

Благодаря за поредните споделени красоти и мигове. Авансът яко скърца на клипа. Лично аз предпочитам скърцащ аванс и изпусната риба, пред малка извадена. Изпуснатата се помни по-дълго :D
Поздрави :fish15:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Благодаря Жельо,

.... клипчето как става.... отваряш си клипа в ютубата и в адреса имаш "https://www.youtube.com/watch?v=6Y-Mnrc7Khs". Копираш си след знака = (в твоя случай "6Y-Mnrc7Khs"). после като постваш тук, имаш един бутон youtube, натискаш го и по средата между скобите, пействаш копирания код на клипа. Това е. :)

Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 382 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от swyfti »

Cougar написа: Суифти, аз не знам много как да работя с това ГоПро, но то има всичко на всичко 2 копчета. Едното е за режимите, другото е за правене на снимка или за запис на видео. Споре дмен може да станат малко по-добри снимки при съвсем бистра вода и добри светлинни условия. Ако продължи да работи и да се зарежда, ще го пробвам пак.
Моята и тя има 2 копчета. Фокуса е автоматичен и за това трябва да му дам малко време да сработи.

Клипчетата над вода са страхотни! Ако питаш мен няма нужда да го топиш под вода :D
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

jazzmena написа:Благодаря Жельо,
.... клипчето как става.... отваряш си клипа в ютубата и в адреса имаш "https://www.youtube.com/watch?v=6Y-Mnrc7Khs". Копираш си след знака = (в твоя случай "6Y-Mnrc7Khs"). после като постваш тук, имаш един бутон youtube, натискаш го и по средата между скобите, пействаш копирания код на клипа. Това е. :)
Големи благодарности за това!

Суифти, ще се пробвам когато имам възмижност. Може би друг път нещо ще се получи.

Това е от планината Шеймс.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Вчера разходката беше в късната вечер когато слънцето беше паднало ниско. В местата на р.Копър до града не намерих никой. Предположих че сигурно няма нищо, но забелязах някаква активност на риби, вероятно съомги. Камерата не я бях зареждал и я пуснах при което тя работи някакви си 7 минути и спря. Спря точнов средата на интересната част, така че мога да ви кажа как това завърши. Рибата скочи два пъти пред мен и мухата се откачи. Както се забелязва имах още едно вземане без закачане в тези 7 минути. Обикновенно ловящите мятат цял ден за една риба, а понякога нямат и толкова. Качихме се нагоре до следващия вир и в самия му край закачих и извадих един стийлхед - под средния размер. Предполагам и откачения не беше по-голям. Имах сякаш още едно вземане и тук без закачане.

Трудно е да се лови когато слънцето е право в очите и точно там е мястото на което вземат рибите. Спуснах се до един вирк който бях пропуснал. Дадах на Чарли храна а аз изпих половин бира. Накрая слънцето се скри и стана приятно. Помятах из този новообразува бързей, който сякаш е по-бърз от нужното и няма големи камъни из него. Когато свърших и навивах шнура на макарата едно доли взе мухата а после се откачи. Доизпих бирата и се върнахме по ътеката към колата.
2018_CPR_10.jpg
2018_CPR_10.jpg (223.37 KiB) Преглеждано 4234 пъти
2018_CPR_11.jpg
2018_CPR_11.jpg (135.42 KiB) Преглеждано 4234 пъти
2018_CPR_12.jpg
2018_CPR_12.jpg (314.06 KiB) Преглеждано 4234 пъти
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Миналата вечер към 7 часа стигнах мястото на р.Копър. слънцето още грееше но под леко различен ъгъл и не точно в очите. Преминах с черната муха и имах едно сериозно вземане към края на бързея, но без закачане. Слязахме на километър по-надолу за да погледна места край едни големи камъни в реката. Течението не беше от най-подходящото и въпреки че имаше шанс и тук нещо да се закачи, предпочетах в оставащите минути да се върна на горната позиция. Докато ходехме нагоре видях риболовец от другия бряг на реката в място което не намирам за подходящо, но може би трябва да отида там някой път за да проверя. Слънцето беше вече се скрило и беше към 9 часа. На друг вир по нагоре видях други 2-ма риболовеца и двете им кучета всички в реката. Наблюдавах ги но не забелязах нещо да става при тях докато си тръгнаха.

Понеже светлината намаляше бързо, а беше хубаво да направя някаква промяна, смених черната муха с бяла. Камерата ми беше спряна и вече бях готов да поемам към колата. Тогава някъде под мен нещо взе. Включих на запис без да очаквам да запиша това което в последствие стана.
Повечето стийлхеди не излизат от вировете и това позволява в крайна сметка да се извадят ако не се откачатт или скъсат. Този за нещастие реши да поеме към бялата вода и да влезе в тежките бърсеи от където вадене няма. Повечето хора после биха го скъсали. Аз пък реших да покажа спорта в "СПОРТЕН риболов". Прегазих последния канал на реката с памталоните (гащеризон по това време не нося). Почти забих нос в това потопено дърво и после трябваше да пресичам тази част на реката отново след като се беше разляла под мен и да ходя на скорост по едрите камъни, което е трудно да се забележи, но в крайна сметка нямаше късане а нормално откачане и връщане в реката.
2018_CPR_16.jpg
2018_CPR_16.jpg (208.67 KiB) Преглеждано 4176 пъти
2018_CPR_15.jpg
2018_CPR_15.jpg (149.51 KiB) Преглеждано 4176 пъти
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

направих разходка нагоре по р.Копър до 35км на реката с цел да огледам какво е положението и кои вирове са останали. Имаше сериозни промени в много места. Това което беше привлекателно за стийлхедите преди сякаш беше изчезнало. Ако бях взел блесна щях да направя по бързо проучване.

Така или иначе започнах от 32-я километър където вира сякаш се беше запазил. Поради мътността на водата е трудно да се види кое как е. На първо преминаване имах две пипвания от риби без закачане. Така докато стигнах до долната част където водата съвсем се забърза. Тук един стийлхед взе. Не направи нищо особенно и след минути го извадих. Направих запис с камерата и реших пак да пробвам подводните снимки.

На второ минаване сложих една оранжева муха, но нямаше нищо. Смених пак с черната и сега закачих веднага нова голяма риба която изтегли шнур и бакинг до другия бряг на реката. Докато я вадя се появиха и 2 бобъра отнякъде. Рибата се оказа чинук, но вече с чер корем. След него извадих и едно доли и поехме нагоре. Мислех че Кппър над вливането на р.Клор може да е по-бистър. Оказа се обратното - Клор течеше по-чиста. Лових на едно място без резултат след което се поразходихме с Чарли и накрая отидах нагоре по р.Клор за да пия вода от един поток на 2км нагоре. Върнахме се на първия вир но нищо повече не взе. Слязахме на друг вир на 29-я километър, който беше променен и дори пътеката в последната си част беше заличена от реката и покрита с големи паднали дървета. И тук нищо не отчетах. Камерата тук не пожела да се включи и констатурах че е прегряла. Явно това че държала под вода за моята не е вярно. Едва ли ще тръгне повече, но така или иначе пари не съм давал за нея. Трябва да намеря друга. :D
2018_CPR_21.jpg
2018_CPR_21.jpg (255.3 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_22.jpg
2018_CPR_22.jpg (196.58 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_23.jpg
2018_CPR_23.jpg (253.91 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_24.jpg
2018_CPR_24.jpg (87.41 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_20.jpg
2018_CPR_20.jpg (158.52 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_25.jpg
2018_CPR_25.jpg (228.98 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_26.jpg
2018_CPR_26.jpg (279.77 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_27.jpg
2018_CPR_27.jpg (204.43 KiB) Преглеждано 4132 пъти
2018_CPR_28.jpg
2018_CPR_28.jpg (161.35 KiB) Преглеждано 4132 пъти
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

След държане на ГоПро-то в плик с ориз то пак тръгна така че свалих каквото имах на него от горния излет. Снимките от същите места изглеждат доста по-различно поради широкия обхват. Пускам няколко за сравнение. Също пускам ваденето на стийлхеда и пускането му обратно при което потапям и удавям камерата, макар че тя продължи да работи оше 2 часа преди да прегрее. Там на последното видео където хвърлям съм хващал риба. Сега в мътната вода не беше надеждно място. Екипа ми - риза и панталон бяха същите като от предишнат авечер когато онзи стийлхед ме накара да тичам из реката.
2018_CPR_30.jpg
2018_CPR_30.jpg (178.1 KiB) Преглеждано 4053 пъти
2018_CPR_31.jpg
2018_CPR_31.jpg (180.02 KiB) Преглеждано 4053 пъти
2018_CPR_32.jpg
2018_CPR_32.jpg (159.37 KiB) Преглеждано 4053 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от jagger1 »

Кугър, привет.
Камерата снима много добре. Това с потапянето под вода и прегряването е вероятно навлизане в херметичния бокс на камерата на вода. Явно боксът не херметизира добре. Или уплътненията не са наред, или когато затваряш корпуса на бокса след зареждане на камерата не го затваряш добре, или имаш някъде по корпуса на бокса пукнатина.

Аз имам камера SJ 4000 WiFi, която е пълен аналог на Go Pro 3, или по-точно между GoPro 3 и GoPro4. Пълен аналог по отношение на софтуера, външния вид и функциалността.

Имам достъп и до GoPro4 WiFi, но не е мой. Сравнявал съм ги и единствената разлика, която намирам е в нюансите на цветовете, и в една-две функции, които са еднакви и при SJ-то и при GoPro-то, но при SJ -то имат една-две настройки по-малко за конкретната функция. Е, все пак SJ- то е в пъти по-евтино. Но не отстъпва.

Този проблем, за който споменаваш с потапянето според мен е само от разхерметизиран корпус. Огледай внимателно корпуса на бокса. Извади камерата от бокса, затвори бокса празен, потопи го във вода и го подръж под водата. После го извади, избърши внимателно корпуса отвън и тогава го отвори. Вътре не трябва да има нито капка вода. Ако има - смени бокса задължително. В Интернет можеш да го намериш на изгодна цена.

И още нещо: ако сменяш батерия след като е работил под вода, задължително го подсушавай, преди да отвориш бокса. При зареждане на батерията - също.

Та огледай добре бокса на камерата.

Колкото до подводните снимки и качеството им, всичко зависи колко е мътна водата.
GoPro и SJ камерите са много качествени дават много добри изображения.

Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”