2019 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Cougar
дал Браво: 230 пъти
получил Браво: 1397 пъти

Re: 2019 Британска Колумбия

Мнениеот Cougar » Нед Юни 16, 2019 10:48

При последното ходене на север, животните по трасето ги нямаше особенно. Видях лос който избяга в гъсталака, след което попаднах на лисица. Изглеждаше доста заслабнала и би останала наблизо ако Чарли не нададе свирепия си лай. С такъв помощник е изненадващо че нещо въобще заснемам.

На реката започнах от първия вир над морето и към края му закачих и извадих един стийлхед. Този обаче беше на път наобратно към морето. Хванах го на го-прото на видео. След като го пуснах обратно чух лая на Чарли и разбрах че някой идва. Беше индианес със спининг. Почна да хвърля над мен без резултати. След малко ние се преместихме нагоре по течението и облових дългия добър вир там с мухата без да имам никаво вземане. Когато тръгнах пак нагоре видях в далечинат ана по-горния вир да е застанал пак индианеца. Явно и той се движеше нагоре. Подминах го по пътеката без да разбере и застанах на друг вир над него. След минути го видях как се измъкна от една пътека засилен към мен, след което ме видя и спря. Бях му усуетил плановете. Върна се обратно в гората, а аз знаех какво ще направи и къде ще излезе. Нагоре имаше три вира - един ставащ за муха и два ставащи за блесна. Аз пресяках оставащата част от реката и поех нагоре по другия бряг. Както и очаквах индианеца се появи там където очаквах на вира за муха, и го подмина без да хвърля, но застана на вира отгоре, който ставаше за блесна. Аз съответно го подминах от отсрещния бряг и се добрах до горния вир, който е голям и дълбок. Оставих мухарката на брега и взех пръта за блесна. След три замятания закачих един стийлхед, който скочи няколко пъти, така че без съмнение индианеца го видя.

След него реших да приключа. Прибрах такъмите и с Чарли под мишница пресяках реката наобратно над индианеца и бях зад гърба му. Индианеца сега реши да ме информира че тук не можело да се лови; не и "бели хора". Това е земята на Нишките ми казява. Е, казвам му аз, вашата земя е все пак още в Канада; не сте се отцепили. Не, продължава той да спори. Добре, казвам му, ако е така, къде ви е табелата?

В последствие направих справка с метното горско управление, които на своя страна правиха проучване от около 3 часа и ми се обадиха да кажат че мога да ловя където искам там. На въпросния индианец предполагам му се беше завил свят да види как един бледолик го беше бил на собствената му река и му беше хванал рибата, която той без съмнение щеше да прибере.

На връщане видях още един лос с малко и също мечка с малко, които Чарли разбира се изгони.

2019_Kincolith_65.jpg
2019_Kincolith_65.jpg (198.87 KiB) Прегледано 434 пъти

2019_Kincolith_66.jpg
2019_Kincolith_66.jpg (221.35 KiB) Прегледано 434 пъти

2019_Kincolith_67.jpg
2019_Kincolith_67.jpg (186.49 KiB) Прегледано 434 пъти

2019_Kincolith_68.jpg
2019_Kincolith_68.jpg (223.43 KiB) Прегледано 434 пъти

2019_Kincolith_70.jpg
2019_Kincolith_70.jpg (194.18 KiB) Прегледано 434 пъти

2019_Kincolith_71.jpg
2019_Kincolith_71.jpg (193.94 KiB) Прегледано 434 пъти

2019_Kincolith_72.jpg
2019_Kincolith_72.jpg (166.8 KiB) Прегледано 434 пъти

2019_Kincolith_63.jpg
2019_Kincolith_63.jpg (211.72 KiB) Прегледано 434 пъти

Аватар
Д-р Флекс
дал Браво: 850 пъти
получил Браво: 293 пъти

Мнениеот Д-р Флекс » Пон Юни 17, 2019 13:53

Жельо,
снимките ти, знаеш, винаги радват окото, но тези тук са направо извън този свят !!! :) :11:

Cougar
дал Браво: 230 пъти
получил Браво: 1397 пъти

Мнениеот Cougar » Пон Юни 24, 2019 7:40

Прогнозата беше за слаб дъжд тази събота и в такова време стоя близо до града и на ниско. Реших да пробвам мястото си на р.Копър при канъона където има шансове за съомга на блесна. Не бях достатъчно рано и имах съмнения че скалата на която стоя ще е окупирана.

За изненада нямаше никой когато пристигнах.

Нагласих една блесна - клатушка Клио - от многото трофейни които имам още от р.Томпсън. Нямам спомен кога и какво съм хващал на нея, ако въобще съм имал успех.

Вира се беше променил перд мен и половината беше запълнен от чакъл. Там където преди беше 3 метра дълбочина, сега можех да стоя на пясъчна ивица! Това беше и лошо и добре, защото ако закачах риба можех от скалата да сляза надолу.

Направих едно хвърляна напречно на течението и когато кордата се изпъна усетих играта на блесната. Не обирах а просто чаках течението да прекара линията по дъга под мен, и когато стигнеше слабото течение можех да прибера и да презаметна.

До презамятане обаче сега не се стигна защото когато линията беше изминала половината от траекторията си имах ясно вземане. Засяках и усетих че съм закачил това което търсех. Рибата се надигна и леко показа напречно на течението след което направи много бърз спринт нагоре и към мен, при което беше много трудно да държа линията изпъната. Имаше поне три впускания , всички подобни на това и ми беше чудно как не съм още я загубил тази риба.

Слязах от скалата и скочих на пясъчната ивица. По надолу пясъчната ивица се превръщаше в чакъл, след което започваха по едри камъни. Надявах се рибата да остане във вира, защото надолу почваха големи бързеи и всичко което слезе надолу бива загубвано. Но колкото и да се мъчих, не можах да попреча на тази според мен средна по размер риба да стигне бързата вода и да влезе в нея. Оставаше ми само една възможност, да се опитам да стигна до ръба на бързея, за което ми се налагаше да прегазя един плитък ръкав на реката. Миналата година това би било невъзможно защото плиткия ръкав тогава беше все още бърз и дълбок.

Не носех гащеризон или обувки за газене. Така че скочих във водата направо с маратонките си и прегазих ръкава. От другата страна рибата стоеше в силен бързей и ми беше неясно защо толкова време не мога да я извадя. Минаха още минути преди да я докарам до брега и след няколко опита тя стигна до плитчините и легна на страната си.

Погледната отблизо изглеждаше голяма. Интересно колко големи са били тези които съм загубил тук преди, за които от самото начало съм знаел че са големи. Предполагам са били по 15-20кг всяка, а може и повече.

Оказа се че и апарата не беше с мен, но тази риба така или иначе щях да задържа за зимнина. Тръгнах с нея наобратно следван от Чарли. Предстоеше ни стръмно планинско изкачване до колата. Рибата беше доста тежка , но като нямам кантар е трудно да определя теглото и. Държах си ръката сгъната в лакътя, но опашката на рибата пак стигаше земята и метеше по пътеката.

Прибрах се и се заех с нелеката задача на чистене и филетиране.

Когато всичко беше готово и прибрано, се отправих към друго място , сега на р.Скийна където се надявах на малко мързелив риболов на дъно. Замята се върте;ежка, която стои в течението докато рибата я лапне и дръпне. Мястото беше свободно. Водата беше добре. Но след като нагласих всичко излезе силен вятър. Не само това, но и телефона ми нямаше покритие и основното ми забавление, да се ровя из интернет, докато си стоя на стола, не можеше да стане. Това е като на плаж без слънце. Постоях малко и в крайна сметка реших да се върна в града за да обядвам. В последствие направих още две леки проучвания които бяха безуспешни. За този ден толкова.

2019_Copper_01.jpg
2019_Copper_01.jpg (153.56 KiB) Прегледано 256 пъти

2019_Copper_02.jpg
2019_Copper_02.jpg (203.51 KiB) Прегледано 256 пъти

2019_Copper_03.jpg
2019_Copper_03.jpg (125.52 KiB) Прегледано 256 пъти

2019_Copper_04.jpg
2019_Copper_04.jpg (168.51 KiB) Прегледано 256 пъти

2019_Copper_05.jpg
2019_Copper_05.jpg (182.64 KiB) Прегледано 256 пъти