По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
nina
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 170 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнениеот nina » Вто Фев 05, 2019 12:19

Дам...и аз видях статията. Рисът се опитва да се върне в България, но бракониерите всячески му пречат.

Доки, не съм чула за подобно нещо тук. Дано да няма. Но и в района хората, които гледат повечко овце или кози не са много. Може да съм малко чалната, но не пускам всеки в кошарата. Тази година ще трябва да купуваме 2-3 кочлета и от сега започвам проучване на ферми. Честно казано ми настръхва косата, като знам какво може да си вкара човек сам в стадото. Ваксинирам, обезпаразитявам редовно и предпочитам ежегодните кръвни изследвания да са реално взети от всички животни. Опитвам се каквото зависи от мен да е направено както трябва, пък дугото - Божа работа.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!

Аватар
Д-р Флекс
дал Браво: 869 пъти
получил Браво: 299 пъти

Мнениеот Д-р Флекс » Вто Фев 05, 2019 12:27

Преди две години, пътувайки по високопланински път през Западните Родопи път видях съвсем отблизо една много голяма котка, с черни топчета на ушите, която не се притесни особено от колата и се отдалечи бавно, бавно... Много приличаше на риса от снимката в "България днес".

Аватар
nina

Мнениеот nina » Вто Фев 05, 2019 18:12

Най-типичното нещо за риса е късата опашка с черен край. Както и четките на ушите, но от далеч те по-трудно се забелязват. Дивата котка е доста по-дребна.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!

Аватар
babydoctor
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 152 пъти

Мнениеот babydoctor » Сря Фев 06, 2019 10:58

На котката опашката наистина е по-дебела, по-дълга и на напречни райета. Но общо взето, ако сте успели да разгледате нещото, на 90% е рис. Ако само ви се е мярняло, със сигурност е котка. Те трудно се и мяркат. 1-2 пъти съм виждал за миг в живота си, никакъв шанс да вдигнеш пушката, докато рисове съм виждал 10+. И съм снимал. Това все в западния Балкан...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???

Аватар
Златев
дал Браво: 606 пъти
получил Браво: 103 пъти

Мнениеот Златев » Сря Фев 06, 2019 14:41

Дива котка съм имал шанса да видя веднъж. Доста масивно зверче. И все пак, според мен поне, няма как да се сбърка дива котка с рис.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"

Аватар
Doktor-5
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 59 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Doktor-5 » Чет Фев 07, 2019 7:39

nina написа:.

Доки, не съм чула за подобно нещо тук. Дано да няма. Но и в района хората, които гледат повечко овце или кози не са много. Може да съм малко чалната, но не пускам всеки в кошарата. Тази година ще трябва да купуваме 2-3 кочлета и от сега започвам проучване на ферми. Честно казано ми настръхва косата, като знам какво може да си вкара човек сам в стадото. Ваксинирам, обезпаразитявам редовно и предпочитам ежегодните кръвни изследвания да са реално взети от всички животни. Опитвам се каквото зависи от мен да е направено както трябва, пък дугото - Божа работа.

Точно това е правилният начин за отглеждане на животни.
Спазвай си профилактичните програми и ще се радваш на здрави пухести, вълтести, млекодаващи, рогати и тн зверчета. :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

МАЯК-ТУБЕРТИНИ

Аватар
nina

Мнениеот nina » Вто Юли 16, 2019 11:20

По следите на котешките лапички..
Така започва една мъркаща приказка за добрината!
Моята котка се казва Кестенка. Тя е прибрано коте. Не е кастрирана, исках да роди веднъж преди кастрация. И.... се получиха котенца. Когато роди, видях пост на момиче във ФБ, за новородени, изхвърлени котета, които без нейната грижа щяха вече да са звездички. Разбрахме се къде да ги взема.Вкъщи мама котка от вратата ми ги отне, занесе ги при другите и ги нахрани.
Кестенка бе най-добрата майка. Цялата изпохапана, наранена от котетата, но със себеотрицание и болка ги кърми, подрежда и проверява дали са цокали всички.
Котетата вече са на три месеца. Обезпаразитени, игриви, лакоми и любопитни, но не нахални.С двете осиновени котета общо станаха седем. Едно единствено успях да наместя при сестра ми.
Та тъй! Който иска да направи добрина, или прото си търси коте, нека ми пише или звънне - 0878122696. Котетата са отбор юнаци - всичките са мъже.
Прикачи снимка/и
DSC02651.JPG
DSC02651.JPG (222.11 KiB) Прегледано 344 пъти
DSC02629.JPG
DSC02629.JPG (200.09 KiB) Прегледано 344 пъти
DSC02623.JPG
DSC02623.JPG (196.71 KiB) Прегледано 344 пъти