Представяте ли си

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Имах в предвид звуците, с които рибите общуват по между си. Сещам се за едни малки рибки с големи глави. Приличат на сомчета. Могат да се движат по сушата и дори да извършват малки миграции из мангровите гори. Ми тия пущини пеят направо, бе... А и вижте какво друго намерих
http://www.sinia-planeta.com/BG/singingfish.html
http://www.akvaristika.hit.bg/history.html
Звуците дето ги издават нашите риби на сушата мисля, че не е онова за което става дума в началото на темата.
Това за морската лястовица съм го чувал, ама жива, уловена не съм виждал никога. Смятам също, че ако ги чувахме и воплите на уловените от нас риби, сигурно нямаше да седим в този форум в момента...
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

hobby написа:Звуците дето ги издават нашите риби на сушата мисля, че не е онова за което става дума в началото на темата.
Това, за което става дума в началото на темата, по-добре да го забравим :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

babydoctor написа:
hobby написа:Звуците дето ги издават нашите риби на сушата мисля, че не е онова за което става дума в началото на темата.
Това, за което става дума в началото на темата, по-добре да го забравим :twisted:
Абе, не съм съвсем съгласен, докторе. При положение, че не можем да променим нищо, поне позиция можем да изразим. Нали? Ти би ли отишъл на риболов с човек, на който му се струва забавно да слуша стоновете на рибата? А? Аз не...
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

hobby написа:Абе, не съм съвсем съгласен, докторе. При положение, че не можем да променим нищо, поне позиция можем да изразим. Нали? Ти би ли отишъл на риболов с човек, на който му се струва забавно да слуша стоновете на рибата? А? Аз не...
Абе, глей са - не ми се изразява позиция, щото ще е толкова ОФФ, че и Оф-а няма да я побере и ще ме трият. :twisted: Ако го е написал след някоя чаша в повече, не, че е разбираемо, ама като се наспи може да му мине. Ако е на трезво - е, имам добър професионалист - дама е, колежка е, мъжът й е колега - може и да помогне, ако не е късно - всичко зависи от броя на откъснатите крилца на мухи в детството :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Аз като правиме свинщините по коледа,а това ми се случва 3-4 пъти за две седмици,така се депресирам от квиченето на осъдените,че после едни сънища едни стресове и това е от 15 години вече и нема имунизация,действат ми много зле,ама като са ме нарочили за касапин в семейството та нейсе :roll: ...маани,добре че дзурлестите са ми омразни,ако и рибите издаваха такива звуци,като азис под китаеца (а те сигурно,ама ние не ги чуваме),щях да стана билкар,гъбар,дървар се тъпанар..в този кръг най вероятно :roll:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

райчо китов написа:ама като са ме нарочили за касапин в семейството та нейсе :roll: ...маани,добре че дзурлестите са ми омразни,ако и рибите издаваха такива звуци,като азис под китаеца
Ей тва ме разби отсекъде.... :D :D :D :D :D :D :D

И аз бях така-набеден за касапин, ама откак старците един по-един си заминаха - няма вече прасета за колене.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

райчо китов написа:ако и рибите издаваха такива звуци,като азис под китаеца (а те сигурно,ама ние не ги чуваме),щях да стана билкар,гъбар,дървар се тъпанар..в този кръг най вероятно :roll:
Както винаги с думи прости :lol: :lol: :lol:
Докторе, аре, спираме да коментираме. Да не ти чупя хатъра. Пък ако знаеш какво винце ми е донесъл тъстта от Сандански.... На бат Райчо несподеленото поморииско - ряпа да яде :lol: :wink:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
martin78
МЕСЕЧЕН БАН
МЕСЕЧЕН БАН
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 19:51

Мнение от martin78 »

Аз просто е така ми дойде а вие направихте егати проблема ,чак ми се искало да пищят. Нема такова нещо просто така ми дойде
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

martin78 написа:Аз просто е така ми дойде а вие направихте егати проблема ,чак ми се искало да пищят. Нема такова нещо просто така ми дойде
Ми...това беше проблемът, че може "е така да ти дойде" - явно сам го осъзнаваш, така че, нямаш нужда от по-нататъшно набиване на канчето и, не дай си Боже, от лечение :D Добре дошъл на борда и извинявай, ако сме попресолили манджата :D Наслука! :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

joro_olympus написа:
райчо китов написа:ама като са ме нарочили за касапин в семейството та нейсе :roll: ...маани,добре че дзурлестите са ми омразни,ако и рибите издаваха такива звуци,като азис под китаеца
Ей тва ме разби отсекъде.... :D :D :D :D :D :D :D

И аз бях така-набеден за касапин, ама откак старците един по-един си заминаха - няма вече прасета за колене.
Ей вие па една алегорийка не мое си спретна..кво да праа като се сетя за прасета и си представям горепосочения левент и ми иде да ръчкам,да ръчкам...со ножадокато каже стига :lol:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

райчо китов написа:кво да праа като се сетя за прасета и си представям горепосочения левент и ми иде да ръчкам,да ръчкам...со ножадокато каже стига :lol:
Кого бре, Жоро ли :D :roll: :twisted: :D А ти, Хоби, с два лафа ма нави :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Май много филми сте гледали. Фродо победи Мордор, Дарт Вейдър е мъртъв, а тук само Райчо коли наред..... :wink: :D :D :D Кво да го праиш - Властелин е на старите Жорови шарански макари...... :D :D :D В далечината немощно левента крещи под 23 см инструмент на Райо - "Как боли..." :wink: :D
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Ми то доде време да се събираме вече... Само да видя, какво ще става в петък, че пак ме глясят за болница :cry: И ви събирам отма.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
ricono
Мнения: 403
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 10:21
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от ricono »

"Безмълвието на рибата е причина за несъстрадателната и смърт".......
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”