Глей тукa ко стаа

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от Димитър Тодоров »

Последните два месеца с пратките е голяма забава - нашите ги мотаят дълго поради 'ковид мерки'
или просто страшно ги мързи!? Няколко примамки, купени в началото на юли от Сингапур с платено веднага ДДС
през Ибейката идват за седмица до страната и се почва едно разкатаване..Месец в български пощи ,после месец някъде,
не знам къде в митници (при все,че съм платил автоматично данъка с покупката) и днес вече дори не знам къде е.. :? :evil:

В същото време пратки от ЕУ ми влизат нормално за седмица до десетина дни.

И при вас ли е толкова бавно или просто тази ми пратка я отнесе вятъра ?? :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от blader2 »

Оня ден получих СМС имате пратка еди коя си, на гише в пощата, дължите митнически сборове. Това за пратка от Русия през ибей, демек подобен случай.
Отивам и викам, аз съм си платил ДДСто, какви митнически сборове, отговор нула лева и нула стотинки, но явно е ходила на митницата за проверка дали наистина е платено ДДСто, даже бе оплепена с дължими митнически сборове 0.00лв...
Както и да е, все пак си взех пратката без доплънителни суми и любимата ми преди такса митническо представителсво от пощите пред митницата в случай дето пратката бе дори под минимума за начисляване на ДДС...
Като цяло не Ковид, а предварителното събиране на ДДС явно им обърка съвсем и преди объркания процес на работа, уж да ги улесни, ама...
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от Димитър Тодоров »

Димитър Тодоров написа: Вто Сеп 14, 2021 10:41..И при вас ли е толкова бавно или просто тази ми пратка я отнесе вятъра ?? :roll:
Духна вятър и я донесе. :roll:
Обикновена, 'малка пощенска пратка' с предварително платено ДДС. Изпратена на 15 юли, влиза у нас на 22 юли и
я получих..вчера. :lol: Та, имайте предвид,че каквато и да е пратка ,извън ЕУ минава през яко мотаене
и може да не я видите с месеци.

Бъдете здрави! :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
jimm33
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 24, 2021 11:27
Риболов: Любителски риболов

Re: Глей тукa ко стаа

Мнение от jimm33 »

Павел Иванов написа: Нед Авг 15, 2021 12:25
jimm33 написа: Чет Авг 12, 2021 14:26 ... как сте се кефили преди години...
Ами нормално .
Тогава за да се сдобиеш с иностранска покупка трябваше да плащаш неразумни суми през МъниГрам , УестърнЮнион и подобни като гаранция никаква относно самите кинти и покупката .
Е да, така си беше. Между другото почнах да разглеждам в тва сайтче- https://e-broshura.com/ за всякакви евтини стоки и продукти и има добри попадения.. :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”