Нивелиране на пералня?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

fori написа:
cecko написа:Преди 7 години взех пералня Миеле ...... :lol: :lol: :lol:
А отварял ли си я да видиш 2та бетонни блока вътре :lol:
...
А, аз се надявах да е желязо да държи цена и на скрап........ :lol: :lol: :lol:
Вярно! Стара, тежка но никакви ядове, пък тая шир потреба сега дет я продават и е една хвалба и една реклама с купуването почват ядовете. Нали видя за печката какво съм писал. Тя е чисто нова незнам си къв върхов модел на Горенье и аз викам айде и ние да сме по модата та сега докато я угасим или си изпогорим пръстите или от "шалтера". Старата печка беше whirlpool и добре си работеше че и печеше по добре. Ама то кат рече човек да прай глупости никои не мои го спре. Ели па да попаднеш в такъв момент в ръцете на търговец..... Свършен си. :lol: :lol: :lol:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от joro_olyмпус »

Бааах, маааму - дъртият проблем се разреши! Оказа се фабричен дефект, т.е. не точно - ами в тази партида Горение са сбъркали пружините и са сложили двойно повече пружина и барабана е повдигнат с над два пръста от нужното и в случая трите амортисьора работят само с връхчетата си -т.е. не работят изобщо. Е, да - трябваше да изтече гаранцията за да ми уври чутурата, ама благодарение на Рак1 - сиреч, колегата Бойко сега пущиняка е с неговите си чистак-бърсак нови пружини и бичи яко на сите обороти без да мъцне!!!
Евалата на Рачо, отърва ме елегантно от проблема за 5 минути. И през ум не би ми минало, че е възможно да се обърка фабрично партидата.... Имало глава да пати!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от vinil »

Колега..аз само да питам, ти от пускането на темата (април.2009г.), до сега - така ли я лашка !?!? :? :) :) И ако е удържала толкоз време с фабр.дефект, при тея обороти и през това време и ти е вършила работа ...ми баси рекламата дето направи на марката :) :) :) Аз пак бих си купил същата !! ;)
Поздрави !
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от hobby »

joro_olyмпус написа: Евалата на Рачо, отърва ме елегантно от проблема за 5 минути.
И аз да му кажа евалата на това момче и мен ме е вадил от ситуации! Разбира и от газови уреди и въобще е много светнат в тия работи!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от Marco Polo »

Абе Бойко си е пич отвсякъде, в най-добрия смисъл на думата! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от joro_olyмпус »

vinil написа:Колега..аз само да питам, ти от пускането на темата (април.2009г.), до сега - така ли я лашка !?!? :? :) :)
Така ами, как! Е...л съм и мамата - пусках я с по-малко пране и на 400 оборота. :wink:
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от vinil »

joro_olyмпус написа: Така ами, как! Е...л съм и мамата - пусках я с по-малко пране и на 400 оборота. :wink:
Пич от секъде! Ама щом е така, с още по-голяма сила важи
..ми баси рекламата дето направи на марката Аз пак бих си купил същата !!
Аватар
easer
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 11:11
Местоположение: русе

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от easer »

колеги имам сериозен проблем с пералнята марката е Горение обаче модел незнам точно марзи ме да погледна книжката :oops:
Та Включвам си пералнята пълни вода нагрява я всичко прахове си дърпа от казанчето
обаче не ще да върти барабана :( ПОМОЩ ! :roll:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от stancom »

На първо четене се сещам за поне 5 причини за това. За да не говорим наизуст, преодолей малко мързела си и свали задния капак и погледни мотора дали се опитва да завърти и ремъка дали не е паднал или не е скъсан . След това ще говорим пак :D

ПП Чакай малко, на центрофуга върти ли ?
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от joro_olyмпус »

Слушай Станко какво те съветва, че Руси далеко и на Бат Бойко - демек Рак1 надали ще му се пътува, освен с риболов нещо ако не го прилъжеш..... :wink: :D
godfather1983
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 14:14
Риболов: Аматьорски

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от godfather1983 »

Момчета, гледам, че темата е стара и отдавна не е писано в нея, но се надявам някой да отговори.
Взехме си пералня AEG 6-та серия с горно зареждане, по точно този модел https://m.youtube.com/watch?v=2ooOHRzjioI от магазин за техника с козметични дефекти.
Машинката работи като цяло много тихо, но дойде ли време за центрофуга почва много да тресе и капака има леки виврации. Пералнята е нивелирана добре, но ме притеснва, че може да тресе от това, че не е с четири крачета за нивелация, а само с две които са отпред, отзад е на колела които може да не издържат на големите обороти.
Малко стана на роман писането, но ако някой се сеща за решение на проблема нека пише :)
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от joro_olyмпус »

Я пичове, някой ако има телефона на Бойко - Рак1 да помага, че този който го имам май вече не е актуален.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Нивелиране на пералня?

Мнение от bat.galin »

Това дали тресе или не не е резултат от лошо нивелиране.
А и "лошото" нивелиране в случая изглежда или наклонена в ляво или наклонена в дясно.
Спазвайте точно килограмите пране, които поставяте и няма да тресе.
Ако я претоварвате - ще тресе.
пп. ще гледам филма от първия ред, гледам вече минаха надписите ;)
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”