Eх,Канада...

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Tinca tinca
Мнения: 218
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:00
Местоположение: София

Eх,Канада...

Мнение от Tinca tinca »

Мдаа.Дни преди започването на олимпиадата се замислих за някои неща.Харесвам Канада,винаги съм мислил,че е водеща страна в опазването на природата.От година и нещо съм се замислил за емиграция и си бях избрал Ванкувър за тази работа.Миналата година на всеки гражданин в щата Британска Колумбия бяха дадени по 100 долара да ги похарчат с екологична насоченост.За мен екологията и опазването на околната среда са важни в моя живот.Е хубаво ама онзи ден си купувам списание "Гео" и вътре се зачитам в статията "Отровното съкровище на Албърта".Е няма такива изроди.Какво се оказа в крайна сметка;че са едни от най-големите замърсители в света.А най-лошото е,че не им пука.Иначе са двулични; на ви пари да пазите екологията.Сега като започне Олимпиадата ще започнем да цъкаме с език каква природа какво чудо е да ама зад скалистите планини Американската тайга изчезва и остава пустиня.
А как се възхищавам на риболовните излети на колегите по канадско.А тия кретени изливат 200000 литра сода каустик на ден директно в река Атабаска.Ми ай сиктир.Аз не спя с месеци и зубря някакъв френски,че трябва да се явявам на интервю с все детето и жената само и само да ме вземат да им мия колите/щото няма да ми позволят да правя торти и да им преподавам география/а уважаемите канадци зачеркват едно от най-важните неща,заради които отивам при тях-опазването на екологията.
Не съм очаквал,че подобна статия може така да ме разтресе.Направо съм раздвоен.
Не знам дали нещо ми се разбира от написаното,но ако някой му попадне брой първи на списанието ще ме разбере.Язък,че толкова време съм ги давал за пример.Пфу.
Ако работата пречи на риболова-зарежи работата.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Точно затова си седя тука на гъзъ.Щото и на мене ми е ясно че няма как да е толкова огромна разликата от БГ-то и там.На няколко пъти ми идва да се реша да тръгна натам,но нещо отвътре ме спира.Целият свят е в говна и се мъче да го отрече.В следващите няколко десетилетия Земята не я чака нищо розово. :evil: :evil: :evil: :evil:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Вие двамата да не очаквате Канада да е страна от приказките?
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Ние нямаме този потенциал като Канада и Америка да тровим.
Они са богати на знайни и незнайни отрови.Там играят големи пари
и за някои работи се мълчи.
Ако имахме техните отрови и потенциал щяхме да ги бием.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

Pedro написа:Ние нямаме този потенциал като Канада и Америка да тровим.
Они са богати на знайни и незнайни отрови.Там играят големи пари
и за някои работи се мълчи.
Ако имахме техните отрови и потенциал щяхме да ги бием.
А тука не играят ли пари,че всички големи началници ,са вързани с най-големите бандити :evil:
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

joro_olyмпус написа:Вие двамата да не очаквате Канада да е страна от приказките?
Жоре, Щвейцария например е точно такава страна :)
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Не сънувам селски държави Мариане. Има много други, дето купона не спира. :D
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

MapuaH написа:Жоре, Щвейцария например е точно такава страна :)
Такива стерилни държавички като извадени от кутийка,лъснатички,възпитанки и красивички-пикам аз на тех отгоре батко. :D :D
Изобщо целата Европа с изключение на Испания могат да си я земат и да си я заврат отзад.

България е перфектното место ама не го разбират народа!
Тука е като WWF от времето на The Attitude Era!

RAW is WAR ако въобще се сещате за кво иде реч и IF YOU SMEL WHAT THE ROCK IS COOKING! :lol: :lol: :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Не зная вие какво сте чели и видели,но аз не намерих трън да си обоцкам крачето.Такъмите с които тук ходим на риба....могат да ги сънуват....независимо от това,че имат Бас-Про.Рибата се лови от всякакви аматьори с плувки приличащи на нашите спиртомерки.
....Чистотата е от всякъде.Глобите космически.И си задължен всяка година да садиш цветя пред дома ти.
Шарани над 10кг. стоят пред блока.Щуки метровки не бягат от това,че ги целя с камъчета,които събирах от един строеж(иначе ги няма).
Мисля,че не сте прави да роптаете за най-социалната държава в света.Освен това те снега си не хвърлят в езерото....щото е с химикали и е сухо на всякъде при -30гр.
Тука може да ни харесва у тиняко,защото сме се родили в него.А там вземи си метни фаса или опаковката през джама....за да се видиш у приключения.
Българите сме царе на критиките.Всичко можем и знаем,но там зяпаме с паднали ченета,като апльовци.Освен това за дни се научаваш да спазваш законите им.В противен случай по магистралата четеш табела...Превишаване на скороста с над 50км. глоба 10000$ и следва нарисувано чукче.Ходи се изрезвай с Бентлито до Мола,защото си тарикат и си качил поредното русо духле.
Там милионери има много и винаги изглеждат по-скромно облечени от теб.Защото я няма тази снобарщина да те харесват по телефон,кола,дрехи,имоти.Ако видиш много зализани.....са чужденци.
Моя съвет е да продължиш да учиш Френския.Стига да можеш да ползваш работни дрехи и пижама....други не ти трябват. :wink:На нас не ни харесва никъде,защото се бачка.Тука има останали някакви приказки за трудолюбието на Българина....което си е чиста лъжа.
За риба се ходи в събота,неделя и ползваш отпуска,която не е 20 дена.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tinca tinca
Мнения: 218
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:00
Местоположение: София

Мнение от Tinca tinca »

Колега Emo-83 държа да отбележа,че става въпрос за екология,а не кой колко работи.Повярвай ми и тук си скъсвам гъза от работа.Само да подчертая,че сестрата живее във Ванкувър и имам информация и за глоби и за ред и за всичко.Аз и за това казах,че първо ще трябва да мия коли преди да почна да правя пак торти ,ама не ми дреме.И тук съм го правил тъкмо 2 години докато учех.Проблемът е,че ти дават 100 долара да пазиш екологията,а иначе содата каустик и арсена директно в реката.Ако не знаеш къде се влива река Атабаска да ти кажа.
Ако работата пречи на риболова-зарежи работата.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

И двамата нещо сте се объркали, няма такова чудо като екология, всички сме в кюпа и всички дружно работим да е.ем мамата на природата. Въпросните "чистички" нации, мога да ги определя на напарфюмирана рускиня с немит гъз.
iddqd
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

:D Тва като чета Емчо и се едно описва Лапландия, като изключим броя на милионерите, се пак тука сме бедни държави.Обаче пък милионерите са по скромни дори от мен :D
Местните образовани хора се чудят и ми казват че тяхната страна е с много ограничени икономически възможности, бедна а знаят от статистиките за по големия потенциал на БГ и се чудят що тъй се случва у БГ :evil: .
Инак най социална държава деда знам коя е но преди кризата Исландия, Норвегия бяха от първенците.Лапландците от деситилетия винаги са сред първите, но не блестят , хубавото им е че са постояни :wink: .
Учи френски и не се занимавай с глупости :wink:
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Мнение от Marian »

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Bobo написа:И двамата нещо сте се объркали, няма такова чудо като екология, всички сме в кюпа и всички дружно работим да е.ем мамата на природата. Въпросните "чистички" нации, мога да ги определя на напарфюмирана рускиня с немит гъз.
Ние може да сме се объркали,но ти пък не си в час.В противен случай нямаше да пишеш такива глупости.....особенно парфомирания руски гъз.Големи еколози се извъдихте....на думи.Критика,критика и пак критика.Когато се върнеш от там ще разбереш в какъв кенеф живееш ти и аз.
Моя съвет е всеки,който има занаят да заминава там(освен,ако не изкарва над 3000лв.).Езика и да го знаеш-кво от това.....там всички го знаят.Питат те какво можеш.И ако си способен бачкаш и изкарваш.Виждал съм сервитьор без език да бачка с преводач.Да Българин беше,но истински сервитьор с всичките знания и маниери за такъв.При нас някакви кисели лигли с непочистени нокти ти бъркат по чашите и ти обясняват,че го правят само когато ги изнасят.....хехехе.Шофьор на камион изкарва минимум 5000$,но единя му курс е 15000км.Ако камиона е твой скачаш на 10000$,но го изплащаш и наемаш още един за да не спира да върти из Щатите.
Що касае сладкарството....техните торти са различни от нашите.За това пее Тодор Колев....има доста истини в неговата песен.
И понеже някой спомена за 100$...Да изкарват се даже с разкарване на пици,но едно кафе е 5$.Така,че си прави сметката.Там успяват работливите и способни хора...,които са решили да останат там.Когато отидеш с мисъл,че ще се върнеш....губиш.Парите,които ще изкараш са добри.Връщаш се и построяваш супер къща с гараж и кола в него.И какво правиш след това.Нямаш пари за отопление на голямата къща,а колата върви със бензин.После се ядосваш на цялата ни държава и заминаваш отново.За това или.....или.
За екологията няма да говоря,защото сравнявате Лом и Лондон....приказки някакви.
Така изглежда един риболовен котич(вила),която може да наеме всеки работещ за почивните дни.За чистотата се грижи всеки сам след напускането си.Спокойно се нанася следващия желаеш.Тука само погледнете бреговете ни.А Гърците вече ни забраняват да ходим там.....защо ли :!: :?: :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

И двамата нещо сте се объркали, няма такова чудо като екология, всички сме в кюпа и всички дружно работим да е.ем мамата на природата.
ако това горе не беше истина, подобна тема нямаше да има :idea
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”