Проблем с дебитна карта

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Рак1
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 19:27
Местоположение: София

Проблем с дебитна карта

Мнение от Рак1 »

Здравейте колеги
Получи се следната простотия. Преди празниците се опитах да дръпна определена сума от дебитната ми карта, но банкомата ми показа среден пръст и ми изписа нещо от сорта " ВАШИЯТ НАРЕДИТЕЛ ОТКАЗВА ОПЕРАЦИЯТА"
Вчера решавам да проверя отново и се оказва, че тези пари липсват. Направих справка - били изтеглени на същата дата и час преди празниците, но незнайно защо не са дошли при мен.
Ако някой се е зблъсквал с такъв проблем, да сподели каква е процедурата и къде да ходя да се разправям.......
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Ами в банката трябва да се разправяш, нама друг начин
Dobrin
Мнения: 207
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 11:37
Местоположение: София

Мнение от Dobrin »

Имах подобен случай, при който жена ми изписала 800 лева ръчно на банкомата, който естествено казал че операцията не може да се извърши. Да, ама ми бяха дръпнали 800-те лева от сметката. Чрез моята банка подадох искане до банката собственик на банкомата, която след няколко седмици ми върна парите. Така че това трябва да е начина. Успех.
Аватар
t28
Мнения: 593
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 14:05
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от t28 »

Колега, не съм "капацитет" по въпроса, но както са споменали и другите колеги - разправия с банката картоиздател.... :?

п.п. М/у другото, мисля си - нали принципно има и камери при банкомата? Би могло да се види има ли физическо изтегляне на пари или само "софтуерно" такова..... Вариант все пак.... :?
There's room at the top I'm telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
Yes , A Working Class Hero is something to be
If you want to be a hero well just follow me....
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

Разбира се отиваш си в банката и успорваш транзакцията. Очаква се след проверка да се възстановят парите. Не случайно има такса при неоснователно оспорена транзакция, следотелно за основателно такова е безплатно само дето е лека разправия...
Вервай банката имат начин да разберат какво точно е станало и едва ли ще имаш проблем...
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Рак1
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 19:27
Местоположение: София

Мнение от Рак1 »

Мерси колеги.
Вчера минах през банката и се разбрахме. Подава се искане за проверка на банкомата.

Вариянт 1 (по бързо ги връщат) Подава се искане при собственика на банкомата

Вариянт 2 (по бавния) Подава се искане чрез банката картоиздател
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”