Как започна всичко...

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Как започна всичко...

Мнение от nina »

Щото всички са за риба, а аз не....та набрах смелост и аз да си кажа...как започна всичко....
Имах един приятел ловджия....Сашко и брат му Митето...та той отива на лов за пореден път. А аз викам-тогава пък аз ще ходя на риба. На Изворския гьол. Там съм проходила като риболовец.. :fish3:
Митето имаше някаква пръчка. Викам му-вържи ми кука, аз тогава ПЪК отивам за риба...И жито си бях сварила, и леб зимала, че знам..на това къцало.Аааа и семки :)
Сега много хора ще си помислят, че изядох семките и си тръгнах...ооо, не. И жито слагах, и хляб слагах..не къца. Скъсах във водораслита пък си тръгнах.
Но...на следващата седмица бях по-подготвена с една кука на въдицата и една допълнителна :lol: И тогава, като скъсах първта у папура...и плувката отече. :shock:
И един мил човек ми даде една подвижна плувка ( за временно ползване се разбрахме) и ми върза кукичка. И стръв ми сложи...а аз държах въдицата :fish1: И тогава да видите! Вие да видите! Като ми клъвна един гоУем шаран..и като заби у папура...И аз викам „Кълве ми! Кълве ми!” Ама човека докато дойде...он ойде... :evil: И шарана и плувката му...оная хубавата, подвижната, дето беше на заем. Но той беше добър човек. Аз бих предложила да му я платя..но имах само семки и варено жито. Не случи човека на кого да услужи....Но той, добър човек ви казвам. Даде ми ОЩЕ една плувка и пак ми върза кука...и каза, че ще се прибира към София и трябва да тръгва. Дали не го изгоних? :roll: :roll: Човека май ми се чудеше какъв ми е случая. Но аз скоро след това също си тръгнах безславно. Без кука и без плувка, и без риба. А на човека му бях обяснила, че там съм за гъби. Казах му, че съм за втори път и за провала ми първият..той май за това се смили над мен.
Ама аз не се отказвам лесно, ей! На следващата седмица пак бях там....похарчих на Митето плувките.. И тогава.... О, неверуюущи! Хванах СЛЪНЧАК!!!

И така..моята малка история по зарибяването ми по рибите. Поизложих се, посрамувах се. Даже и семки не ядох....докато чаках да ми клъвне бях толкова съсредоточена...Люпех семки по пътя обратно...със срамежливо сведена глава и скъсан такъм. :oops: :oops:
И те това породи тая моя любов към риболова...колкото по-не може, толко по-се напиняш.
Мислих, мислих....викам - ще го пусна в офф-а. Няма да давам акъл как се лови на плука, я.
Прилагам снимка-доказателство, пак от тоя гьол. Само ми вижте търлъците и как държа пръчката!!!!Аааааа и цайсите :lol: :lol: :lol:

Изображение

ПС: Ако някой се/ме разпознае, нека се обади, за да му заплатя плувките :?
Последно промяна от nina на Нед Мар 27, 2011 18:45, променено общо 1 път.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от ecoplast »

браво Нинче, щом ходиш, ще хванеш :lol: :lol:
само що в офа, а не в излети??
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от nina »

Ми защото темата не е актуална вече в Излети...това беше отдавна. Да подчертая...хващала съм и по 2 слънчака понякога :lol: :lol: :lol:
Ама...защо и някой друг не си разкаже, а само аз се излагам :roll: :lol: :lol: :lol:
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от Левака »

Евала Нинка,риболовец си си отсекъде.Терлиците са култови. :) :) :) :)
Колкото до слънчаците: Всички са ловили такива рибки,даже някои състезатели стават шампиони с такъв улов. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от nissana »

Детство мое тра-ла-ла....евала Нинка.А аз на 5 годинки....и после цяла нощ като затворя очи виждах как ми потъва плувката,една руска много странна,като фас,тъпа отгоре,сплескана отдолу.Ма немах такива терлици,язък!
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от Emo-83 »

Razveselih se :D :D :D hubava temi4ka za tarla4kite i na6eto detstvo.....bravo Ninke. :wink: :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Re: Как започна всичко...

Мнение от Bistraki »

Браво Нинче!
Трудно е всяко начало, ама и всяко продължение....
Много ти се радвам и много си спомням така някой като ми разказва. :D
Мен дядо ми ме водеше за риба редовно, даже на палатка. Връзвам куки, тежести и плувки и на живи неща мога да ловя. Лошото беше, че не ми беше цел, нямах хъс, само половинката се вълнуваше от тая работа, аз така за компания си ходех по разни водни басейни и често се къпех в тях вместо да се съсредоточа върху риболовенето :oops:
Взех си поука, няма да правя повече така :fish2:
'Worry is a waste of emotional reserve.'
Ayn Rand
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от Kentavar »

Сбито, кратко, цветно и много емоционално. Малко прикрито от към емоции, но има много заложени. Супер разказче....

п.п. Случайно да имаш рода по Северозапад? :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Как започна всичко...

Мнение от Doktor-5 »

Ниннка, Нинка! Самото желание за риболов е важно, нито слуката нито как държиш въдицата. Те рибите все някога ще се уловят, ама трябва желание да се ходи и настоява. Развесели ме!
Поздрави и успех! :D :D :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от Miro »

Браво Nina, много добре описано и много връщащо назад към началото, моята първа беше попче колкото показалец :)
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Как започна всичко...

Мнение от mitioto »

Ха ха ха :lol: :lol:

Жесток разказ!!! Евала, Нина... Само, извини ме, но на снимката изглеждат направо професионални нещата! То са чадъри, живарници, столове... :D

Поздрави и все така!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от nina »

Аааааа, снимката е от маалко по-късен период. Описаното беше началото. Само мястото е същото. Пуснах я, защото е смешна, а така и така целта на начинанието е да се изложа :lol: :lol: :lol: Аз вече и куките сама си връзвам и риба ловя...понякога :lol:

Кентавър, имам зет е от Северозапад...аз съм само от Запад. Града на гоУфо :lol: :lol:
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Как започна всичко...

Мнение от Мунчо »

Нинке, Нинке, аз много отдавна съм казал, че риболовът е състояние на духа, общуване, пресечна точка на всевъзможни други неща... Тежко на тези, които го възприемат единствено в прякото значение на думата, от гледна точка на емпиризма на логическия позитивизъм...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от ecoplast »

хм че от кога в Бонн праят гоуфове?? :mrgreen: :mrgreen:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Как започна всичко...

Мнение от nina »

Аз тук съм за малко.... Мина кризата - вече нямат нужда от мен. Стига съм им подпомагала икономиката :lol: :lol: :lol:
Преди няколко дни си харесах ей този красавец. Мисля, че само в Перник би бил оценен подобаващо :lol:

Изображение
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”