По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Да, бяха изхвърлили трупа в дерето на Косовска река. Образува се досъдебно производство срещу неизвестен извършител, след което водещата разследването следователка от Сандански излезе в дъъъълъг отпуск. Може и да не е било във връзка със случая. Към момента не знам дали има някакъв резултат и дали изобщо следствието продължава.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Продължавам с гатанките :D
Предположения?

Изображение

Изображение
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Около хижа Македония.Отново.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малешевска планина и гледки към Струмската долина Пирин.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вече в Западни Родопи, около Широка поляна и Батак...Много лоша работна среда :D Как да работиш в море от боровинки!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Гъбки разни най-разнообразни.

Изображение

Изображение

Изображение

В Образователния център във Влахи малката госпоица расте и хубавее.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Слизайки от планината един от дните, чухме жален вой на малко кутре, идващ от дерето на реката под с.Горна Брезница. Спряхме и светейки с телефони и подръчни средства започнахме да търсим.... След немалко лутане в тъмницата намерихме тази малка красавица.

Изображение

Изображение

Тя е малка, гушкава и мека. Вече обезпаразитена. Търсим ЧОВЕЦИ, в чиито живот да внесе малко нежност :)
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от Ristich »

Относно гатанките - хищник с 5 пръста и нокти в следата, пък и такава кръгла, на първо четене ми идва видра.
Втората следа, смятам че си е елен.

Мноооого хубави снимки, завиждам направо.

Поздрави!
Пазете природата!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Браво за следите! Точно видра и кошута. На елена копитото е малко по-издължено.
А снимките са смотани, защото съм с кофти апарат. Но местата, през които минавам са красиви :)
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от naso »

Нина. Бегай към Калофер. Било пълно с мечки :shock:
http://btvnews.bg/article/bulgaria/regi ... echki.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Пълно, пълно, колко да е пълно. Цял ден да ходиш, най-много да видиш 1-2, не повече :D :D
Проблемът с нападенията на мечки над домашни животни е масовото изкуствено подхранване на копитните в ловните стопанства. Където се вреждат да папат и мечките. Естествения страх от човека намалява, в резултата на което дистанцията се скъсява и вероятността за срещи между мечки и хора е все по-голяма.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от naso »

Преди 2 години се разправяше за някаква мечка дето причаквала туристите за храна :) на пътеката за Райското, в района на Мечата чешма. Аз три пъти ходих ама не я видях :?
Бях приготвил няколко кюфтета и два кремвиша, за да и отвлека вниманието, и да ми разреши да мина. После трябваше да си ги ям аз :)
Останах с впечатлението, че мечките са доста непредсказуеми в действията си :roll: и се появяват, кога най не ги очакваш
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Важно е, когато ходиш в райони с мечки да вдигаш шум. Тъй като ходя сама в планината сега в Рила и Родопите си свирках, кашлях, песни пях :? :mrgreen: . Мечките са с доста слаби сетива и си трябва по-силничко :D Ако те усети предварително, а не я изненадаш ще си обере крушите и ще избяга :D
В Пирин съм попадала на зрели малинаци, с още "димящо" мечешко ако....е тогава аз си обрах крушите :lol: :lol:
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от naso »

Аз си нося една свирка, тип милиционерска :) и я надувам яко, когато попадна на по-диво място
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от sandista »

Миналия уикенд се качих по-високо в Балкана да търся петнисти хубавици. По едно време ми се стори,че нещо изръмжа,но водата беше доста буйна и шумна и помислих,че си въобразявам. След 50-на метра чух второ изръмжаване от храстите на 15-20 метра от мен. Нямах време да се замисля от какво е ... дадох рЕзко обратен директно през капиняка :)
Вчера отново се наврях в кофти терени. В мъглата ми се стори,че мернах някакво движение покрай реката,но очилата ми се запотяват на моменти и не видях хубаво.
Някой има ли представа от какво са тези следи
Изображение
Лисица? Чакал? Язовец?
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Видра е това. Малко по-надолу съм пускала следи на видра. Погледни формата на лапата. Разликата е, че тези стъпчици са разделени, а това, което аз съм качила са предна и задна лапичка почти една в друга.
Виж за ръмженето не мога да помогна без да чуя :lol: Сега е размножителен период на копитни и сръндаците "лаят", но то е малко по-специфично и различно от ръмжене. Щом не си го чул добре не е изключено и да е това.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от sandista »

Интересно. Оибкалям реката от много години и никога не съм виждал видри там :roll:
Едва ли са копитни в тези скалисти каньони... Без значение,повече сам не мисля да ходя там :lol:
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от nina »

Те видрите не се виждат лесно, но следите са от видра. В разните селски предания в много райони се говори за космати змии...е те това е същото :D :D
Не знам за къде в балкана става въпрос, но ако е толкова скалисто, че да няма копитни то и мечка не знам какво ще прави там. Само нема се пУашиш. Важното е да вдигаш шум, за да не изненадаш животното, каквото и да е.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: По следите на вълка, кафявата мечка и риса.

Мнение от naso »

Аз имах среща с видра преди 3 години в Земенско дефиле. Беше много интересно и често си спомням за нея.
Случи се в един участък от реката, където клоните на дърветата почти се събират над нея и образуват нещо като тунел. Сенчесто и сумрачно, идеално за риболов и почивка. Аз бях поседнал на брега и се наслаждавах на тишината и спокойствието, когато с периферното си зрение от дясно видях, че реката носи нещо. Отначало го помислих за парче дърво или клон, но когато се загледах, видях, че то мърда. Насочих вниманието си към него и видях видра, която се беше излегнала по гръб и ядеше риба, а течението бавно я носеше. Явно, че току що я беше хванала по-нагоре. Беше толкова улисана в яденето, че ме забеляза почти като се изравни с мен на 5-6 метра. Преобърна се във водата и изчезна.
Чувал съм, че видрите си ядът улова на брега, но явно и сред тях има естети, които обичат да се наслаждават на храната по различни начини :)
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”