ПРОТЕСТ....

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

ПРОТЕСТ....

Мнение от IANEKA »

NikolaiManolov написа:На 14 януари 2012г. ще се организира национален протест срещу проучването и добива на шистов газ в България. Колеги рибари, технологията за проучване и добиване на шистов газ води до отравяне на подпочвената вода с над 500 вредни за човека и животните химикали; замърсява се и въздуха, локално в местностните със сонди. Важно е да се присъединим към този протест, защото замърсената вода значи измиране на рибата в язовири, езера и реки, намиращи се близо до находищата, в които са сондите. Такива се планират за цялата страна - в областите Добрич, Силистра, Русе, Разград, Варна, Пловдив, Велико Търново, Видин, Пазарджик. С всеки изминал ден получаваме информация за нови и нови райони, за които правителството подписва договори с фирми за проучване и добив. Шистовият газ ще отрови земята и водата ни. САЩ вече признаха, че добивът на шистов газ води до замърсяване на подпочвените води и забраниха този добив в редица щати. Германия и Франция също забраниха тази технология. Ето филма ГАЗЛАНД, който предоставя доказателства за това.
http://www.youtube.com/watch?v=jUzxnQiF ... 04&index=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Добивът замърсява до такава степен, че водата не става за пиене, за къпане, за пране, за миене на чинии, за готвене. Хората и животни боледуват от най-различни болести.
Изгледайте клиповете....У-ЖАС.....
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: ПРОТЕСТ....

Мнение от nissana »

Там сме,а гадните долни твари ще се смеят(Библията,адските създания).Пак ще сме 20-30 човека,не ми пука.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПРОТЕСТ....

Мнение от bountyhunter1 »

Не знам какво да кажа........
Ма и тука ги има същите гъзоблизци ,като в Америката.И съм сигурен че и тука като и там ще се утъртим за някои лев КОМПЕНСАЦИЙКА.
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
nasko831
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 22:36
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 69 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ПРОТЕСТ....

Мнение от nasko831 »

Ужас ! До преди да гледам , някои от клиповете нямах отношение по въпроса , сега разбирам , защо протестират хората , защото знаят за какво става въпрос ! Само това ни липсва за да е пълна картинката в БЪЛГАРИЯ ! И това се случва в държава , като Америка , ами представям си какво мислят по въпроса продажните ни политици. Трябва повече гласност за да знаят хората , какво ги чака и тогава ще са повече от 20 , 30 човека.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: ПРОТЕСТ....

Мнение от Plat1ka »

А къде ще е този протест ?
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”