Витоша

Разправят, че не всичко било риболов.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Витоша

Мнение от LVitchev »

Софиянци са интелигентни и умни хора :idea: :idea: :idea: Има обаче определени хора които не мислят.Съмнявам се че никои не иска да има състезания горе от рода на Световни и Европейски,Банско го направиха и печелят а заради мрънкала,София просто загуби от всичко това.Аз съм -1 за това,да се спира развитието на Витоша,писна ми да слушам хора подведени или знаещи заради кого подскачат.Пак ще стане същото,но да не го правят тези които са почнали а другите,които седят скрити зад тези които са насъскали да подскачат.Харесвала им Витоша такава каквато е,кои ви пита дали ви харесва или не се питам аз :lol: :lol: :lol: Който иска природа,има балкани,да ходят и да се разкарват на воля където си искат,спира ли ги някои :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Аз съм с две ръце за изграждането и направата на нови шанца-писти,лифтове и каквото ви дойде на акъла,само и само да имаме нещо направено от световна класа.Бутане и сеч докато не се направи всичко както е навсякъде в света а планинарите да вървят където искат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Витоша

Мнение от Коце »

Аз съм свидетел на развитието на Банско както се казва "от първа копка". Много добре знам какво е и в момента. Град Банско и осирането му нямат нищо общо с развитието на ски зоната, която при откриването си беше най-модерната в Европа. И до днес също е такава и добре поддържана. Който е ходил лятото знае за какво чудо става дума!

На Витоша обичам да ходя, спя, да карам ски и да се разхождам. Но материалната база е толкова амортизирана, че престанах да го правя! Хижите приличат на филм на ужасите, канчетата, в които сервират сигурно са ги използвали от преди да се родя. Хотелите вече са нещо като "дупки" около Централна гара! А какво беше преди...
Хората имат голямо желание да се качават горе, но няма къде и какво да правят. И е мръсно да, като няма кошчета за боклук и кой да го събира!

п.п. Всички помните защо спряха лифта на Копитото нали? Щото падна! От старост.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Витоша

Мнение от naso »

Станимир написа:
naso написа:В момента Витоша е много тихо, спокойно и приятно място :idea:
Бате Насо, кога последно си бил горе? :shock: :shock: :shock:
Аз последно есента се качвах с децата уж "на природа"... Е нЕма такава свинщина, мръсотия, дупкарлаци, зае..ни и потрошени хижи, чалгария, сергии.... Ми нИ мЪ кефи.
Не знам чичо Цеко какво мисли д аправи там, ама по-зле едвали ще стане според мен...
Стамене. Всяка зима се качвам по 3-4 пъти по лекия маршрут от Владая. Даже и синът ми си идва за празниците, та и той се качи с нас. Беше много хубаво до Златните. Там наистина не е приятно, но това е защото е пълно с автомобили и мързеливи хора, които разбират по свой си начин екскурзията. Тоест да спре колата и да извади яденето и пиенето.
Витоша е малка планина. Тя не е за онзи грандомански туризъм, за който някои си говорят, даже я готвеха за олимпиада :lol: Според мен тя трябва да си остане тиха и спокойна. Разбира се това което е направено като писти и лифт нека да се подържа, хижите също, дори да се направи и по-красиво и модерно, но не трябва да се разширява повече.
Разногласията идват най-често от това, че различните хора гледат по различен начин на планината.
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Витоша

Мнение от lachezarnb »

На мен Витоша си ми харесва такава каквато е, или по-скоро ми харесваше такава каквато беше преди 15 год. Харесваше си ми и преди 30 год. когато започнах да осъзнавам колко е хубаво да имаш място където да прекараш един ден на чист въздух и то на 40 мин. от къщи. Сигурно ми е харесвала и преди 40 год. когато родителите ми са започнали да ме водят там. Банско, Слънчев бряг, Приморско и много други "курорти" ми харесваха преди 20 год., сега не ми харесват и за това не ходя там, а и що да ходя до там като жк. Люлин ми е по-близо, ако искам да се нагледам на грозна и претрупана архитектура.
Ако Витоша е мръсна то виновни сме си ние и никаква промяна в закона няма да промени това.
И в момента няма пречки съоръженията да се ремонтират и модернизират, но без да се разширяват.
Витоша може и да не е идеална, но в нейното подножие съм се родил и израсъл, и не искам някой да я превърне в претъпкан бетонен лабиринт, без индивидуалност и чар, както направиха с Банско.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тюлена
Мнения: 193
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 21:54
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Re: Витоша

Мнение от Тюлена »

LVitchev написа:Софиянци са интелигентни и умни хора :idea: :idea: :idea: Има обаче определени хора които не мислят.Съмнявам се че никои не иска да има състезания горе от рода на Световни и Европейски,Банско го направиха и печелят а заради мрънкала,София просто загуби от всичко това.Аз съм -1 за това,да се спира развитието на Витоша,писна ми да слушам хора подведени или знаещи заради кого подскачат.Пак ще стане същото,но да не го правят тези които са почнали а другите,които седят скрити зад тези които са насъскали да подскачат.Харесвала им Витоша такава каквато е,кои ви пита дали ви харесва или не се питам аз :lol: :lol: :lol: Който иска природа,има балкани,да ходят и да се разкарват на воля където си искат,спира ли ги някои :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Аз съм с две ръце за изграждането и направата на нови шанца-писти,лифтове и каквото ви дойде на акъла,само и само да имаме нещо направено от световна класа Бутане и сеч докато не се направи всичко както е навсякъде в света а планинарите да вървят където искат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Много тъпо и обидно изказване.
Вземете само спомени,оставете само стъпки.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Витоша

Мнение от hobby »

Сечене, асфалт, бетон, тълпи, смрад и лудница - това е! Какви са тия глупости: тишина, спокойствие, чист въздух?!
LVitchev написа: планинарите да вървят където искат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
, само да не се пречкат на резачките и валяците! Кви са тия изроди, дето не искат да ползват съоръженията, не мога да разбера?!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Витоша

Мнение от LVitchev »

Тюлена написа: Много тъпо и обидно изказване.


А ти защо се обиждаш :idea: :idea: :idea: Моето мнение си е мое,а ти си подскачай колкото искаш,Витоша трябва да стане както е навсякъде по света.хората са си направили прекрасни курорти а ти се обиждай колкото си искаш.Или ми забраняваш да имам мнение :shock: :shock: :shock:

Хоби,Някъде съм го казвал и пак ще го кажа за да го прочетат всички.Няма поход от национална величина на които да не съм ходил 5 поредни години докато учих извън пловдив,докато бях младеж.Ком - Емине 4 пъти,Козлодуй-Околчица 4 пъти,по стъпките на четата на Бачо Киро и Поп Харитон и т.н и т.н.Всички върхове съм изкачил,Ком,Ботев връх,Мальовица и т.н и т.н.На дали има /може и да има де,не го твърдя на 100%/ човек от пищящите тук за планината,дето да е ходил повече от мен.нали разбираш че обичам планината повече даже и от тях сигурно :idea: :idea: :idea: Искам обаче да има луксозни,нови съоръжения,искам паркинги и хотели като хората а не разни коптори.Тези които искат коптори и тишина,да отиват където щат,аз искам подновяване на всичко,всички бази са на над 30-40 години,хижите са ни в окаяно състояние,не е вложена и стотинка в тях и защо ли :roll: :roll: :roll: Така че,Тюлена да си гледа неговото мнение,моето е такова каквото аз искам и неговото го приемам и си е негово,разминаваме се но такъв е живота :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Витоша

Мнение от hobby »

Любо, закона не е пречка за реновирането на съоръженията и хотелите. Пречка е за душманското експлоатиране на природата от лакоми гъзове като Юлан, за които планината се измерва в линейни километри писти а гората в кубици! Ако не се овладее положението ще стане като на морето - хотел до хотела и гъз до гъза. Ако това ти харесва, стоим на различни брегове, друже... Не трябва всичко да е кинти и лапачка, баце!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Тюлена
Мнения: 193
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 21:54
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Re: Витоша

Мнение от Тюлена »

Много остро се изказа,но явно така си се изразяваш. Не искам да сме на едно мнение,но да се изказваме с уважение. Имай си мнение,но го давай по-спокойно. Ти чак ми преписа конспирация. А на мен просто си ми харесва такава,каквато е :idea:
,писна ми да слушам хора подведени или знаещи заради кого подскачат.Пак ще стане същото,но да не го правят тези които са почнали а другите,които седят скрити зад тези които са насъскали да подскачат
Или ме обиждаш :roll:
Има обаче определени хора които не мислят
Хубаво е,че си ходил по планините. На Витоша бил ли си? Не (че е важно за теб),но има неща ,които вече не могат да се видят там. Контрола навсякъде е такъв,че надали някой от строителите на "модерна" Витоша ще се съобразят с морените,камо ли с животните и растенията,който ги ИМА на Витоша. И накрая ще имаме пак кенеф,НО с нови съоръжения.
Вземете само спомени,оставете само стъпки.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Витоша

Мнение от Коце »

hobby написа:Кви са тия изроди, дето не искат да ползват съоръженията, не мога да разбера?!
Ще ти кажа веднага. Не помня точната година на монтаж на Романски лифт, но на дълго и широко съм си говорил с лифтаджиите. Това съоръжение е морално и физически остаряло, както и повечето горе. Дори кабинковия лифт, който е от '84 година и преди е имал тройно захранване, сега е само на един кабел и ако спре тока ела да видиш шоу! Преди няколко години Романски спря и хората висяха 2-3 часа, а тези, които бяха на ниско скачаха от седалките /има едно ниско място преди междинна станция/.
Когато сложиш нови съоръжения с по-голям капацитет, хората няма да чакат по 20-30 минути на опашка, а ще се качват бързо и ще са доволни, че са си покарали добре!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Витоша

Мнение от naso »

Коце. Никой не е против това да се опрвят лифтовете. Само че нещата са съвсем други :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Витоша

Мнение от LVitchev »

Тюлена написа:Много остро се изказа,но явно така си се изразяваш. Не искам да сме на едно мнение,но да се изказваме с уважение. Имай си мнение,но го давай по-спокойно. Ти чак ми преписа конспирация. А на мен просто си ми харесва такава,каквато е :idea:
,писна ми да слушам хора подведени или знаещи заради кого подскачат.Пак ще стане същото,но да не го правят тези които са почнали а другите,които седят скрити зад тези които са насъскали да подскачат
Или ме обиждаш :roll:
Има обаче определени хора които не мислят
Хубаво е,че си ходил по планините. На Витоша бил ли си? Не (че е важно за теб),но има неща ,които вече не могат да се видят там. Контрола навсякъде е такъв,че надали някой от строителите на "модерна" Витоша ще се съобразят с морените,камо ли с животните и растенията,който ги ИМА на Витоша. И накрая ще имаме пак кенеф,НО с нови съоръжения.
Тюлен,разбирай написаното както искаш,нито ме грее,нито ме интересува.Ти си дръж на твоето а аз на моето.Нагледал съм се на хора подскачащи без да знаят за какво,ако се буташ в това число,си е твой проблем.ако не си от тях,значи добре,няма за какво да се обиждаш тогава.Така че,разговора приключи.аз си имам собственно мнение и моето е такова,теб бърка ли те нещо ???
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Тюлена
Мнения: 193
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 21:54
Местоположение: София
дал Браво: 16 пъти

Re: Витоша

Мнение от Тюлена »

LVitchev нямам нищо против твоето мнение. Обаче го казваш по неуважителен начин към чуждото мнение. Явно,че си ходил по планини и байри на младини. Разбирам ,че сега ти се ходи по луксозни курорти и ти е през оная работа за планината и тези,който искат да се разхождат по нея.
Аз също приключих. Който желае,да подпише,който не...здраве де е.
Наслука.
Вземете само спомени,оставете само стъпки.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Витоша

Мнение от hobby »

naso написа:Коце. Никой не е против това да се опрвят лифтовете. Само че нещата са съвсем други :wink:
Точно! Коцето е всичко друго, но не и глупак! При него не става въпрос за неразбиране, а за неприемане. Вероятно, според него е допустимо да се изцеди природата до дупка в името на комфорта на тези дето я "потребяват". Е, ама според мен, трябва да има умереност и коректив. В другите страни държавата е коректива, ама при нас като я няма кой ще е коректива? Ами разни "ревльовци" дето лягат пред багери заради детски площадки и градинки вместо да си кажат: "ооооо, още една бензиностанция, бизнес център или мол - чудесно!". Разни "скокльовци" и "вресльовци" дето не мирясват, мръсниците, докато не сложат прът в спиците на индустриалния прогрес и не преебът некой хубав бизнес - я за добив на шистов газ или некоя мини ВЕЦ в некое усойно дере...
Не може заради наще си тщения душмански да унищожаваме природата... Хотели, хижи и съоръжения има достатъчно. Като са остарели и грохнали има начини да се възстановят и обновят, ама с планините да се случи това дето стана с хотелите по морето - не бива!!!
Пък в края на краищата е подписка - който е за подписва, който не - както намери. Да си пусне контраподписка. Нали така?! :D
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Витоша

Мнение от Paviljon »

+1

Колкото и хора, толкова и мнения! Никой не спори, че съоръженията на Витоша болшинството са остарели, но това не е причина да се започне да се изсича поголовно и да се изгражда нещо ново (което няма и къде), след като може да се реиновира съществуващото и да се стегнат съществуващите станции/хотели! За съжаление, ако наистина се започне с изнасилване на планината ще стане наистина второ Банско (не заради пистите, които са страхотни, а за гората от сгради, които се надпреварват кой по-голяма свинщина да сътвори) или някой черноморски курорт с гора от грозни сгради, които на нищо не се връзват! Съоръжения има достатъчно и е нужно само да се стегнат те! Защото в противен случай Витоша или което и да е друго природно място в България ще се промени необратимо и то в негативна посока! Като, че ли модата с МОЛ-вете започва да се пренася и към курортите! Важно е да се строи, да се прави свинщина (в повечето случаи е така в България), грандоманщина, която не се връзва се природата, където се строи и най-вече един или двама човека да печелят като унищожават това, което го има като природна даденост, а не също да печелят от това, което съществува и е нужно да се модернизира! Симеоновският лифт не изглежда на кабинковите лифтове в чуждите курорти, не защото е морално остаряла, а защото поради свинщината на ползващите го са го превърнали в буквално в кенеф, изпонадран, надраскан! Надали в алпийските курорти, които постоянно се дават за пример го има така както е у нас! Ние не умеем да пазим е дай да строим нещо ново! Това е един пример! Бил съм в чужди курорти и нещата са доста по-различни от в България, най-малкото сградите, които са там, които като че ли се вписват в обграждащата действителност и не съперничат, коя да е по-огромна или пък да е свинщина! Чисто е не единствено, че се почиства, а и заради културата на ползващите построеното и инфраструктурата.

Подкрепям Тюлена! Не целя с никой да се заяждам! Също изказвам мнението си! Ние сме гражданско общество и е нужно да защитаваме гражданските си позиции!

Наслука :fish2:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”