"Честито" на спинингистите по р. Марица!

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

"Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от Д-р Флекс »

Проект “Марица” за над 150 млн. евро в участъка от река Марица между Първомай и Любимец ще реализира PVB Power Bulgaria.
Компанията ще изгради 5 руслови водноелектрически централи в рамките на 3-4 години по революционна технология, която се представя за първи път в Европа.

Това стана ясно преди петия Международен икономически форум Марица, който ще се проведе на 6 и 7 юни в Конгресен център на Международен панаир Пловдив.

“PVB Power Bulgaria вече има реализиран подобен проект на река Искър в участъка между Своге и Мездра, заяви Виктор Сокачев, отговарящ за корпоративните комуникации във фирмата. - Там са изградени три водноелектрически централи на принципа на публично-частното партньорство с Община Своге.”

По думите на Сокачев разликата между ВЕЦ “Цанков камък” и техните е, че русловите централи не влияят негативно върху околната среда. Напротив, дори взетите от реката проби показвали, че водата вече е много по-чиста.

На въпрос дали при изграждането на ВЕЦ-овете ще бъдат засегнати бреговете, Сокачев обясни, че русловите централи се изграждат в коритото на реката, а там, където има проблеми, бреговете се укрепват.
:roll:
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от stamen »

....русловите централи не влияят негативно върху околната среда...:
:shock: :shock: :lol:

Преебаха най-дългата река в България, сега ред е на най-пълноводната.
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от dobrikk »

Накрая ще останем само ние, разумните хора :(
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от Marco Polo »

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
mojiganga
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 10:52

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от mojiganga »

Мойте съболезнования!
Всичката риба на едно място...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от babydoctor »

Баси - пловдивчани ще трябва да ходят до Дунава. Да ходим да рибаруваме там, докато още я има реката. :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от BOROOO »

Тук всеки живее в другата България, а когато дойде ред и на последната река тогава ще има вой до небето, ама ще е късно. В момента строят ВЕЦ-а на р. Искър май край Оплетня беше :roll: - само мернах оградата на строежа. Доколкото си спомням там проектите бяха за 7 броя - р. Въча № 2. После на р. Вит имаше офанзива в с. Гложене, която също ще се осъществи, а сега с пълна сила копаят на Черновитски мост и по р. Черни Вит. Има и един проект за 2-ри ВЕЦ на р. Драговищица около с. Горановци. Аз поне за тези знам. Така, че може още да поспим докато не остане една река незастроена, защото това е сладък бизнес и от прозорците на офиса и курортите в чужбина не се вижда и не дразни, ама хич :evil: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от naso »

Тук са казани много истини :idea:
http://www.temanews.com/index.php?p=tem ... 7&aid=1487" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от bai ves »

:D Краси, говориш смешки! В Марица има поче сом от Дунав, ама не като количество ами големки и не ми сравнявайте реките, фактите са факти. Жалко за перверзиите. Идва ми да ви кажа, че ние правителство нямаме. Както и никоя европейска държава, а всичко се диктува от Европарламена- ДИКТАТУРА. Квото им е през крачола го навирват . Нека да не траем щото Янтра я канализирах и сега копаят.... , Искър поебаха и сега Марица, а Тунджа кога е наред ?

Щото нямаме ток да се опарим на зима за това, баси гнидите умрели са тия продажници в парламента. Чеп за зеле не става от тях, риба ще ми пазили, ИАРА имало и БЛРС, дрънки- измет!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от babydoctor »

BOROOO написа:В момента строят ВЕЦ-а на р. Искър май край Оплетня беше :roll:
Там е - вирът преди селото, дето си правихме състезанието вече не съществува, а този под селото пък е позатлачен... :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от Д-р Флекс »

На мнозина няма да хареса това, което ще напиша след малко, ще ми теглят една майна, и ще ме обвинят, че политизирам темата, обаче истината е, че тези 300+ проекта, за които пише в статията от линка на Насо, са "гарантирани от ГЕРБ". Дето се вика, мислете догодина наесен, когато ви привикат пред урните ...
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от Godfather »

Въобще не ми се вярва този проект да се реализира :idea:
Преди 4-5 години имаше готов проект за 3 броя вецове от бента на село Маноле до Поповица. Всичко на хартия беше готово, НО и до ден днешен дори не е започнало строителство :idea:
Дано да пропаднат и тези проекти. Говорил съм със хора, които са многоо навътре в енергетиката. Та от тях знам че ако не е АЕЦ Козлудуй сме обречени.....
Колкото и ВЕЦ-а да направят тока от тях е една прашинка в сравнение на количеството енергия от АЕЦ :idea:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: "Честито" на спинингистите по р. Марица!

Мнение от babydoctor »

Godfather написа:Колкото и ВЕЦ-а да направят тока от тях е една прашинка в сравнение на количеството енергия от АЕЦ :idea:
Това е абсолютно вярно в национален мащаб - ама ако ти си направиш МВЕЦ, за теб той ще е 100 пъти по-ценен от АЕЦ-а, нали? Щото ти ще му прибираш парите...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”