Републиканско първенство по срекме

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от joro_olyмпус »

Нищо не разбрах. Това как работи? Като бракониерските тапи за щуки и сом или е на принципа на Дунавските въжета с куки?
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от starlight »

Единият край го връзват за някое дърво, а другият с куката във водата.
Ластика по средата играе ролята на аванс и изморява рибата.

При другият модел, коловете се накланят и поемат рязките напъни.
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от the catfish »

Леле майко!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бяла Моска ще закича, на вратата на москвича...
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от te4osoma »

На първата снимка е обикновен капан в случая за шаран :D

Сарата е на втората снимка ,тя е линия от дебело въже с повече куки по нея
В случая на втората снимка най вероятно е Маришка сара

По морето на това нещо му казват Парагада ,правят ги за калкан най вече

Надявам се да съм ви бил полезен ,лека нощ :D :D :D :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от starlight »

И двата вида са от Марица :)
В конкретния случай, тези двете са за шаран, да, но има и същите с доста по-дебели въжета за сом.

По Марица съм имал излети, в които съм изваждал по 5 сари.
В Димитровгра/Хасково - доста срещан способ е това.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от Бат Стан »

Стига сте ми спамили в темата. Тя е за срекмето и националния шампионат по тази дисциплина, а не за припъни и разни такива. Отворете си отделна тема за винтерите и припъните! Впрочем се оказа, че колегата, който е направил снимката, прекратил тренировката на Говедо (Говедарци) със строг и назидателен речитатив. За съжаление речникът му като на възпитан човек се изчерпва дотам. Жалко, че не съм бил аз там, колегите от мухарския отбор на Стари видри веднъж ме видяха как безстрашно скачам на бой на цяла футболна агитка в Пловдив!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от Vid »

Ша ма извиняваш за спама, ама да отговаря на някои от колегите, предполагам ще е интересно за всички....
За сарата по хасковски диалект е ясно - обикновено сезал вързан между две колчета или дървета с множество куки с жива стръв напреко реката или в някой бързей, така се ловят сомовете, а ластика е неква екстра, която никой не ползва...

Относно това мнение
bai ves написа:Аз да видя някой със серкме и ще го попилея с камъни. Бавно и гадно!!! С ръка няма да го докосна :mrgreen:
Само да кажа на bai ves, кога отидеш да ловиш някъде по Арда и другите реки и поточета в долните родопи, където всички местни ловят единствено и само със срекме и ръбове и се движат по дузина и дори не са чували че риболова може да се извършва и с въдици и дори в тези местности ДЖСЕ-мите нямат обхват, а ИАРА никога от създаването си до сега не е посещавала тези места - то тогава можеш да изкажеш по горното си мнение... Това, ако ти не искаш да бъдеш убит с камъни де..., иначе хората са много дружелюбни, чак ти казват къде да замяташ за да не им закачаш мрежите.
Винаги до сега съм кроил планове да ги "натропам", ама първо тел. нямат обхват и второ ИАРА от Хасково или Кърджали са на час и половина път, а и е много трудно да се обясни местото....
Така, че тук оправия няма. Няма и да има, защото основния улов е маломерна речна риба макар и в големи количества и ИАРА няма ресурс за да остави хора и коли да следят за спазване на закона там....
На всичкото отгоре ардинската риба се продава на черно в Хасково, между познати - 4 лв. за кило черна мряна и 3 лв. за скобар. :lol:

Относно риболова със срекме - при последния ми излет на р.Крумовица, кога надърпах маса алай на блесна, дойдоха 5 здрави местни момчета с едно срекме. Момчето което замяташе демонстрира завидна техника. Искам да кажа, че за час напълниха два чувала с риба и си тръгнаха.... И аз кВо да направя - да се бия с 5 човека или да стрелям по тях със законовопритежавано оръжие или да извикам ИАРА при положение че пътя им е 1,5 часа до мястото ако реагират на момента и на всичко отгоре тел. няма обхват там, Е кажете, кое е правилното????
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от bai ves »

Не се притеснявай, и тук има гладни! Все един ще го отнесе. :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа::lol: :lol: :lol: Кур бате бница :lol: :lol: :lol:
Явно не е много в час и чичкото :lol: :lol: :lol:
Ами, явно е със сексуална ориентация чичото, трябваше и един "риболов" да му напишеш, за да не го избива на други неща :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от Петър Милков »

Горе-долу ми се изясниха нещата визуално . Вече разбрах разликата между винтер и сара , за което благодаря на колегите ! Преди за тези риболовни "уреди" само бях чувал , но не знаех , как става ! Методите са бракониерски и не са за Off-темите ! Няма нищо лошо да имаме представа за начините по който действат бракониерите, за да не се "дзевериме" какво става около нас ,когато си ловиме риба съвсем законно по водоемите ! Миналата събота бях на гости в с.Роглец . Там тече р. Лом и има много-хубав вир около 2м дълбочина с размерите на волейболно игрище ! Та там си поплувахме доволно ! Чудех се какви ли кленове трябва да има , но не ми остана време да пробвам . Попречихме малко на рибар , който опъваше мрежичка около метър широка и десетина метра дълга от единия бряг до другия ,вързана за дърветата . Какво е "леса" , щото това по-скоро ми мязаше на "уклейник" :?:
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от Петър Милков »

babydoctor написа:
Павел Иванов написа::lol: :lol: :lol: Кур бате бница :lol: :lol: :lol:
Явно не е много в час и чичкото :lol: :lol: :lol:
Ами, явно е със сексуална ориентация чичото, трябваше и един "риболов" да му напишеш, за да не го избива на други неща :D
Ами да споделя с Вас колега един бракониерски метод за предзимен риболов ! Замръзнала плитка река в горното и течение през декември . Има тънък лед , студ и черна мряна под камъните. Значи двама души влизат с гумени ботуши въоръжени с кеп и кирка . Единия с кирката обръща камико , а другия с кепа хваща мряната! Важно е да се върви и лови винаги срещу течението на реката . Поздрави !
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Републиканско първенство по срекме

Мнение от sleepwalker »

Баси мамата, не предполагах, че има измислени толкова видове бракониерски уреди! Повечето за първи път ги чувам и виждам! :shock: Мама им мръсна, дано се издавят, оплетени в собствените си мрежи и въжета, изродите скапани! :evil:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”