Към докторите.

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Към докторите.

Мнение от Владимир »

Напоследък,само по време на тренировка за крака,отпадам,пребледнявам.Имах съмнения,че кръвното ми пада заради голямото количество кръв,което слиза в долната част на тялото,но изобщо не съм сигурен,че е възможно да е от това :lol: Мерих го последните 2 седмици,след тренировка за крака и рамо,кръвното ми сега е 103 на 65 а предния път 105 на 75.Не е фатално ама взех да се притеснявам,да не би да имам някакво заболяване или аномалия :lol:Искам да си правя крачетата бре,толкова ли е много,ма без да ми става лошичко :cry: Майтапа на страна,дайте мнение,държа да отбележа,че не ползвам никакви стимуланти под формата на стероиди и хранителни добавки,което е до голяма степен и грешка(това си е мое мнение де).


Моля за мнения от спортисти(или бивши такива) и доктори,без излишно философстване.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от Vid »

Бях спортист-плувец, доктор не съм. Кръвното ти за мъж е малко ниско. Провери си нивото на кръвната захар. И, ако си към 40-те, не очаквай това което е, ако си но 20.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от Владимир »

Vid написа:Бях спортист-плувец, доктор не съм. Кръвното ти за мъж е малко ниско. Провери си нивото на кръвната захар. И, ако си към 40-те, не очаквай това което е, ако си но 20.
Преди дни навърших 30г.
Между другото,само веднъж седмично си позволявам да ям сладко и тестено.Основната ми храна е ориз с месо или картофи с месо,хапвам и доста мляко(домашно-кисело и прясно) ,плодове и зеленчуци.
Възможно ли е да не ми достига захарта,заради диетата?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от LVitchev »

Владо,кръвната захар не се вдига или пада от яденето на сладко,това си е от други неща.Е,има резон да се аде сладко при ниска захар,но явно трябва да те погледне специалист.Не е на добре 30 годишно момче при тренировки да му прилушава,нещо има и за това тук не е мястото да търсиш помощ,иди до болницата.Имах приятелче,което си отиде младо,седяхме на един чин в училище,гаджета гонехме заедно и беше здраво и хубаво момче.Нищо му нямаше на пръв поглед,изобщо не сме се съмнявали в това че е здрав като бик,но..........един де се връща от работа,паркира колата и се качва по стълбите до тях.Влиза през вратата,прилошава му,пада и повече не стана,погребахме го на 35 години,остави семейство и деца.Така че,не си мери кръвното а отивай на лекар,не се знае какво ти има,може на нервна почва да си получил нещо и да патладясаш както си седиш а видимо да ти няма нищо,да не си ял сладко и т.н и пак да се гътнеш,както викат старите хора :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от babydoctor »

Владе, изследвай кр. захар и кръвна картина за евентуална анемия като начало. Поздрави.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ticho
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 18:54

Re: Към докторите.

Мнение от ticho »

Здравей. В момента съм на 40 г. и мам зад гърба си 22 г. абсолютно натурално практикуване на " твърд фитнес" без никакви стимуланти ( това не е грешка, както се съмняваш, калява волята по-добре от всичко останало ). Имам клек 170Х20 бр. серия и 120Х50 бр. серия само на кафе, аспирин и витамин С. Кръвното ти не е нормално в момента! Прекалено е ниско за натоварване на краката (практически най - големия мускул в тялото). Потърси съвет от лекар!
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от Владимир »

Благодаря на отзовалите се,потърсих съвет от личния си лекар,каза преди тренировка да пия айран със сол и сладко.В началото на месеца ще си направя кръвна картина,пък да видим :wink:

Смятам,че е от диетата,сол не хапвам,сладко много рядко.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от stas »

ПКК-задължително, за твое успокоение. И още нещо- показанията при измерване на кръвно налягане много зависят от положението на тялото и ръката. Не знам как е правилно да се застава, но аз докато си го мерех бях в позиция седнал, с ръка хоризонтално на масата.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от Владимир »

stas написа:но аз докато си го мерех бях в позиция седнал, с ръка хоризонтално на масата.
И аз така,а какво е ПКК(Пълна Кръвна Картина ли?).
Преди време се изследвах в Онкологията,правих си пълна кръвна картина и биохимия,може би ще повторя там.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
tedy
Мнения: 196
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 22:36
Местоположение: София

Re: Към докторите.

Мнение от tedy »

Пълна Кръвна Картина.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Към докторите.

Мнение от hobby »

Владо, при твоя ръст и тегло с това кръвно си си направо хипотоник, бате... Ходи на лекар и вземи мерки. Не е невинна работа.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от franko »

Владо,не съм доктор!
Отивай братле на изследвания,защото това което споделяш,не е нормално.
Кръвното ти е ниско(по добре ниско от колкото високо).
Дано да е само това Изображение :wink:
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от Владимир »

Пичове,най-странното е,че това се случва,само при тренировка за крака+ рамо.
Вдигам на предела на възможностите си,изключително интензивно,храня се само с чисти храни,без излишни мазнини и въглехидрати.Възможно е заради диетата да имам недостиг на хранителни вещества.В началото на месеца ще поискам пълна кръвна картина,аз лично съм притеснен,макар да се чувствам добре.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от babydoctor »

Да ти напомня, че в ПКК не се включват утайка и кр. захар, тях трябва да ги поискаш отделно.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Към докторите.

Мнение от quietriot »

Владимир написа:Пичове,най-странното е,че това се случва,само при тренировка за крака+ рамо.
Вдигам на предела на възможностите си,изключително интензивно,храня се само с чисти храни,без излишни мазнини и въглехидрати.Възможно е заради диетата да имам недостиг на хранителни вещества.В началото на месеца ще поискам пълна кръвна картина,аз лично съм притеснен,макар да се чувствам добре.
Явно се претоварваш, краката знаеш че са най зор, че се кляка с най-тежкото, особенио на полуклек щото носиш повече на зор, всеки иска да клекне ако може и с 300 кг, аз така си скъсах мускул на гърба от клек на хакеншмит с ...........кг.
Рамото също е гаден за трениране мускул и винаги съм го мразел особено предното рамо и там се зориш бая.
Като няма зоб да компенсира кръвообръщението, което в момент на зор докарваш на ръба и си в предколабиращо състояние, поне хапвай сладко за енергия.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”