Продажби на пушена съомга в България

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Продажби на пушена съомга в България

Мнение от Cougar »

Пускам тази тема с идея, ако някой има информация по въпроса и желание да ми помогне малко.

Имам контакт с фирма която произвежда пушена съомга (червена съомга-сокай), която е с всевъзможни сертификати за екологично съобразен улов и качество. Съомгата е дива, от района на реките Скийна и Нас, както и южна Аляска. Твърдя че е невероятно вкусна в цялата си предлагана гама:

1) пушена при висока температура (до 70'С)
2) студено пушена (до 22'С)
3) сушена (стил пъстърма)
4) леко пушена и готова за готвене (на практика сурова)
5) без всякаква обработка (на порции по 150гр)

Интересува ме какво се предлага в България и на какви цени. Също ако някой има познания в търговията с храни, какво би било нужно за внедряване на някои от гореспоменатите продуктите на Българския пазар.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1776 пъти

Re: Продажби на пушена съомга в България

Мнение от баш майстора »

това което ние в къщи купуваме е пушена (не знам при колко градуса) във вакумирани разфасовки от 100 гр.
Изображение
цената варира от 35 до 42 лв/кг
дано да съм бил полезен :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Продажби на пушена съомга в България

Мнение от Cougar »

Майсторе, информацията ти ми беше изключително полезна, както и снимката на продукта.
Благодаря!

Ако и някой друг се включи и добави някоя снимка и някоя цена (примерно на сурова/замразена съомга) ще имам някаква реална идея за положението. :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Продажби на пушена съомга в България

Мнение от Д-р Флекс »

В България основно се продават филета от норвежка и латиноамериканска "развъдникова" сьомга, внесена и обработена у нас в три или четири местни фабрики за преработка, както и малки количества филетирана и опакована пушена сьомга от по-известни западноевропейски марки, отново, от по-ниския ценови сегмент - развъдникови сьомги от Норвегия и Шотландия. Пазарът на вторите е направо символичен.

Най-добре ще е твоите познати да влезнат в директен контакт с основните търговци на рибни продукти у нас - те са една-две фирми, не повече, лесно можеш да ги "гугълнеш". Ако ти трябва допълнителна или повече информация, да минем на ЛС.
dididbg76
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 17:16
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Продажби на пушена съомга в България

Мнение от dididbg76 »

Д-р Флекс написа:В България основно се продават филета от норвежка и латиноамериканска "развъдникова" сьомга, внесена

От Чили, предимно замразена -да подскажа още малко. :wink:
Десетки свещи могат да се запалят от една,без да съкратят нейния живот.Щастието не намалява,ако се споделя.
Yes,London.You know:fish,chips,cup‘o tea,bad food,worse weather,Mary fucking Poppins LONDON.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”