Дискова херния

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Дискова херния

Мнение от Germana74 »

Здравейте, колеги! От около два месеца съм с диагноза: дискова херния л4-5,левостранен лумбосакрален радикулит. Гадна работа,традиционната медицина за съжаление, не помогна. Невролозите от ВМА-Варна направиха всичко по-силите си, страхотно обгрижване
нямам думи, но... Много ще съм ви благодарен, ако някой от вас даде насока към кого да се обърна, а може би и не- традиционна медицина?!
Още веднъж хиляди благодарности предварително!
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Павел Иванов »

Прави коремни преси и нямаш ядове . Преди време постоянно си бях на легло за известно време , но от както почнах да правя всеки ден коремни , нямам ядове с дисковата . 30 коремни отнемат една минута преко сили , но ефекта е по-добър от всякакви лечения , проверено .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Re: Дискова херния

Мнение от Bistraki »

е той, ако не може да мърда кви коремни?
Тате ходи при някакъв доктор и му слагат инжекции и му правят специални масажи като го стегне тази зла болест.
'Worry is a waste of emotional reserve.'
Ayn Rand
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискова херния

Мнение от MapuaH »

Коварен проблем. Аз имам лордоза. Стегна ме преди 3 години докато изнасях един сак след риболов от Искъра към колата. Направо полудях, болка та болка. Ходих на скенер и човек като видя в какво състояние съм ме насочи към доктор Пиронски. Бивш спортен лекар на националите или националките по волейбол. Яко арогантен тип, но си знае от работата. Процедурите му са много агреивни - прави се масаж на кръста и цялото тяло и се поставят инжекции на кръста. Следва изпукване. Процедурата се повтаря 4,5,6,7 пъти, докато настъпи пълно успокоение. Гаранция няма при всеки, но при мен имаше и то три пъти вече, както и при около десетина познати, които съм изпратил при него. Оправи хора с изтръпванета на краиници и сериозни проблеми. Както казах процедурите са гадни, ефективни, но за сметката на това скъпи :) Всяка струваше до миналата година 60 лв. Ама сравнено с болката не се калкулира дори :) Телефона му е 0887935112 / Веселин Пиронски. Изключително е натоварен и дано има час, за да те вземе. Отиваш при него с всички документи, които имаш.

Поздрави и дано се оправиш бързо. Има едно нещо, което Пиронски каза и е много прав - От дискова херния не се умира, умира се с нея. Освен това, тя не се лекува, тя се овладява :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискова херния

Мнение от Станимир »

Аз съм с херния на L5-S1 и подкрепям Павел Иванов на 100%.
За инжекции и чакръкчии не бих искал да давам препоръки.
Желая ти скорошно подобрение!
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Popeye »

Павел Иванов написа:Прави коремни преси и нямаш ядове . Преди време постоянно си бях на легло за известно време , но от както почнах да правя всеки ден коремни , нямам ядове с дисковата . 30 коремни отнемат една минута преко сили , но ефекта е по-добър от всякакви лечения , проверено .
Павка , мерси аз нямам дискова херния , а болки в гърба ще се тренира няма как само с футбол един път седмично няма да стане 8)
VIP sux !!!
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Дискова херния

Мнение от Germana74 »

Благодарности!!!
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Павел Иванов »

Bistraki написа:е той, ако не може да мърда кви коремни?..
Зора е докато почне . Когато се бях разпуснал си ги ловех "сецванията" поне по два пъти зимно време и още толкова за останалите сезони . Като имам предвид "сецване" то е точно от типа да не мога да стана от леглото та до тоалетната да отида . Буля я с тъщата , я с майка ми ме издърпваха от леглото и отвличаха до кенефа и след като си свършвах работата ме връщаха обратно . Та може , не може , трябва да си заздрави корема , та да не му страда гърбината , респективно кръста :wink:
MapuaH написа:... Следва изпукване. Процедурата се повтаря 4,5,6,7 пъти, докато настъпи пълно успокоение...
Мариански , това с "изпукването" е най-вредното нещо което човек може да си направи в перспектива . Докато водех активна състезателна кариера , тоя начин си беше резон при всяко по-голямо претоварване на кръста . Учеха ни как да си го правим един на друг след претоварващи , двуразови , предсъстезателни тренировки . Наистина облекчава много бързо и има краткотраен положителен ефект . Кофтито е че допълнително предразполага към по-лесно последващо прещипване на нерва . Въпреки това всички спортни лекари го практикуват интензивно , щото спорта си е до време , после `бал съм го :twisted: Освен това е един перфектен начин за изкарване на некви 60лв. странично , с бързият си временен ефект . Кофтито е че така само си досъсипва човек гръбначните прешлени .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от overkill »

Правилно са ти казали хората коремни преси + хиперекстензии ...защото освен корема требе да се стегнат и мускулите в областа на кръста !!!!
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Kentavar »

Някъде ми изчезна поста... :roll: Писах, писах... :roll: Та казаха, че и аз имам херния на същото място...Тази "болест" се проявява при мъжете над 35 годишна възраст....+ / – някакви години...Дълги години може да си вдигал тежко без да си имал проблеми - сериозни...Може да си имал симптоми като парене или малко дърпане при изправяне но да не си обръщал внимание...Катализатор или нещото което довежда малко по малко до обостряне на хернията е така наречения "нисък мускулен тонус", демек отпускане на шкембака...Та като той се отпусне дърпа със себе си и гръбнака, като кара задната част на прешлените да се трият повече....Ако си вдигнал нещо тежко в "подходящият" момент и те е заболяло е било началото....Боли и ще боли до ....Просто трябва да се пазиш и да спазваш няколко правила....Първо да внимаваш с тежкото или ако вдигаш да го правиш с краката, не с кръста... Като искаш да вдигнеш тежко клякаш и се изправяш право на горе от кляк, мускулите на краката да понасят тежеста...Второ, малко лекарства ако ти е здрав стомаха и после читава рехабилитация: ток, масажи....Трето, ако си с наднормено тегло е редно да го намалиш, след това можеш да заздравиш коремните мускули по начин който не ти носи болка...Четвърто, зимно време се пази от течение. Обличай се добре....Ми това е. Ще боли....Просто го пази...Наздраве.... :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от nafplio »

Лоша работа :? Аз съм вече 4-5 седмици така - за ... ПОРЕДЕН път (с възпален нерв - ако това е диагнозата :D )
Хвана ме кръста преди 9-10 години , ходих на физиотерапии / прегледи / снимки , та чак до БГ се прибрах за масажи и т.н.
Ходих и до Варна - при някакъв 'бивш' доктор-масажист (на националния отбор по вдигане на тежести ли беше :roll: - вече и не помня ) - ми нищо :cry:
Та след като се прибрах отново във византия :D , отидох при друг доктор и ми каза че 'това' нещо - няма оправия (как е споменал колегата по-горе) . Каза да се пазя от резки движения и как каза П.Иванов , коремни !!! , или не точно (не че е лошо и точно такива да се правят) - вдигаш до някъде главата ,просто слагаш ръце под главата и тръгваш да се повдигаш (от под гърдите става прегъвката ) - с две думи , целта е да ти се ИЗПЪВА гръбначния стълб (поне при мен - имам изкривен на вътре прешлен и целта е да си дойде на мястото ) - това за кръста .
Колкото до възпаления нерв , ми предписа хапчета : SINARTROL (не знам дали ги има в БГ а и дали ще помогнат при теб :roll: ) , пиех по едно на ден (на обяд - след храна ) и на третия ден (след 3-тото хапче) , бях като нов
...В интерес на истината , преди дни намерих отново същите хапчета (че вече не се намират) - вече изпих 8 и нищо :roll:
Абе , пазене му е майката :? :wink:
Поздрави
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Дискова херния

Мнение от Germana74 »

Трогнат съм!!! Да сте живи и здрави за съветите, но с пустият му хроничен колит едно хапче не мога да изпия, отзад става але Миткооооо :? За сега съм кат инотовидно куче майката си е..ало. Един тъпан ми вика да го е, слагаш сяра,мед и сол на ходилата и си готов. Аз му викам с тва моя ти намажа шпионката и да та пусна при Анадолските мана...фи, баси и оръфляка са подпичква селския бийтълс
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от bai ves »

И аз съм така от доста време. Свързано ми е с работата. Правилно, вдига се с краката и седалищно движение . Работят бицепси и рамена.. след това. Въпросът, че много лесно може да се направи херния стига да не е бил готов човекът за съответното натоварване. Аз не пия нищо и не съм ходил на доктори. Претъпявам болката, която е постоянна с мисъл или я игнорирам, аз вече го мога. Много е неприятно но все пак почивка и заякване на коремните и гръдните мускули са от полза.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от stancom »

Щом имаш проблеми с корема би трябвало и инжекциите да му влияят зле. Това съм го препатил и по горните писали са прави общо взето. Май само упражненията закърпват положението. Проблема е да се закрепиш и да можеш да ги започнеш. В никакъв случай не отивай на чакръкчии , може да стане по-зле. При положение че не можеш да пиеш нищо , мазане с волтарен или фастум. Читава иглотерапия също много облекчава. Имах адрес в София на иглотерапевт, но не мога да го намеря :oops:
И най важното, заради което започнах да пиша, операция САМО и ЕДИНСТВЕНО в МНОГО КРАЕН СЛУЧАЙ . Правени са ми две такива и знам какво говоря. Ако се стигне обаче до такава, направи много добро предварително проучване на болници и лекари !
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Дискова херния

Мнение от Павел Иванов »

Абе народа си го е казал ясно и с думи прости :

"Пази кръста , да не ползваш пръста !"

:D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”