Е те този филм ме потресе

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Е те този филм ме потресе

Мнение от valeri hinkov »

http://www.youtube.com/watch?v=Gzv65Wd95O4" onclick="window.open(this.href);return false;

с това как хора от друга държава (Украйна) да опишат с до голяма точност ситуацията в България. А тук поне 90% от българите не го разбират, че тоя европески съюз е пълен хуй и ние сме роби в него! И никой не говори за това. Толкова ли яко сме зомбирани от пропагандата, че не можем да го проуемем все още?
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от Vid »

Ама ич не си прав. Репортажът на украинските медии е много точен и красноречив - "на калпав кур, вълната му пречи"..., т.е. ние чакаме вече 7г. ЕС да ни оправи, вместо да се вземем в ръце..
Лошата политика е вследствие на "лош човешки матриял", както го каза един и е много прав. Ама това посткомунистическо наследство, където все са тарикати на дребно и никой не си запрята ръкавите да работи, си дава своите плодове....

Мислиш ли, че ако не бяхме в ЕС щяхме да сме по добре???
И защо Македония, Сърбия, Хърватска (вече е част от ЕС) и много други се напъват да влезнат??? Дали са толкоз прости колкот нас, че го правят???

В то глобален свят, ние сме една простичка държавица и кат територия и кат население.. Не сме Щатите, не сме и Русия, та все някъде трябва да се закачим. Е, по добре провинция на ЕС отколкото провинция на Русия....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от Мунчо »

Ами, Вальо - хуй, хуй, ама там живеят добре хората. Това е истината.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Onakav
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 29, 2010 13:27
Местоположение: София

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от Onakav »

Към автора на темата -
колега, разбирам чувствата ти, но в този форум въззванието ти е безсмислено. Уверявал съм се на собствен опит.
Повечето хора отказват да вникнат и отделят време да разберат кое как е.
Отказът от критично собствено мислене, плюс солидното медийно облъчване, цензурата, умишлената профанизация на населението и липсата на вяра и трудолюбие дават плодовете си.

Поздрави и не се впрягай колега.
В геополитиката няма място за емоции.
Ръката Му отдава всекиму дължимото!
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от b_lomsky »

Май всички мнения са правилни.Във всеки случай не са ни питали относно влизането в ЕС. Преки наблюдения от Сърбия - хората въобще не са убедени, че трябва да се търси членство, дори от историци се твърди, че Европа трябва да покани сърбите, ако ги счита за ценни.
И едно критично собствено мнение :
http://www.youtube.com/watch?v=b2eO2q-Qhag
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от valeri hinkov »

Onakav,
Да прав си, особенно като прочетем мненията на първите двама. Не са вникнали особенно.
Най ми хареса фразата : ние влезнахме в европейския съюз , но той някак си не влезна в нас.
Аз реших да проверя други държави със сходна с нашата съдба, като например Латвия - същата мизерия.

Но което е по любопитно реших да видя какво става с една изключително много интересна държава , за която не се говори много - Беларус!
Която живее в световна изолация( ако се има предвид ЕС и САЩ за "целия свят"). Една абсолютно самостоятелн държава.
Оказах се доста изненаден!!!

https://www.youtube.com/watch?v=K4G8CJ04faU" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=LxOKCsVnQu8" onclick="window.open(this.href);return false;

Пак се потресох.

пояснявам, Това е последната държава в европа на която нейният лидер каза открито на ЕС и САЩ да го духат!
Пред-последният беше Милошевич и всички знаем неговата съдба и на държавата му и как го убиха в затвора! Интересно тогава някак си не се чуваше от американските лидери както и от нашите капути фразата ЗА ЕДИННАТА ЦЯЛОСТНОСТ НА СЪРБИЯ ИЛИ ЮГОСЛАВИЯ! И сега Русия им го връща тъпкано!
Тогава мъдрият Примаков им каза това ще ВИ се изповърне!
И след което признават Абхазия и Осетия за независими - а в отговор на напдки от запада - Бикоз Косово!!!
Отделянето на Крим - бикоз Сърбия!!! Вие първи пуснахте джина от бутилката.
Но както и да е това е друга тема.

Да се върна на Лукашенко("диктаторът на Беларус")
Имам пресен спомен когато той в началото на 90-те застана пред народа си и им каза:
В европа никой не ни чака, там никой няма да купува от нашата продукция, ние за тях не сме по долен сорт хора, това което ще стане ще ни изкупят цялата промишленост и за да я унищожат за да купуваме тяхната и ще им станем евтина работна ръка.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от Iso »

Всичко това, което имах търпението да изчакам да изгледам от линковете потвърждава мнението ми че "Европата" е ниско палатежен, треторазреден световен пазар. Трето резреден, защото преди него са азиатският пазар и американският пазар. Старият Европазар, бившата "Западна Европа" отдавна се е оял и потънал в самодоволство и си мисли, че е върха на сладоледа, но е "трета дупка на кавала".
Дали бихме били по-добре, ако се бяхме обвързали "за винаги" с Русия - не това е една държава, която според мен ако не може да продава природните си ресурси едва ли ще просперира. Тя както всички "големи" в света - се стреми да си създаде донори от които да смуче. Същото е в "Евросъюза" - "старите европейци" доят "новите европейци", като не ги допускат до себе си.
Майната им! Ако може да се вземат пари от който и да е (Америка, Европата, Русия и т.н.) и да се направи нещо добро за България е добре.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от valeri hinkov »

А какво точно може да смучи Русия???
Или какво е смукал Съветския съюз от колониите си?
Защото моето мнение, че Съветския Съюз е единствената империя в историята на човечеството, която е давала на колониите си каквото може и колкото може или квото е имала. А всички останали империи само са смукали.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от RUNNING WILD »

в момента от няколко месеца 3 ма българи преговарят с руския посланик,създават руска партия и мисля ноември ще е готова,още не е измислено името,идеята е да подпомогнат земеделието търговията да се пусне Кремиковци завода в Радомир корабостроенето в Варна и тн,другото което е за български граждани образованието в Русия е БЕЗПЛАТНО,оказва се че половината бизнес в Европа е руски,а Евросъюза нас не ни грее можеш само да пътуваш с лична карта вместо червен паспорт и да нямаш мито за коли това е,ама голям праз ние купуваме от тях не те от нас за това няма мито за да не пищиме ние,това са страни в Евросъюза водещите който винаги са имали колонии и сега имат колонии под друга форма-ние,едни холандци който няколко века са държали правата на кафето в света и на лалето те ли ще ти пуснат аванта за земеделие да си садиш твой си сортове?италианците където си защитиха ягодите и има монопол на некой сортове а искат да ни вземат розовия домат българския да не го садиме,дава ти евросубсидия за земеделие ама си купуваш от него трактор от него семена от него горива масла частите консумативите препаратите посадъчен материал и всичко друго?ами аз ти давам 10 лева помощи за една година а ти идваш при мене и ми оставяш 100 лева на година ?и за да е добре германският пенсионер и френският българският пенсионер ще мизерства и цялата страна това е див капитализъм в най проста форма,лайната потъват на долу а парите се качват на горе,и кво България пустее 1/4 е безработица младите хора нямат жилища принудени са да работят какво да е да оцелеят и не могат да си отгледат децата не смеят да се женят,е харесва ли ви това още колко трябва да продължи?просто тая система с Еврозоната не работи за нас видя се,и смяна на всички политици това е едно комунистическо котило ама от лош тип не от градивния тип комунисти,или се хващаме за ръце без политически ангажименти и партии или ще ни шибат завинаги докато се кланяме на партините им интереси,партиите са измислени за да разцепят народа системата е разделяй и владей -аз съм син а ти си червен значи ти си ми враг ти си с друго мислене аз не мога да направя нещо с теб и ще съм против теб и ще спъвам всичко?луди сме и сме прости та знае ли се,пустият ни страх и андрешковщина ни изяде главите и миналия век и тоя.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от Бай Иван »

прости та знае ли се,пустият ни страх и андрешковщина ни изяде главите и миналия век и тоя
ММммм дам, напълно вярно. А и няма да се промени.
просто тая система с Еврозоната не работи за нас видя се
Не работи щот я приемаме като просяци, вечно подаваме празната си ръка и чакаме да я напълнят,
чакаме нещо наготово, независимо от системата или зоната.
Как един не излезна и не ни защити интересите, а само гъзиме според посоката на вятъра.
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от кирил великий »

valeri hinkov написа: А тук поне 90% от българите не го разбират, че тоя европески съюз е пълен хуй и ние сме роби в него! И никой не говори за това. Толкова ли яко сме зомбирани от пропагандата, че не можем да го проуемем все още?
Най-напред - жив и здрав!
Поздрави от мен за мислещия човек!
Казваш, че никой не говори за това!?
Че 90% от бълггарите не го разбират!?

Ще ми се да внеса светъл лъч в тази мрачна картина, но под формата на лични съобщения. Знанието се разделя още от времената на Питагор и Платон на екзотерично (за тълпата) и на езотерично (за търсещите). Няма нужда от дискусия, където всеки Нишишиваев ще си актуализира предразсъдъците. Ще ти представя линкове към най-различни публикации на БЪЛГАРИ, които, както народът казва, "чуват петлите", или по-добре казано - вникват в ситуацията. Искам обаче да те помоля за отговор тук. Би ли желал да ти изпратя лично съобщение, защото нямам намерение да се натрапвам!
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от bat.galin »

...лайната потъват на долу а парите се качват на горе..
posokite na dvijenie sa obratni , kolega.
vidno e.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от valeri hinkov »

кирил великий написа: Искам обаче да те помоля за отговор тук. Би ли желал да ти изпратя лично съобщение, защото нямам намерение да се натрапвам!

Защо на ЛС, пускай тук направо!
натрапвай се!
Един колега вече ми пусна на ЛС четиво и филми за една година напред да имам да усвоявам:).
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от Мунчо »

RUNNING WILD написа:в момента от няколко месеца 3 ма българи преговарят с руския посланик,създават руска партия и мисля ноември ще е готова,още не е измислено името,идеята е да подпомогнат земеделието търговията да се пусне Кремиковци завода в Радомир корабостроенето в Варна и тн...
Боже Господи! Не намерих сили да чета нататък...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Е те този филм ме потресе

Мнение от Leo »

valeri hinkov написа: Или какво е смукал Съветския съюз от колониите си?
“Свободата Санчо,
свободата е едно от най ценните блага,
с които Бог дарява хората.
С нея не могат да се сравнят нито съкровищата,
които крие земята, нито тези, които таи морето.
За свободата, както и за честта,
може и трябва да се жертва животът и обратно,
лишаването от свобода е най-голямото зло,
което може да сполети човека"
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”