Квартал за квартира в София, съвет?

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от krasimir »

Здравейте,

С течение на обстоятелствата и много умуване реших да се релокирам в София през следващите седмици на м.Септември. Не съм запознат с кварталите (ще трябва), но и тепърва ще търся квартира под наем.

Изхождам от това в близост да има метро-станция и не-далеч от работа, която в момента търся. PHP/open-source програмист. Ще се посещава от време на време и СофтУни. Честно казано не знам какво друго да гледам - парк, МОЛ... са опционални неща.

Очаквам интервюта другата седмица и/или предложение за работа и мога да се фокусирам по-конкретно в определн квартал. Нормалното ми разбиране за пътуване до работа е 30мин (кола/метро). :roll: До колкото знам в студенски град е голяма лудница... По карта има метро в жк Изгрев, Дървеница, Младост...

Какво бихте ме посъветвали? :roll:

Ако някой знае читава агенция за квартири или възможен работодател - също съм отворен откъм предложения. :)


Поздрави.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от Коце »

Повечето такива компании са в източната част на града. Младост, Изток, Изгрев, Гео Милев са добри локации. В Дружба има езеро. :fish15:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от toko »

Идвай смело в Дружба кеф ти метро, кеф ти летище, кеф ти Бат Стан. А и си на изхода за Стара Загора, което си плюс голям...
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от Д.Граховски »

Зависи от много неща. Първо и основно е бюджета и какви са ти очакванията, при повечето хореа са завишени поради наличието на фалшиви обяви т.е. апартаменти на по 250 евро, които биха стрували 300-330 евро. От там нататък може да се помоггне с избора на локация, ако имаш кола центъра е лош вариант. Колкото по-близо си до метро/нова метростанци/Студентски град, толкова цената расте а качеството пада. В момента се намираме в супер пиков сезон и също така в ръст на пазара, което прави намирането на жилище доста трудоемко, особено ако почнеш да звъниш сам без да имаш инфо кое е реално и кое не. Да разбирам ли че транспортните връзки са нещо, което ти е от решаващо значение? Къде би се намирала работата ти? Ако ми кажеш би било лесно да ти отговоря. Не е лош вариант и да ми звъннеш или да пишеш на ЛС да пием по бира пък аз мога да се опитам да помогна с намирането. Ако ли не поне ще имаш малко по-пълна картинка на пазара в момента.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от babydoctor »

Хайде малко прецизирай какво разбираш под квартира, за колко души и за колко време. Имам няколко идеи.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от quietriot »

Краси ако почнеш срещу нас в WM ware ще ти трябва квартира в махала ( Мусагеница или Дървеница ) да речем ако почнеш в HP ще ти трябва в Младост 4 , виж като начало къде ще намериш работа и после търсиш наблизо спането, а междувремнно търсиш нещо временно , работа за програмисти бол , WM ware постоянно търсят програмисти, вече са поне 400 човека срещу наси продължават да бълват обяви за работа.
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от krasimir »

Здравейте,

Като квартали горе долу се ориентирах в кой район да търся. То поради Телерик и СофтУни се свеждат до няколко квартала наоколо, но все пак не искам да съм на 200 метра от тях, няма да ми е проблем да пътувам с метрото, което така или иначе минава покрай тях.

Търся двустаен апартамент (кухня+спалня), с по-ново обзавеждане до 500-550 лева и приемлива баня, дългосрочно. За момента толкова мога да си позволя.

Отностно работата - те нещата са обвързани с квартира. Другата седмица ще дойда на място и ще видя какво ще се получи.
Д.Граховски написа:Зависи от много неща. Първо и основно е бюджета и какви са ти очакванията, при повечето хореа са завишени поради наличието на фалшиви обяви т.е. апартаменти на по 250 евро, които биха стрували 300-330 евро. От там нататък може да се помоггне с избора на локация, ако имаш кола центъра е лош вариант. Колкото по-близо си до метро/нова метростанци/Студентски град, толкова цената расте а качеството пада. В момента се намираме в супер пиков сезон и също така в ръст на пазара, което прави намирането на жилище доста трудоемко, особено ако почнеш да звъниш сам без да имаш инфо кое е реално и кое не. Да разбирам ли че транспортните връзки са нещо, което ти е от решаващо значение? Къде би се намирала работата ти? Ако ми кажеш би било лесно да ти отговоря. Не е лош вариант и да ми звъннеш или да пишеш на ЛС да пием по бира пък аз мога да се опитам да помогна с намирането. Ако ли не поне ще имаш малко по-пълна картинка на пазара в момента.
Колега остави на лично един телефон, да се чуем. :)
quietriot написа:...
Мерси, ще прегледам съответните компании дали имат подходящи позиции и се надявам другия месец вече да пием бири на форумна сбирка... :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от babydoctor »

krasimir написа:Търся двустаен апартамент (кухня+спалня), с по-ново обзавеждане до 500-550 лева и приемлива баня
Адаш, на това не му се вика двустаен, а гарсониера. И наемите са около 300 лв. - аз самият от 10-12 г. давам такъв в Красна поляна, за 300. За парите, които си писал, отиваш на 2-3 стаен, тоест 60-70-100 квадрата. Е, не в Лозенец, Изток или Брезите...Влез в Имоти.БГ или послушай това, което ти писах на ЛС. Когато си аматьор, обръщай се към профи - колкото и пари да ти иска, ще ти излезе по-евтино. Успех.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от Д.Граховски »

babydoctor написа:
krasimir написа:Търся двустаен апартамент (кухня+спалня), с по-ново обзавеждане до 500-550 лева и приемлива баня
Адаш, на това не му се вика двустаен, а гарсониера. И наемите са около 300 лв. - аз самият от 10-12 г. давам такъв в Красна поляна, за 300. За парите, които си писал, отиваш на 2-3 стаен, тоест 60-70-100 квадрата. Е, не в Лозенец, Изток или Брезите...Влез в Имоти.БГ или послушай това, което ти писах на ЛС. Когато си аматьор, обръщай се към профи - колкото и пари да ти иска, ще ти излезе по-евтино. Успех.
Ехеее къде ги тез наеми по 300 лв? То под 380 за гарсониерка ако намериш (въобще ако намериш за седмица-две) направо трябва да черпиш.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от babydoctor »

Е, те са ми наематели от 10-12 години, Митак, второ дете си родиха там, перфектни са...Но да, такива са горе-долу наемите, виж в имоти.бг...Аз периодично проверявам, не, че ще им вдигна някога наема, освен, ако драстично не скочат...И тогава не драстично, естествено... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от krasimir »

babydoctor написа:
krasimir написа:Търся двустаен апартамент (кухня+спалня), с по-ново обзавеждане до 500-550 лева и приемлива баня
Адаш, на това не му се вика двустаен, а гарсониера. И наемите са около 300 лв. - аз самият от 10-12 г. давам такъв в Красна поляна, за 300. За парите, които си писал, отиваш на 2-3 стаен, тоест 60-70-100 квадрата. Е, не в Лозенец, Изток или Брезите...Влез в Имоти.БГ или послушай това, което ти писах на ЛС. Когато си аматьор, обръщай се към профи - колкото и пари да ти иска, ще ти излезе по-евтино. Успех.
Адаш, ще ти послушам съвета, разбира се. Бих си дал парите с кеф на брокер, само да ми намери това, което искам. Не ми трябва по-голяма квартира за момента. 2 отделни стаи + баня. Просто търся нещо малко, светло, функционално и с ремонт. Писна ми от общежития и мизерни квартири за 7 години... :)

Поздрави.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от Д.Граховски »

babydoctor написа:Е, те са ми наематели от 10-12 години, Митак, второ дете си родиха там, перфектни са...Но да, такива са горе-долу наемите, виж в имоти.бг...Аз периодично проверявам, не, че ще им вдигна някога наема, освен, ако драстично не скочат...И тогава не драстично, естествено... :D
Това е друго, щом са от толкова, остави ги. А иначе да се ориентираш за цените от масовите портали като имот.бг или други е най-големия та**к, там 90% от обявите са за зарибяване т.е. фалшиви, хубави или вече отдадени имоти със занижена цена около 15-20% надолу, в зависимост от квартала и типа апартамент. Правятго защото не е трудно да вдигнеш бюджета на наемателя по време на търсене и също защото генерират повече контакти, а лъжата е: "току що го дадохме", "собственика не е в България", "искат една година предплата" и т.н. Трябват ти поне 1 година на пазара за да се научиш да ги различаваш. Даже на моя мениджър снимките от апартамента му в Търново се бяха озовали в Младост :D .
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от sandista »

Колега, разпитай за една руска фирма за програмисти с офис в МОЛ България, наскоро си релокираха доста ресурси от Украйна в София ;)
Условията до колкото знам са добри, има доста квартири в Манастирски ливади, Борово, Бъкстън.
Намериш ли си работа в сериозна фирма може направо да се замислиш за покупка на някое ателие като вноската ти няма да бъде повече от наема. За избора на квартира може да се довериш на колегата Граховски, иначе ще изгубиш много нерви и време в огледи и разправии с изперкали брокери и наемодатели. Успех!
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от babydoctor »

Д.Граховски написа:А иначе да се ориентираш за цените от масовите портали като имот.бг или други е най-големия та**к
Не е баш така, Мите. Продадох вила, купих две гарсониери, дадох ги под наем, после продадох едната - все с брокери, тоест, с една брокерка, на Жоро Олимпуса жена му, живи и здрави да са. Естествено, следях и в сайтовете какво се случва - ми припокриваха се нещата. Те си имат междуброкерски връзки и информация, та ако някой по веригата се у.ере, размирисва се към края. Но Цонка беше каато лъвица, на финала всичко беше ОК. Ако някога се сдобия с пари за купуване или имот за продаване пак нея ще търся :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Квартал за квартира в София, съвет?

Мнение от Д.Граховски »

babydoctor написа:
Д.Граховски написа:А иначе да се ориентираш за цените от масовите портали като имот.бг или други е най-големия та**к
Не е баш така, Мите. Продадох вила, купих две гарсониери, дадох ги под наем, после продадох едната - все с брокери, тоест, с една брокерка, на Жоро Олимпуса жена му, живи и здрави да са. Естествено, следях и в сайтовете какво се случва - ми припокриваха се нещата. Те си имат междуброкерски връзки и информация, та ако някой по веригата се у.ере, размирисва се към края. Но Цонка беше каато лъвица, на финала всичко беше ОК. Ако някога се сдобия с пари за купуване или имот за продаване пак нея ще търся :D

Това че си си избрал брокер е чудесно и похвално. За връзките знам нали от 3 години и половина го работя и съм създал много приятелства и връзки с колегите от бранша. Но преди години може да е било по-нормално положението, сега е някакъв ад и ужас. Колко неща мога да ти разкажа направо ще се учудиш как може да е възможно, такива истории съм чувал и на такива неща съм бил свидетел, че направо почвам лека полека да побелявам :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”