Споделено рибарене

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Споделено рибарене

Мнение от quietriot »

Чета идеята на гогофиш за споделеното рибарене и се чудя , то аз на моменти себе си не мога да търпя на риба, камо ли непознати хора , па и да се съобразявам с тях, ако толкова съм се скъсал да нямам пари да отида сам или с притяли , просто няма да ходя както се е случвало милион пъти, но да търпя на някой фасоните или капрозоте щото ми плащал част от пътя няма как да стане.

За да не съм голословен давам пример, преди години тръгнах аз и двама приятели и един техен приятел за марица до Мирово на риба, натам всчико точно , отидохме , пръснахме се, пробрахме само единия от тях нас хвана , разбира се не аз и си затръгвахме за София , тогава протеля на моите пруиятели реши да ни води до Пазарджик пак на Марица , ок отидохме , помятахме пак не хванахме , тогава той реши да ни води до Тополница до Лисичево , ок и там отидохме и там пак не хванахме нищо, тогава дойде ред на Турския ресторант на един Тир паркинг щото момчето било гладно и тоя каприз изпълнихме да не го обидим и когато на връщане в един порой се опита да ми хване волана на нанадолното на Костенец на магистралата, чашата на търпението ми преля и за малко да го пребия, та след това аз освен с близки приятели с други за риба не мога да ходя , за мен това е интимно занимание и не може да се споделя със всеки срещанат щото искал да прави партия на разходите, може пък да съм социопат :lol: кой знае , но аз тая идея не я разбирам.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от Д-р Флекс »

Има далеч-далеч по-големи социопати от теб, Васко. Като ти чета спомените, ти дори не си и "лека форма" - ти си просто нормален човек, с леки следи от вече отминал мазохизъм :D Такива случки, като описаната, ме доведоха до постулата "Спинингът не е колективен спорт", което звучи доста по-социопатско от твоето... :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от quietriot »

Д-р Флекс написа:Има далеч-далеч по-големи социопати от теб, Васко. Като ти чета спомените, ти дори не си и "лека форма" - ти си просто нормален човек, с леки следи от вече отминал мазохизъм :D Такива случки, като описаната, ме доведоха до постулата "Спинингът не е колективен спорт", което звучи доста по-социопатско от твоето... :D
Че аз ходя само с твоя спининг гуру и Бае и чат пат Ванката ПЛ. :mrgreen:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от Д-р Флекс »

Това си е направо лагер-сбор по моите критерии!!! :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от babydoctor »

Васко, прав си. Представи си в една кола спинингист, шаранджия и щекар...Може би и мухар и фидераст...Уджас :twisted: Но с времето във Форума се обособяват групи по интереси, такава сме сформирали с Алеко и вече една кола ни е недостатъчна. Мен ме пльосват някъде като по-немобилен, те щъкат по реката, вечерта в кръчмата вкусовете еднакви...Купонът е на макс. А виж, да, да събера група в колата от непознати, за да си делим горивото, не ми е идвало на акъла и във времената, когато карах Трабант и не винаги можех да си позволя далечни дестинации...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от quietriot »

Сега се зачетох, че има опция и да споделя такъмите си , тези хора явно не са наясно с материята и какво значи такъма за мен и че с никой не бих го споделил.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от баш майстора »

Д-р Флекс написа:"Спинингът не е колективен спорт"
Дърто,
Не знам дали си спомняш, но тва ми го рече още преди известно количество години, кога се видяхме за първи път. Викам си - тоя па на къв се прай. Времето мина в шеги и закачки и лека-полека и аз додох на тоя акъл. Имам (за съжаление) прекалено малко свободно време, ходя за риба наблизо и то за по няколко часа и ми се свиди да го харча за уговорки и обикаляне из града да събирам групата. Предпочитам това време да го прекарам край водата. Обикновено аз карам и може би съм бил прекалено взискателен при избора на компания, но досега не ми се е случвало да се съобразявам с нечии капризи, но пък ми се е случвало да бъда оставен на другия край на България от шофера на екипажа, без ясна идея как точно ще се прибера... няма да казвам кой беше. :lol:
Но има и нещо друго - доста мои и наши общи познати се кефят да се накамарят 1-2 коли народ и да се изсипят на водоема. Та мисълта ми е че за всеки влак си има пътници. Който го кефи да си прави споделените пътувания. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от quietriot »

баш майстора написа:но пък ми се е случвало да бъда оставен на другия край на България от шофера на екипажа, без ясна идея как точно ще се прибера... няма да казвам кой беше. :lol:
Алекооооооооооооооооооо , той е нашия герой :tup: не си само ти , имаше изгорели в Русе и на Жребчево :lol: още се хиля като се сетя за жребеца и ......ай той си знае
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от Коце »

Точно по темата:
Ей сега, покрай Арена Армеец, засякох това чудо на техниката (автобусо-хотел):

Изображение

Идеално е за целите!

Кой пикал, пикал, рейса тръгна! :lol:

Оказа се обаче, че това си е развит бизнес:

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от PAMPASA »

баш майстора написа:
Д-р Флекс написа:"Спинингът не е колективен спорт"
Дърто.........
Ники ,сега вече Андрей ще те понесе.............. :wink:

Аз си ходя да спинингувам ,единственно с едно и също приятелче из цяла България, а и не само..........

Не го разбирам това със споделените такъми .........просто при мен няма шанс :roll:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Споделено рибарене

Мнение от Станимир »

Те някои хора жените си споделят...
Друг тип хора си споделят дупетата...
Вие па ся за едни такъми... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Аз обичам да експериментирам и покрай такива случайни ходения за риба със случайни хора съм намирал приятели за вече дълги години. Не се ли харесаме на първото ходене просто случайно им губя телефоните после и толкоз :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от te4osoma »

най добрия спининг за мен е да съм САМ ....без антураж ,без професори,без известни спинингисти,без преподаватели.. :D :D :D ...

поздрави :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от Д-р Флекс »

Пампас,
Николайчо е пряко доказатество, че можеш да изкараш момчето от селото, но "селото" от момчето - не. Не го отразявам. :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от quietriot »

Да ви разкажа и за попа-евангелист.
С колега от КЗК отиваме на Искъра , един залев под щъркела, тамън бях купил първото субару и още си мислех, че е джип, Дамян , колегата взел негов приятел- отец евангелист, ма не ми казва в началото, че оня е поп и отчето си трае, качаме се горе ще ловим платики и каракуди и отделно въртим с бомбарди за костур, правя за захранка , специална с чесън ,от Румен артакса я знам, много вика платиката, отчето ми виси на главата и вика ако е рекъл господ ще хванем, аз си викам наум , ако сработи захранката ще хванем , господ тука не играе , отде да го знам, че е поп, храня и поваме да чакаме като въртиме за костур .
Дамян ковна една платика на фидера , попа ,тича и почва да се моли и да припява годпод ни дари с риба , ще ядем днес, били сме праведни, аз почвам да го гледам тъпо и почвам да цикля къв е тоя си викам, не е уред , Дамян вече ме отваря поп -евангелист, аз обаче продължавам да го гледам със съмнение, пополовихме каквото половихме , не хванахме много , явно не сме били много праведни и си тръгваме, аз понеже си мисля че субаруто е джип го свалих по едни коловози до водата, надолу хубу, ма нагоре кур голям на метър преди пътя бабуна и няма минаване през нея, почва се бутане, ма кой бута, само Дамян , а попа на колене се моли, аз псувам наред и господ и бабуната и субару и японците , накрая се появи един с ленд крузер , смили се и ме дръпна на пътя , господа на тойотите беше благосклонен към нас.
Понеже сритах попа да бута и той, а не да ми седи на колене и да се моли , на връщане цари тягостно мълчание и двамата не ми говорят , бил съм напсувал господ , заплашил попа с побой, грешен съм много, до София 30 км тягостно мълчание , тишината с нож да я режеш, стоварих ги пред Дамян в мълчание , отчето каза че ми прощавал, така и не разбрах какво , но си купих индулгенцията, сега като го пиша се хиля , тогава можеше да го убия попчето на искъра......

Как да ходиш на риба с непознати а?????
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Споделено рибарене

Мнение от баш майстора »

Пак ще го кажа, дори с риск отново да обидя някого, явно младите са доста по-широко скроени! :mrgreen:
NB! Не причислявам себе си към тях. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”