Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Разправят, че не всичко било риболов.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от Kentavar »

Много се извинявам...На мен ми писна да пиша за разни проблеми... Какво остава за вас...Та ще съм много благодарен на помощ... Но нека да е много точна....Доктора при който ходя няма скорошни часове. Пари за платен прием нямам. Та...Става въпрос за лекарството ми за високо кръвно налягане. Няма го никъде и това го разбирам в последният момент когато отидох в аптеката...Лошото е, че имам само едно хапче останало и то беше резерва, че някой идиот е измислил 28 хапчета за 30 - 31 дни...Лекарството се казва " Ексфордж 160 / 10 ". Понеже го няма ...... дали някой може да каже някакъв заместител....Другото лошо е, че в това лекарство са две съставки и не знам коя от двете помага повече.... Нямам почти никакво време за нет за да ровя и търся. Ако някой може да помогне с насока или с име на нещо подобно ще почерпя - но някъде в бъдещето, че сега ...... :cry: Живи и здрави.

Ваш Иво :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от quietriot »

двете ти съставки действат комулативно защото само едната не ти действа , така че или същото или кардилог за замяната му , не си прави експерименти да пиеш както аз или някой друг ти каже че пие !!!!
Сериозно ти говоря може да направиш инсулт докато спиш от такива девиации.
Аз съм на конкор от 5 мг , ма как да ти кажа пий , като няммя идея дали може да ти замести твоето, нали после трябва да гледам малкия Кентавър :wink: :lol: и да го водя за риба.
1. КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА EXFORGE И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА

Exforge таблетки съдържат две вещества наречени амлодипин и валсартан. И двете вещества спомагат за контрола на високото кръвно налягане.

- Амлодипин принадлежи към групата вещества наречени "калциеви антагонисти". Амлодипин спира преминаването на калция в стената на кръвоносните съдове, което предотвратява свиването на кръвоносните съдове.

- Валсартан принадлежи към групата вещества наречени "ангиотензин-II рецепторни антагонисти" . Ангиотензин 11 се произвежда от тялото и предизвиква свиване на кръвоносните съдове, като по този начин повишава кръвното налягане. Валсартан действа чрез блокиране на на ефекта на ангиотензин II.Това озаначава, че и двете вещества спомагат за спиране на свиването на кръвоносните съдове. В резултат на това кръвоносните съдове се отпускат и кръвното налягане се понижава. Exforge се използва за лечение на повишено кръвно налягане при пациенти чието кръвно налягане не се контролира достатъчно добре със самостоятелен прием на амлодипин или валсартан.

Още за ЕКСФОРДЖ табл. 10 мг. /160 мг. * 28 (EXFORGE tabl. 10 mg./ 160 mg. * 28), цена и информация от Framar.bg: http://apteka.framar.bg/30012783/%D0%B5 ... C%D0%B3-28
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от Христо Златев »

И аз се изправих пред този проблем миналата седмица . Пия същото лекарство, но 5/160 . Позната аптекарка пита и от доставчика и казаха, че ще има нова доставка след 20/05 . Двете съствки в ексфорджа могат да се купят по отделно и се пият валсартан-а сутрин, а амлодипин-а вечер . Поне така ми предписа личния лекар . От една седмица ги пия така и се чуствам нормално .
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от quietriot »

Христо Златев написа:И аз се изправих пред този проблем миналата седмица . Пия същото лекарство, но 5/160 . Позната аптекарка пита и от доставчика и казаха, че ще има нова доставка след 20/05 . Двете съствки в ексфорджа могат да се купят по отделно и се пият валсартан-а сутрин, а амлодипин-а вечер . Поне така ми предписа личния лекар . От една седмица ги пия така и се чуствам нормално .
Ми кантавърче аз съм пуснал запитваме във Фрамар аптеки в стара загора , чакам отговор , ако нямат , както казва Ицо ще караш....
баси всичките ли сме кръвнари ....
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от quietriot »

има го , това е отговора
Здравейте,
Можем да Ви осигурим медикамента, но тъй като е по лекарско предписание, може да бъде закупен единствено на място в аптека с рецепта и предварителна заявка по телефона. Нашите обекти се намират в градовете Стара Загора, Сливен, Гълъбово и Свиленград. Всякакъв друг вид търговия с тези медикаменти е противозаконна.
Успешен ден!

С уважение,
Екипът на Фрамар Онлайн.
Последно промяна от quietriot на Чет Май 12, 2016 11:28, променено общо 1 път.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от Мунчо »

Аз така се ядосах така преди време така и си спрях там и какво беше. Бал съм му мамата, цял живот няма да карам на хапчета, нито ще живея с орлите. Така или иначе съм предостатъчно наследствено обременен, всички мрат от инсулт, и е все тая...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от quietriot »

Има две опаковки в Стара Загора в аптека Фрамар , запазил съм ги , до час трябва да се потвърди, че ги купувате или ги отпазват, лекарството е на тел 042/605 103 , трябва да се изпрати рецептата на този мейл framar@abv.bg или office@framar.bg и да се спазарите да ви ги пратят по куриер!
http://apteka.framar.bg/30012783/%D0%B5 ... C%D0%B3-28

Надявам се да съм помогнал.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от Kentavar »

Teнкс френдове. Всичко ще е О.К. надявам се. Живи и здрави....Абе аз мога и без лекарства ма трябва да спра пиенето, кафето, мазното и цигарите.... :mrgreen:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от stancom »

Kentavar написа:....Абе аз мога и без лекарства ма трябва да спра пиенето, кафето, мазното и цигарите.... :mrgreen:
И сладкото, но ти отдавна си ги спрял :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

quietriot написа:....баси всичките ли сме кръвнари ....
Не, само дъртаците сме така :lol: Може да има връзка и с една първомайска манифестация :wink:





ПП И да се оправяш ей :!:
ПП2 Ако някой види Ицето ( Мунчо ) преди мен, да го щляпне зад вратъ за тия приказки :fish6: :twisted: :twisted: :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от quietriot »

Kentavar написа:Teнкс френдове. Всичко ще е О.К. надявам се. Живи и здрави....Абе аз мога и без лекарства ма трябва да спра пиенето, кафето, мазното и цигарите.... :mrgreen:
ти май искаше хапчета щото ги няма , сега нямало проблеми можело и без тях ......нещо не те разбирам, ако ти затрябват все пак имаш телефона на аптеки фрамар , дано да не свършат , пазеха ги до обед. Ако просто си искал да се оплачеш да го беше написал да не си давам зор да ти търся из цяла България..... :wink:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от Kentavar »

Не бе човек. Не се коси. Не искам да се оплаквам никога не съм го правил... :tup:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от esox22 »

И солта колега не я подценявай. Захарата също. Купи си кафява захар и си слагай по-малко, по скъпа е по малко се харчи. Не яж 4 часа преди сън защото се качва кръвната захар и манзинините в кръвтта, а от там пак натоварване за сърцето.
Здравето е малко занимавка полвин час на ден , хапчетата само спират малките проблеми да не станат големи , другото си е от вас.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от RUNNING WILD »

ебати тоя Ексфордж по разпространен от Карелия синя 100...мене ми допринася за комфорта на дискотечното тяло е лапкам и небилетки като Мунчо,иначе верно е зле положението не е майтап с тия хронични заболявания.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от Kentavar »

Всичко е ток. Благодаря Ви момчетия. Живи и здрави. :D
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
marian.vladimirov
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2023 9:09
получил Браво: 1 път

Re: Писна ми да пиша само за проблеми....?!!

Мнение от marian.vladimirov »

Здравейте! Когато съпругата ми търсеше лекарство ,което липсваше навсякъде го намерихме в тези аптеки https://valeta.bg/ . Те са няколко в София, но имат и онлайн магазин.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”