Сгъваем нож

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Павел Иванов »

Шкимбел , остай идиомата на страни , още повече , че има куп вариации според споменаващият я , отговори ми на моето си питане ама без клишета от типа "изключението оправдава правилото" .

Васе , за мен бивакуването е свързано с хотел , в краен случай хижа и там никой не мъ извозва , правят го кът съм някъде за ден и се очаква да си угодя с дестилати някакви щото не карам пил в никакъв случай :wink: Та колко багаж би ми трябвал в случаят :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Шкимбел , остай идиомата на страни , още повече , че има куп вариации според споменаващият я , отговори ми на моето си питане ама без клишета от типа "изключението оправдава правилото" .

Васе , за мен бивакуването е свързано с хотел , в краен случай хижа и там никой не мъ извозва , правят го кът съм някъде за ден и се очаква да си угодя с дестилати някакви щото не карам пил в никакъв случай :wink: Та колко багаж би ми трябвал в случаят :roll:
само дестилата..... :mrgreen:
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от RUNNING WILD »

Павел Иванов написа:Шкимбел , остай идиомата на страни , още повече , че има куп вариации според споменаващият я , отговори ми на моето си питане ама без клишета от типа "изключението оправдава правилото" .

Васе , за мен бивакуването е свързано с хотел , в краен случай хижа и там никой не мъ извозва , правят го кът съм някъде за ден и се очаква да си угодя с дестилати някакви щото не карам пил в никакъв случай :wink: Та колко багаж би ми трябвал в случаят :roll:
ми виж ги семейните има дете иска да му кара колелото и тротинетката лятото не да разтоварва по асансьорите и стълбите или ти кво ще го връзваш на покрива ли или детето ти като иска колело ще му кажеш да ти купи ван и тогава а до тогава си го носи в джоба,всички които живеят в къща имат баничарка или ван а по баровците джип е доказала практиката,виж какво се случва последните 10 години по язовирите и реките,има тук таме некой пасат комби и ауди комби и субарче ама другото е ванове на пежо ,рено,фиат и некой вояджър,ето при тебе-имаш 6 майстора да ги извозиш до обекта единият има мастар дълъг 2 метра другия куфар с инструменти 3 тия лопата и макара с кабели а 4 тия уй 50 санта и не може да седне в нормална кола и тн...и обекта ти е у Волуяк,е с метрото ли ще ги пратиш или ще платиш 2 таксита отиване и връщане всеки ден или ще ги караш с 2 коли,или с товарен камион да платиш 500 лева винетка?как за кво ти е да си возиш всичките воблери и блесни дето имаш да са с теб може да ти потрябва нещо за риболова освен дестилата,от делно не ти дреме кой ще дойде с теб на риба и колко багаж има и дали се събира,а има и едри хора дето за тях е почти задължително голяма кола с висок таван,тва че ти си стигнал до извода че ти трябва наденица на огън набучена на върбова клонка и шише топнато в реката да се лади и едно рибарско елече пълно с дрънкулки и 2.10 неква въдица и на връщане да има на кой в колата да пееш с зачервено лице ай ай ай,е баща ми ако питаш и това не му трябва тои е още по-практичен кво има в хладилника и кво пуснат по телевизията ни за риба ходи ни книжка има ни ван му требва,е карам сега едно пежо товарно от време на време и днес съм с него ми кво да ти кажа мога фотьойл и хладилник да си сложа вътре без да разбера че ги карам,мога и да не ги сваля да си седят там,мога и тебе да те сложа да си лежиш и да си пиеш докато се возиш с още 3 ма да играете карти или предпочиташ ауди а 3 да седиш с некой като в некво гнездо пилецата да ви се опират раменете и да нема место къде шапката да си оставиш,практиката ме е научила че колкото по просто е едно нещо толкова повече върши работа и за хората е така също.също ме е научила че винаги взимаш по големият хляб по голямата кола по тежкият чук,тежестта и обема е признак на сигурност и комфорт дори след смъртта за това хората строят гробници и пирамиди и тн.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Павел Иванов »

Как хубаво си спамиме на Ице в темата , ама той май си се уреди и предполагам не се сърди :wink:

Шкимбел , пак те питам , мен какво ме бригат тия глюпости дет ги изреди та да се придвижвам с маршрутка ?!? Не друго ами плещиш куп безсмисленици :wink:

Тъй :

- детето ми доста активно кара колело , малце по-скъпо от Алфата ти , ама кой как се уреди :) Транспортирането му е елементарно . На моята или на буля на колата отзад се закача една уекичка ал. стойка и коуото си се окачва на нея .

- живея в собствена къща с буля и детето , с РЗП 360 кв.м. и двор 950 кв.м. и до сега не съм почуствал нужда от ван заради къщата .

- фирмата ми има и камиони и баничарки , но те не са за лично ползване , с редки изключения де . Всичките МПСта и мои , и на буля и фирмените си имат винетки , целогодишни :mrgreen:

- в хотелите си има и баня и хладилник ако нещо се наложи , ама надали , в ристоранти всичко ти го принасят .

- въдиците и примамките ... ами макс до две въдици и неколко кутишки с примамки са пре достатъчно за където и да е .

- буркайе и щайги не привлачам щото нема от къде .

Та за чий би ми потребвал ван за лична употреба , пак те питам ?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от RUNNING WILD »

Павел Иванов написа:Как хубаво си спамиме на Ице в темата , ама той май си се уреди и предполагам не се сърди :wink:

Шкимбел , пак те питам , мен какво ме бригат тия глюпости дет ги изреди та да се придвижвам с маршрутка ?!? Не друго ами плещиш куп безсмисленици :wink:

Тъй :

- детето ми доста активно кара колело , малце по-скъпо от Алфата ти , ама кой как се уреди :) Транспортирането му е елементарно . На моята или на буля на колата отзад се закача една уекичка ал. стойка и коуото си се окачва на нея .

- живея в собствена къща с буля и детето , с РЗП 360 кв.м. и двор 950 кв.м. и до сега не съм почуствал нужда от ван заради къщата .

- фирмата ми има и камиони и баничарки , но те не са за лично ползване , с редки изключения де . Всичките МПСта и мои , и на буля и фирмените си имат винетки , целогодишни :mrgreen:

- в хотелите си има и баня и хладилник ако нещо се наложи , ама надали , в ристоранти всичко ти го принасят .

- въдиците и примамките ... ами макс до две въдици и неколко кутишки с примамки са пре достатъчно за където и да е .

- буркайе и щайги не привлачам щото нема от къде .

Та за чий би ми потребвал ван за лична употреба , пак те питам ?
ми аз съм ти го изброил бе,по ясно от това има ли,е дръж си колелото на стойка на колата тва скъпото и паркирай некъде после да те питат къде е колелото,ми мъчи се там транспортирай се с кво имаш и това е гъчкайте се по семейному да седите един в друг докато пътувате желая ти успех,аз не ходя на риба с 2 въдици и кутишки с примамки и не ме е страх да си взема удобствата щото не мога да ловя от хотела,айде стига па и ти си се изтъквал бе къщовника голем праз че пикаш в чемшира къде сере котката на съседакато имаш камион другият път вземи багажа на всички за Панега и ги натовари а не да питат кой е с кола и има ли място при някой,ако имаш и самосвал можеш да ги изсипеш на брега директно за какво ти е непрактичен ван ти имаш всичко на практика ама разпръснато под друга форма.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Iso »

След поста на адаша "Мунчо", с който съм съгласен нататък не е моята тема. :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Коце »

Георги_Н написа:Но може би уважаемият Д-р Флекс в свободното си време кове булат. Ако случаят е такъв, се извинявам че дишам.
Всъщност, в свободното си време, той прави такива ножчета со трески с флексо! :lol:
Към автора на темата - Manly е много добър избор. Сгъваем или не, за тези пари нямат аналог. И са произведени тук (София, кв. Илиенци).

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Сгъваем нож

Мнение от Мунчо »

Чо КоцИ, манлитата са супер, ма чиляка дава петнаеси лева. ВЪпреки, че те нямат никаква алтернатива за парите си, като се има предвид ниво на изработка и вложен материал.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Iso »

:D Коце, още в първия си пост съм посочил, че те това е образецът: http://manly-bg.com/catalog/3469_noj_me ... _horn.html ама ...!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от koi4a »

Павел Иванов написа:Как хубаво си спамиме на Ице в темата , ама той май си се уреди и предполагам не се сърди :wink:

Шкимбел , пак те питам , мен какво ме бригат тия глюпости дет ги изреди та да се придвижвам с маршрутка ?!? Не друго ами плещиш куп безсмисленици :wink:

Тъй :

- детето ми доста активно кара колело , малце по-скъпо от Алфата ти , ама кой как се уреди :) Транспортирането му е елементарно . На моята или на буля на колата отзад се закача една уекичка ал. стойка и коуото си се окачва на нея .

- живея в собствена къща с буля и детето , с РЗП 360 кв.м. и двор 950 кв.м. и до сега не съм почуствал нужда от ван заради къщата .

- фирмата ми има и камиони и баничарки , но те не са за лично ползване , с редки изключения де . Всичките МПСта и мои , и на буля и фирмените си имат винетки , целогодишни :mrgreen:

- в хотелите си има и баня и хладилник ако нещо се наложи , ама надали , в ристоранти всичко ти го принасят .

- въдиците и примамките ... ами макс до две въдици и неколко кутишки с примамки са пре достатъчно за където и да е .

- буркайе и щайги не привлачам щото нема от къде .

Та за чий би ми потребвал ван за лична употреба , пак те питам ?



Аз пък като ходя за риба взимам само кредитната карта, в нея има всичко.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Павел Иванов »

koi4a написа:...
Колко мъка и страдание виждам в поста ти :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от koi4a »

Такъв кратък пост пък колко работи имало в него :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Павел Иванов »

:lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от zee »

Има ли някакъв чалъм при заточването. имам едно ножче което ползвах 2 год за рязане на какво ли не без да се изхабява но когато най - после се позатъпи реших да го наточа и стана още по зле.... :shock: един приятел ми казва че за него трябвало да си купя специална заточвачка, с брус не ставало.... не знам какъв е материала,доста е твърд ,на ножчето пише s35vn
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”