Сгъваем нож

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Сгъваем нож

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, след поредния загубен, сгъваем боклук си търся добър сгъваем нож за риболовни и не само излети. Това, което ми е хванало окото е http://manly-bg.com/catalog/3469_noj_me ... _horn.html , но това не е по джоба ми, пък и ако го загубя ще получа инфарк. Затова си мисля, че един сгъваем нож с подобни характеристики, за предпочитане Бг. производство, ще ми свърши работа.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от stancom »

Ице, какви пари ти се дават за нож ? Ако 80 лева не са проблем, репликата на Широгоров ( първия от последния пост ) е добро предложение
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php ... &start=135
Аз не мога да ловя риба !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Сгъваем нож

Мнение от Мунчо »

Адаш... за 80 лева какво ли ще е...? Моя съвет е за четиридесетина лева да си вземеш едно Ganzo - флагмана на китайската фолдър индустрия. Копия на известни модели, направени умно и от хубави материали - ножчета един път. Инак сега ако речеш да си гъзар, аз съм чекиджия-фен, веднага ще ти препоръчам сойки и за 350 лева. При това не след общуване с космическите енергии, а от реално ползване.
И винаги имай предвид гениалната мисъл, която не принадлежи на мен, че най-добрия сгъваем нож е компактния такъв с фиксирано... :wink:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Iso »

Здрасти Станко, вече повече от 20лв. за сгъваем нож, който мога да загубя всеки момент, не давам. :roll: Затова търся сгъваем нож с дължина на острието 100 и повече мм. и да е нещо което върши работа. Аман от "мекици" с които "жаба не можеш да заколиш"! Абе търся от онова качество на "Сърп и Чук" - Габрово, ама няма. :wink:

п.п. Виждам, че адаша се е включил, та да поясня: Трябва ми чекия за пресечен терен, затова я търся сгъваема, по-дългичка я търся за чистене, порене и филитиране на разни рибки. Затова продължавам поясненията - потомък съм на ковач и касапин, не ми трябват ножове за клане, дране, за калпави жени, тъщи и в.о.с. :D
Последно промяна от Iso на Пон Юни 13, 2016 20:17, променено общо 1 път.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от sestrata »

Един знаменит американски нож? Made in USA

Изображение

http://www.buckknives.com/

http://www.ebay.com/itm/BUCK-110-Foldin ... Sw8aNXGa3g
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Сгъваем нож

Мнение от Мунчо »

Бък-чето е много добро предложение! Ако искаш нож за рязане на сланинка, не съвсем твърд суджучец,хлебец, мазане на филии, дялкане на клечици и подобни работи, чистене на дребна риба(да ме прости Господ), кълцане на връвчици, корди и още това-онова, той е твоя избор. За по-силови интервенции обаче не става - остриенцето му е относително тъничко и заключването - деликатно, съобразени именно с тези му приложения.

п,с. Стоманата му е прилична и непретенциозна - точи се лесно и без да са необходими н'ам колко вида камъни и часове стържене, защото тези нови прахови чекии, закалени на по 62-64 единици Рокуел си е таковало мамата. А ако не са закалени в правилен температурен режим, си е таковало и татито и дядото. В това отношение "шампиони" са именно руснаците.
Последно промяна от Мунчо на Пон Юни 13, 2016 20:27, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Д-р Флекс »

Най-добрият сгъваем нож за чистене и филетиране на риба, който съм виждал, е Opinel. Острието се фиксира с хитроумна джаджа.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от sestrata »

Има Бък-чета и за по 20 лъв-чета... :lol:

Изображение

http://www.aliexpress.com/item/Sharp-Hi ... a3eb1d06f9
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от Iso »

Другарки и другари, Дами и Господа, Скъпи съотечественици, след поредното джибромицинче, получих проблясък. Павката от Русе предложи нещо от USA, та се сетих, че моето малко "Тамагочи" в момента е на бригада при братята Хамериканци. Та, ако имате предложения за някоя чекия на изгодна цена, моля пишете. Ако дадете и някой сайт ще съм благодарен. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
mlajo
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 22:37
Риболов: Риболов с каяк и подводен
Местоположение: София

Re: Сгъваем нож

Мнение от mlajo »

Спорта е вреден и опасен а работата е смъртоносна!
mlajo
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 22:37
Риболов: Риболов с каяк и подводен
Местоположение: София

Re: Сгъваем нож

Мнение от mlajo »

В софия е около 15лв.Ползвам го от две години.Страхотен бюджетен нож.И да го загубиш,няма да те е много яд :D
Спорта е вреден и опасен а работата е смъртоносна!
mlajo
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 22:37
Риболов: Риболов с каяк и подводен
Местоположение: София

Re: Сгъваем нож

Мнение от mlajo »

На Самуил или братя Миладинови в осечката между Пиротска и Тодор Александров.Два магазина са един до друг.Питайте на място.Мисля,че е нещо като Армимекс,но не съм сигурен :tup:
Спорта е вреден и опасен а работата е смъртоносна!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от sharo1 »

Мисля ,че те това е сойката

Изображение

Имам и голямата и малката,здрава и добра
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Сгъваем нож

Мнение от babydoctor »

Пич, чекиджия съм от ранна детска възраст, тогава имаше само едни с дървена дръжка по 50 стотинки, учехме се да ги забиваме във врати, дървета и квото се сетиш. А ставаха и да си издялкаш нещо, и риба да изчистиш...Бяха два вида, по нищо неразличими един от друг - едните тракаха на тенеке и ръждясваха, другите звънтяха и не ръждясваха, май още имам някой в мазето, изтънял, разбира се от точенето през годините. Не робувай на марки и не си взимай онлайн - иди в първия оръжеен магазин, избери си нож според бюджета, вземи два и им удари остриетата едно в друго, с плоската и с тъпата страна . послушай дали ще звъннат, или ще тракат на тенеке като "камите", които мангалите продават по улиците за без пари. Така ще намериш своя бюджетен нож...Успех. :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”