Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от babydoctor »

Не щедро, но има - до Пацуките и долу до Земенските кариери...Пак ще кажа, целенасочено за пъстърва да се ходи там е идиотщина...Всъщност, що не си... :D И не попитате Станил, той прекрасно ги знае тези места. Както и други надолу по реката, за които няма да ви отварям, че взехте да ми писвате... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol:
Кое не става , не става . Сорри Красе , ако тъ ебаваме яко то да знаеш , че има защо :wink:
Демек след като си го търсиш при това неистово ... :lol:
Тъй , ся погледнах датата . За сефте си упоменал .... ех ако бех обърнал внимание на датата :lol: Погледни си в личните мнения , там на 01.04.2016г. обясняваш на Алеко как си бил на Пацуките и си хванал :
babydoctor на първи април зе та написа:... четири добри пъстърви и две кефалченца...
Не друго ами в отстоянието до 22ри март се разправяш , че тепърва ще одиш там и то след скаларната отпуска на 4ти която последствие се премества на 2ри април и изведнъж на 1ви .......... :lol:

По някаква случайност не съм обърнал внимание на скаларната дата и съм си помислил , че си бил там прежният ден на 31.03. :lol:
Та тъй . Красе , ако си бил тая година на Пацуките щеше да знаеш , че в упоменатият канал от преливника водата не се движи ама ич , по простата причина , че излиза ударно само и единствено през упоменатият мВЕЦ на шлюзовете , изключая една тръба тип широк маркуч който изсипва излишната вода от поливането в самият вир под преливника . Не случайно снимката ми е подлъгваща и създава впечатлиние , че и от към преливника идва някаква вода , не е така , ама ако беше поне еднашка стъпил там тая година щеше да го знаеш сметам .
Относно пъстървите и пъстървовите места около Земен мога да твърдя , че съм доста добре запознат с тях , вервай ми .
Та и целенасочено и не целенасочено на Пацуките четири пъстърви , тая година , в един и същи излет , при това американки си е се едно четири поредни шестици от тотото .
Нещо да кажеш за сомчетата на Дунав ?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от naso »

Павел Иванов написа:Баси как ми се наду ногата от оапването на оная конска муа д`ба тая крива нива начи :?
Това е коварната пацукска конска муха. Дори местните чъбове и американки се страхуват от нея :)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Д-р Флекс »

Страхуват се, щото една пецукска (правописът на К. е спазен :wink: ) два кляна по кило отнися :lol:



Красе, ти си такъв ташак като риболовец, такъв барон Мюнхаузен като разказвач, че направо се чудя, как старото Видри дето се лекуват при теб още не са окуцели терминално :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от babydoctor »

Аз ли не обяснявам правилно, вие ли ме четете накриво...От 53-4-та съм хванал въдица, до седемгодишна възраст израснах в Лом. После всичките ваканции, две от които на шлеп по Дунав. Имах възходи, имах и падения. После лових по места, за които не сте и знаели, че съществуват - просто баща ми работеше такова. Имам невероятни излети сред невероятна природа - пак го казвам, без злорадство, места, за които не сте и сънували. Та с никого не съм тръгнал да си меря пишката, на състезанията също не ходя за тенекето, а за да видя природа и да се видя с приятели...Спирам тук, досадихте ми, оставам с най-добри чувства :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Д-р Флекс »

О, чувствата са взаимни, лично мен никой така не ме е веселил от "Особености на руския риболов" насам :D :lol: :22: :11:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Павел Иванов »

babydoctor написа:...От 53-4-та съм хванал въдица...
Е стоя изказ напрау мъ уби :shock:
Като имаме предвид , че си огрял с присъствието си белият свят на 05.12.1951г. , то ще рече , че още на две или три години си търчал по реките с въдица в ръка , не че не водех детенце по рибозбирки от три годишен де , ама тва твоето напрао кърти :D

Друго , не разбрах какво общо имаше мемоарният ти пост с това , че официално беше провъзгласен за майстор на късият разказ :roll:

Иначе това :
babydoctor написа:...Спирам тук...
е ДежаВю некакво на което не вярвам някой да се върже :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Мунчо »

Добре, де - чудя се що го засичате така? Съвсем ще го откажете да пише, мама му стара, к'ви сте хора, к'ва е тази дребнавост...
Аз например се бях притеснил, че не се е изказал в темата за чекиите, ама при внимателен преглед установих, че и там е сварил да даде акъл. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Д-р Флекс »

Не се бой. Красе е тестван многократно боен кон, няма начин да се откаже, а със засечките си ние каляваме характера му и дозаточваме и без туй острото му фантазийно пИро :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Мунчо »

И аз съм се възхищавал като е ловил примерно на Дунав по няколко сомчета и разпери в моменти, когато дори Митко Тодоров не е в състояние да го стори, обаче и през ум не ми е минавало да подложа на съмнение свръхестествените Му способности...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от RUNNING WILD »

Павел Иванов написа:Баси как ми се наду ногата от оапването на оная конска муа д`ба тая крива нива начи :?
20160621_165137.jpg
Напрау си е бало бабата
RUNNING WILD написа:...ще чакам да кажеш за февруарските сомчета на блесница на Дунава близо до брега на камъните къде ги обезриби :) колко бензин пропиля и ранно ставане на колегите ...
Дреме МУ на НЕГО за бендзина на колегите де са поарчили , ТОЙ е ползвал телепорта :lol: Ще си позволя да цитирам колега Видра и съфорумец баш относно събитията с упоменатите сомчета :
Отивам аз да ме прегледа и го питам дали е бил последно време някъде за риба . Отговори ми , че от една седмица не е излизал от тях . Влизам на другият ден във форума и виждам , че е бил на Дунав и освен това е хванал и сомчета :lol: :lol: :lol:
Та такива некакви :lol:

Красе , стига се праи на ударен с мокър парцал !
За последно перефразирам въпроса - когато ТИ отиде тази година на Пацуките и улови четирите американски пъстърви каква беше хавата на канала от към преливника ?!?
Да уточня защо ми е толкова интересно ?
Когато за първи път спомена в "спининговият" конкретно кой ден си бил на Пацуките и си направил слаб риболов от само четири американки плюс още малце ми стана много смешно по простата причина , че на конкретната дата и аз бях там . Нищо де , повеселих се и нищо не споменах . Последствие прочетох същото ти изказване в "хвани и пусни" , е и там нищо не казах , после го срещнах и в "излети" , зех вече уеко да съ дразна акомеразбираш , накрая кът го спомена и в темата на Шкимбела и те заапах щото вече не моех съ запра :lol:
Като споменах , че именно тоя ден и аз съм бил там по спомени не писа цели два дни във форума , явно с цел да отшуми . Айде , приемаме , че поради безбрежността на Пацуките не сме се засекли .
Кът ти споменах , че водата тогава беше бела ти съ напраи на ударен , че така явно е било аз като съм ходил , нищо , че ставаше дума за един и същи ден , явно в различните часове е различно .
Като ти споменах , че няма от къде да дойде там американка по простата причина , че от татово време не не пускана такава в региона , па почна по фланговете .
Ся като ходих пак до там , от доста време откривам +500 именно там , се присетих , че не съм те питал за ръкава от към преливника който и в двата случая , при третият , къде казваш , че си бил капо на 100% също , е бил в еднакво положение . Та питам те вече няколко пъти а отговор нанай си :roll:
Молим тъ ! Напрай съ на мъж и си признай , че тая година ни на Пацуките , ни на Дунав си стъпвал . Тъй голяма част от форума ще си отдъхне и наново ще заструят реки от либОФФ :D
Не друго ами вече си станал нарицателно по форума а аз си те уважавам и не одобрявам да се вживяваш в ролята на такова :wink:


бе видро ти да не си се снимал в нашата детска градина като бех дете пода беше такъв мозайката да не живееш в некоя детска градина?това не е конска муха,това е една муха която наподобява оса като разцветка но е по ярко жълта и е тънка и издължена жълто зелена е и с кръгчета по дупето,около сантиметър е дълга,компрес от липа и не се чешай,иначе 5 дена болки и сърбене не ти мърдат,то боде все едно има жило вътре и сърби около него.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Павел Иванов »

Тц , снимал съм се на една от терасите ми . Иначе таквози което споменуваш не съм го виждал да мъ яде , за разлика от конската муа , но пък не пречи и таквози да мъ е оапало без да съм му обърнал внимание , еле па докато си щъпурках из копривака със заголени ноги .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Мунчо »

Трябва да идеш при БейбитУ, да те сугестира многопластово - и за Папуцките и за ногата!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Откриване през Мезозоя , или иначе казано ....

Мнение от Marco Polo »

Неее, ма ТОЙ да не би наистина?!?
Ще си прережа...
Абе там, нещо, подробностите са без значение...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”