Оффф

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Оффф

Мнение от Владимир »

https://youtu.be/AcKF4yJPhW4

Днес в новините,съобщиха за уловени и в БГ,от показания вид.Даже се виждаше,че е уловена на силикон.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Оффф

Мнение от Златев »

Тея инвазивни гадове с вносен зарибителен материал ли влизат, обезумели акваристи ли ги пускат?...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Оффф

Мнение от Христо Златев »

Споко,
в България няма да направи популация. Пред тока всички са равни 8) .
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Оффф

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Като ще пускат унищожаващи чужди елементи да напускат поне змиеглави че стават едри и са интересни за ловене :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Оффф

Мнение от Владимир »

Имам инфо и за Блек Басове в района на Кюстендил?!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Оффф

Мнение от Pike »

За басове незнам, ама помня един случай отпреди 7-8 години май беше, където рибари се бяха натъкнали на крокодил в дефилето на р. Струма.
Предположенията бяха, че е бил домашен любимец на някоя местна мутра или митничар, но след като е пораснал е станал ненужен и са го пуснали в реката.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Оффф

Мнение от Владимир »

Аз видях снимки на риби 1-2кг.
Доста хора от района,бачкали на ботуша,та са си внесли,явно и са ги разселили.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
xploder
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 19:07
Риболов: Спининг
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Оффф

Мнение от xploder »

Това за крокодила съм до чувал и за Дунава. :roll:
Който не умее да мълчи, той не е способен и да говори.
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Оффф

Мнение от nina »

pike написа:За басове незнам, ама помня един случай отпреди 7-8 години май беше, където рибари се бяха натъкнали на крокодил в дефилето на р. Струма.
Предположенията бяха, че е бил домашен любимец на някоя местна мутра или митничар, но след като е пораснал е станал ненужен и са го пуснали в реката.
Да, взимат го "крокодилче", пък после става Крокодил. В Дунав има доста такива освободени любимци. По-голям проблем , според мен са червенобузите костенурки.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Оффф

Мнение от nina »

Има доста случаи на "изпуснати" крокодили в Дунав. Локално, по-голям проблем са червенобузите костенурки, които преди 15 години бяха само домашни любимци, вече са част от фауната на Бг. Агресивен вид, папа хайвер, риби....Мой роднина имаше такова костенурче, гледа го десетина години, и когато спря да може да се грижи за него го пусна...."да си живее" в Лобош.Проблемът с инвазивните видове е голям, но неосъзнат.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Оффф

Мнение от мъро »

И нашите костенурки са проблем, толкова много са се навъдили. Онзи ден коментирахме с един колега че лятото е невъзможно да ловиш на жива рибка, показват се над водата и видят ли тапите атака, отиват и нападат рибките. Последния път като лових на тапа, за 1 час ми унищожиха 5 рибки и се отказах. Червеноухите са доста по едри и много лакоми, дано не почнат да се размножават. Явно водните костенурки нямат естествени врагове и в момента се въдят яко, около града има 4 язовира и във всичките е пълно с тях, преди години почти не съм срещал. По едно време продаваха и от голите костенурки по зоомагазините, ако пуснат от тях, те със сигурност ще се размножат понеже живеят в умерения климатичен пояс и тука условията са им идеални и те само с риба се хранят.
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Оффф

Мнение от nina »

Червенобузите костенурки се размножават успешно при нашия климат. Блатните костенурки, както и сухоземните шипобедрена и шипоопашата са защитени видове.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Оффф

Мнение от sandista »

А ДАНО ХВАНА написа:Като ще пускат унищожаващи чужди елементи да напускат поне змиеглави че стават едри и са интересни за ловене :roll:
Преди време се интересувах и попитах за снейкхед-и. Има начин да се докарат,но не е разумно да се пускат в БГ. Тотално нищо няма да остане във водоемите. Бях решил да ги пробвам в Тайланд, но оня Bkkguy ми обяви някакви 35000 baht (985USD). Питах го да няма грешка в нулите и му благодарих. Определено е доходоносен бизнес :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”