Избор на зимни гуми R16

Разправят, че не всичко било риболов.

Избор на зимни гуми

Анкетата свършва на Сря Яну 04, 2017 8:18

Dunlop Winter Sport 5
0
Няма гласували
Continental WinterContact TS 860
13
27%
BFGoodrich g-Force Winter
2
4%
Bridgestone Blizzak LM001
0
Няма гласували
Pirelli Winter Sottozero 3
0
Няма гласували
FIRESTONE WINTERHAWK3
1
2%
Goodyear Ultra Grip Performance
8
16%
Yokohama W*drive V905
2
4%
Nokian WR D4
8
16%
UNIROYAL MS PLUS 77
0
Няма гласували
BRIDGESTONE LM001
0
Няма гласували
VREDESTEIN WINTRAC XTREME
0
Няма гласували
Falken ZE914
5
10%
Други
10
20%
 
Общо гласове: 49

Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от sandista »

Тъкмно гледах,че има 7 гласа за него .. :) Отзивите в интернет също са добри.
От друга страна преди години като си взех Алпин А3 мой приятел взе UltraGrip (предполагам по-стар модел). С еднакви коли сме. Алпина се представяше по-добре в сняг. След това му срязаха двете предни в Лозенец и пича каза,че с удоволствие ги е сменил :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от Бай Иван »

Момчета, мнения типа това е "доволен съм от еди коя си марка и модел" се прави след експлоатацията им поне 2,3 зими, а не след първата седмица. :D Другото е, леко наивно доверие в едикакви си рекламни статистики и мятане в тъмното. Са, да не почнете да ме линквате към АДАК и прочее сайтове.
plamen57
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 06, 2014 22:06
Риболов: спининг,шаранджийски
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от plamen57 »

А някой да има отзиви за KUMHO Wintercraft?
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от чичо Док »

Бай Иван написа:Момчета, мнения типа това е "доволен съм от еди коя си марка и модел" се прави след експлоатацията им поне 2,3 зими, а не след първата седмица.
Правилно.
------------------
Гиславед - 3 комплекта за 9 години - най меката гума която съм карал, леко шуми при завои, страхотно сцепление по замръзнала настилка и сняг.
Унироял - 2 комплекта за 5 години - уж невзрачен грайфер, но също с много добро сцепление, по-твърдо возеше от гиславеда

Сега съм 3та година с ултрагрип 9 - безшумни спрямо горните, усещане, че са по-леки, добро сцепление на мокър и заснежен път, на заледено като чели са по неустойчиви спрямо горните два бранда..

Но всичко това е субективно мнение, различни автомобили и т.н. Не е препоръка ;)
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от Pike »

+1 за GIslaved от мен също.

Карал съм една Зафира дизел с Gislaved EuroFrost 5, освен на едно леко възвишение, което беше цялото в лед, другаде не съм имал проблем с тях. А и на едно друго възвишение, цялото в сняг (около педя) и отдолу трева, стигнах до средата :)
С тях бях издрапал без проблем и една зима до вилната зона над щъркела, замръзнал черен път + тук-там сняг.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от Iso »

Адаш, моето разбиране за гумите е като за течността за чистачките: вземаш, ползваш и хвърляш. Минал съм през всички възможни комбинации за по-най-евтинджос разход за гуми. ПреС Социализъма нямаше "таквиз" измишльотини "зимни - летни" караше се дюс кой с какво има. По находчивите слагаха едно бордюрче у багажника на жигулката и она даянеше през снега. После дойде модата на гумите регенерат. После на гумите втора употреба и на удълбаването на грайферите. По примера на тираджиите някои колеги - шофьори взеха да си удълбават грайферите на колите, о...о свещена простота! Гумите гърмяха още когато ги помпят или преди да минат десетина километра.
Предполагам знаеш, че Економията е майка на мизерията, затова според мен вземаш някакви зимни гуми независимо от цената, може и най-евтините, караш един сезон, ако искаш и едно лято и хвърляш. Не подарявай, за да нямаш угризения след това. :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от RUNNING WILD »

да обясня нещо с опит и дългогодишни познания в областта,всяка кола си иска нейната си гума,абсолютно вярно е че шофьорите намират разлика в различните коли и гуми,зимата няма еднакво време непрекъснато се сменя зимната обстановка,на пътя контактната повърхност това дето те държи са точно 4 пощенски картички и те трябва да са добри иначе улиташ,гумите са построени от различни смеси наслоявано е на пластове според износването,карал съм с прехваления Континтал Т 810 WINTER CONTACT това е страшна трагедия в киша в сняг и изобщо,става само за сух асфалт и за мокро като е валяло до тука,в момента съм пак с зимни Континентал 215/55/16 нови бяха преди 12 хил км съм им навъртел,нищо особенно традиционото добро поведение на сух асфалт на сняг стават на смесено сняг и лед пак стават на кал са трагични налепват се зловещо,не се лъжете по тестовете на ADAC това е несериозно,като ги изтъркам тия ще си сложа нещо яко руско или украйнско с голем грайфер кютук даже съм си набелязъл.

Гудиър ултра 7 и тн-отлични зимни гуми много меки много безшумни и за много комфортно возене държи в завой на сухо и мокро ти се накланяш с колата гумата не приплъзва на БМВ дори не свети тракшъна в завои,за 20 000 км си заминават обаче търкат се като шкурка като цяло стават отлична гума.

Мишелин всичките алпини и тн прословути шитове,зле доста зле като изпълнение,много слаби бордове прави балон като дете как надува дъвка,много слаби и до протектора пропукват се за 2 години,много зле от къкм конци и телове лошо разположени там където трябва да ги има ги няма лоша оплетка няма гумаджия който да кара с Мишелин зимен,някои който е с рпедно предаване може да му харесва ако не е минал пред 20 вида гуми да прави разлика.

Нокиан-супер качествена гума като смес като шарки като всичко,нямат фабрични дефекти,с прави канали да те държи в завои -правият канал те държи в завои не е за вода както си мислят хората,с силиконови канали са за вода и аквапланинг,добре гребе в сух сняг добре спира и добре се държи на всякакъв терен,отлична гума в всякакви размери от 13 до 20 подходяща за всякаква кола.

Фулда кристал монтеро-отлична гума не е скъпа колкото прехвалените но е една от най добрите гуми създавани някога,говоря за зимните Фулда не лятните,фулдата е с супер поведение на сняг на лед на киша се държи прекрасно,една от най големите копачки за дълбог сняг,за претенциозни хора с лимузини който искат комфортно возене и сигурност това е гумата,отлично отваря ламела и загребва песъчинки да драска с тях по леда,ламела играе ролята на микроскопични лопатки които се забиват в настилката и се получават микро удари от който идва сцеплението а като се отвори ламела в тях се набиват камъчета и песъчинки и седят там които драскат по леда и увеличават шанса за придвижване,всичките поколения са отлични супер зимна гума.

Фортуна,Ван Ли,Съни,-китайски фабрики копиращи известни шарки на водещи производители на гуми,правят с 1 мм по дълбок грайфер излизат на 9 мм,първата година са добри,тежки гуми с яко материал по тях не е жалено ни конци ни каучук ни телове все едно руски гуми.за бюджетен варят са добри,отлични са за киша дълбок сняг и за кал са супер,за некои в некое село да драпа по баирите и по разбит път са добри.

Росава,и тн украйнски и руски гуми,тежки яки гуми с много материал в тях,не са слаби изобщо,за джипове и за 4 по 4 са трепач много добри шарки и то точно за джип не шосейни,каучука е добър не е пласмаса,добри гуми за парите си масово ловците ги ползват,вносител им е фирма Нира на Околовръстното до Казичене им е базата.

Дебица-аз лично не ги харесвам,драпат зимата в 13 и 14 и 15 цола са добри,ползват старите шарки на Гудиър щото са под техната шапка Frigo Dir е добро и за задно предаване но за мен си остават гуми за такси или за служебна баничарка.


най доброто правено до сега и което е копирано като шарка и от Пирели и от Континтал и от китайците и тн е ГИСЛАВЕД НОРД ФРОСТ 3 - ТОВА Е БЕЗ АНАЛОГ,не с епроизвежда от над 10 години като модел и шарка.
Аватар
Венелин Радушев
Мнения: 647
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 18:08
Местоположение: Силистра
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от Венелин Радушев »

Принципно не съм сменял много марки и не мога да правя сравнения, изборът ми е доста ограничен от нестандартните препоръчителни размери за колата. Доволен съм от Фулда Кристал, при 20 сантима сняг все едно съм на сух път, цената също е добра.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от babydoctor »

От Фулдата по-добро няма. За зимни говоря, летните им не струват. До тях се доближават Файерстоун и Гудиярките...Мишлинките по невнятни за мен причини, от най-добрите гуми през 60-70-тте години, които само Пирелли донякъде конкурираше, се превърнаха в абсолютни лайна...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от babydoctor »

:oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от Daniel Defoe »

Това е един от много малкото сайтове за гуми в който се намират реални отзиви от потребители, а не платени репортажи, както например в АДАЦ-то :wink:
Авторът на темата, знам че чува ингелизкия, като матерен :D

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от Boci »

Леките коли при нас от години ги караме с Гоодиър Ултрагрип и сме много доволни. Но 7 и 9, 8-цата е с друга шарка и не е толкова добра, не случайно при 9-ката върнаха старата шарка.

За SUV-a съм с Бриджстоун АТ и съм много доволен. Гоодрич също са добри
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от blader2 »

Защо на автомобил 4х4 ще се слагат гуми за лек автомобил а не за 4х4 автомобил? Аз поне винаги съм си копувал SUV гуми, тъй като и автомобила е такъв. Съответно разлика в цената е евентуално леко нагоре, но са доста здрави и обикновено с по-висок тегловен индекс, което също ги прави по-здрави. Втора зима съм с NOKIAN WR SUV3 преди това бях с WR 2 SUV(6 сезона :shock: ) и мога да кажа, че са едни добри гуми. Ако ми се даваха повече пари сигурно щях да съм със съответния good year, но разликата в цената едва ли би се компенсирала с евентуалния малко по-голям комфорт.
Лятото таркалям Континенталки ( http://www.continental-tires.com/car/ti ... t-lx-sport ) и съм супер доволен от поведението им на пътя, следващите сигурно пак ще са от същата марка.

Аре и да черпиш, ако се засечем :fish15:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от sandista »

Ники, твоето си е SUV и е нормално да караш с такива гуми. Тук говорим за автомобил, коНби. Няма нужда от висока проходимост, засилени бордове допълнително отежняващ каучук :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на зимни гуми R16

Мнение от babydoctor »

Континентал са здрави гуми, но много дървени, с Бръмбара изтърках два комплекта Клебер за няма четири години, но се правех на бърз и яростен и ляв завой взимах с десен волан, та пушеха...Но си возеха твърдо...То и Бръмбарът си беше друсалка, де...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”