И на мен ми излезе цирей на ...

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, от известно време "домашният прокурор" "тъничко" ми намеква, че иска кола. До сега си правех оглушки и се опитвах да отбивам "намеците" с определено чувство на хумор, но не би. Та търся съвет за автомобил за жена, която тепърва се впуска в движението, ще пътува не само градско и не само по магистрали, аз лично след един инцидент с старото ни семейното возило сега не и позволявам да шофира новия ни автомобил. Та с две думи трябва да намеря "танк" с евтина поддръжка, евтини консумативи и малък разход.
Така това е първата стъпка. След около 8-9 месеца ще играя същото упражнение и с дъщеричката ми. Добре че сина ни се оправя сам.

Ха сега дайте акъл, пари не ща.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от joco »

Iso написа:Здравейте колеги, от известно време "домашният прокурор" "тъничко" ми намеква, че иска кола. До сега си правех оглушки и се опитвах да отбивам "намеците" с определено чувство на хумор, но не би. Та търся съвет за автомобил за жена, която тепърва се впуска в движението, ще пътува не само градско и не само по магистрали, аз лично след един инцидент с старото ни семейното возило сега не и позволявам да шофира новия ни автомобил. Та с две думи трябва да намеря "танк" с евтина поддръжка, евтини консумативи и малък разход.
Така това е първата стъпка. След около 8-9 месеца ще играя същото упражнение и с дъщеричката ми. Добре че сина ни се оправя сам.

Ха сега дайте акъл, пари не ща.
Фиат Сейченто,Сузуки Суифт,Нисан Микра.Като че последното е най-добър вариант като цена за покупка и сервиз.
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от Бай Иван »

Бюджет?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от babydoctor »

Като искаш малък разход, просто я газифицирай - ще ти излезе 1000 лв. първоначална инвестиция, които бързо се изплащат. От предлогените и аз бих заложил на Микра-та.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от баш майстора »

Аз и преди ти го бях предлагал като вариант, но пак да те подсетя. ;) Що не й вземеш един Сhevrolet Nubira/Lacetti (едно и също е), което си е жива Астра. За 5-6 хиляди можеш да се сдобиеш с до 10-годишна кола със заводска газова уредба.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac ... oikqc&f1=1
Най-разпространеният бензинов двигател е 1,6, 109 кс, с ГИ BRC и разход на газ 9-9,5. Кеф ти хечбек, кеф ти седан, та ако щеш и комби. Колата е доста висока, така че няма да има проблеми с катеренето по бордюри и легнали полицаи. Има просто и здраво окачване, не съм чувал за някакви масови проблеми с двигателите и няма никакви излишни електроники, които да правят въртели. Въпреки че е максимално опростена си има всички необходими екстри за комфортно пътуване - климатик, електрики на прозорци и огледала, всякакви настройки на седалките и волана, плюшен салон, управление на музиките от волана, еърбеци, ABS. По-високото оборудване (CDX) има и климатроник и кожен салон. Колата стана доста масова, части има всякакви, много от тях са взаимозаменяеми с опелските, и са учудващо евтини. Единственият недостатък за който се сещам е леко шумното окачване, но това си е масов проблем на повечето малки коли. На моята за 3 години й навъртях 50 000 безпроблемни километра и сега й се радва баща ми. :)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от sharo1 »

joco написа: Фиат Сейченто,Сузуки Суифт,Нисан Микра.Като че последното е най-добър вариант като цена за покупка и сервиз.
Тез пускат ли ги изобщо на магистралите
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от niki71 »

Дачия Сандеро - Логан .Здрави, евтини за подръжка ,проходими. Условие- не взимай газова, а си я газифицирай сам . Имам 4 от тях за таксита и съм много доволен - вече са на по 260000 км и са OK. Преди това имах прехвалени Шкоди и на тези км. вече бяха за скрап.
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от konsulov »

Ако ще е малък автомобил, а трябва да се кара и извънградско, вариантите са Yaris или Jazz. Ако се кара повече градско може да се гледа и Micra. Задължително да е с бензинов двигател без газ (газта за мен не е гориво за автомобили, както и дизела с малки изключения), а мое мнение и автоматик, защото жената все пак трябва да се чувства комфортно, още повече ако сега започва да шофира по интензивно. Мнението ми важи за нови и втора употреба автомобили.
Относно колите с евтина подръжка - това са коли, които се нуждаят от по-малко подръжка, а не тези с евтини части.

п.п. Дачия също е вариант, но без газ. А пък ако е нова може и дизел, мотора им е добър.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от quietriot »

Аз лично какво бих направил, бих и взел Форд Фокус или Сузуки Витара , защо 2006 - фокус е 5000 лв дизел и е достатъчно здрав за парите си , има върнати в мото фое дават ги на лизинг, маневрен , но не много бърз , харчи малко и частите са му нормално скъпи.
Сузуки Витара , по-малко маневрено, но с по-големи брони и се гледа отвисоко, скопена откъм вървене , няма как да се утрепе, части нормално скъпи, но старата витара си е здрава и не се чупи много.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от babydoctor »

Знаеш ли, Вааско, откъсе идма думата фОКУС? Ведъж успели да го запаалят от първия пъг и името саво дашло...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от Iso »

quietriot написа:Аз лично какво бих направил, бих и взел Форд Фокус или Сузуки Витара , защо 2006 - фокус е 5000 лв дизел и е достатъчно здрав за парите си , има върнати в мото фое дават ги на лизинг, маневрен , но не много бърз , харчи малко и частите са му нормално скъпи.
Сузуки Витара , по-малко маневрено, но с по-големи брони и се гледа отвисоко, скопена откъм вървене , няма как да се утрепе, части нормално скъпи, но старата витара си е здрава и не се чупи много.
Васко аз сега карам бензинов фокус 2009 и само едно ме дразни че харчи средно 8л/100км., но ровейки се из нета с изненада установих, че разни "капуши" с моторчета 1.1, 1.2, 1.4 кубика в т.ч. фиестата си харчат колкото фокуса. На това отгоре фокуса е значително по-евтин от един голф и дори от един сеат. Днес бях в Старозагорския офис на Фото - мое (Мото - пфое) и там имаше прилични автомобилчета фиести и фокуси на по 5-6г. но цените им са към 8-9к. Аз моя го взех от там. Не бих хвърлил толкоз пари за първа кола на жена, дори за моята колкото и грубо да звучи.
Що се отнася за Витарата, ами по-спартанска кола е и се страхувам, че ще ми хареса за да ходя на риба и жените ще ми гепят фокусника. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от quietriot »

babydoctor написа:Знаеш ли, Вааско, откъсе идма думата фОКУС? Ведъж успели да го запаалят от първия пъг и името саво дашло...
Ръсиш глупост след глупост, колко фокуса си имал????
Май само за голф си чувал по спомени, та няна да те коментирам повече :-D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от quietriot »

Ми Ице късно се обади, колегата го даде неговия, дизел 2006, за 5, сервизиран само в мото фое.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от Iso »

Здраве да е. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: И на мен ми излезе цирей на ...

Мнение от мъро »

Iso написа:
quietriot написа:Аз лично какво бих направил, бих и взел Форд Фокус или Сузуки Витара , защо 2006 - фокус е 5000 лв дизел и е достатъчно здрав за парите си , има върнати в мото фое дават ги на лизинг, маневрен , но не много бърз , харчи малко и частите са му нормално скъпи.
Сузуки Витара , по-малко маневрено, но с по-големи брони и се гледа отвисоко, скопена откъм вървене , няма как да се утрепе, части нормално скъпи, но старата витара си е здрава и не се чупи много.
Васко аз сега карам бензинов фокус 2009 и само едно ме дразни че харчи средно 8л/100км., но ровейки се из нета с изненада установих, че разни "капуши" с моторчета 1.1, 1.2, 1.4 кубика в т.ч. фиестата си харчат колкото фокуса. На това отгоре фокуса е значително по-евтин от един голф и дори от един сеат. Днес бях в Старозагорския офис на Фото - мое (Мото - пфое) и там имаше прилични автомобилчета фиести и фокуси на по 5-6г. но цените им са към 8-9к. Аз моя го взех от там. Не бих хвърлил толкоз пари за първа кола на жена, дори за моята колкото и грубо да звучи.
Що се отнася за Витарата, ами по-спартанска кола е и се страхувам, че ще ми хареса за да ходя на риба и жените ще ми гепят фокусника. :D
Един Форд запалили през зимата и го кръстили ФОКУС
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”