Мъка ми е приятели

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Мъка ми е приятели

Мнение от Iso »

Комбинацията от множеството хора преминали през Балканския полуостров са оставили траен отпечатък върху съзнанието и битността на настоящите Българи.
1. Културата на хората обитавали земите ни от осмото хилядолетие преди н.е. до Траките.
2. Тракийската култура. Траките с техните култове и вярвания. Познанията им за отглеждане на грозде и производството на вино. Завидно културно и обществено развитие.
3. Славяните с техните култове и вярвания и многочислеността им.
4. Прабългарите с техните култове и вярвания и боеспособността им.
5. Всички т.н. „Варварски“ племена „докоснали“ се до нашите земи – Авари, Хазари, Татари, Кумани и т.н. Тези племена също са посели нещо в генофонда и битността на тогавашното общество на територията на балканите.
6. Византийското влияние – гордостта, надменността, стремежа към материалните богатства, може би и първите „корупционни практики“.
7. „Турското присъствие“ – надделяване на инстинктите за самосъхранение, прикриване на мислите и знанията, загуба на достойнство, развиване на умения за оцеляване на рода – унаследяване на имена на мъжката страна, кръвната връзка и т.н. Наслагване на още един слой завист, подлост и корумпираност върху предишния създаден от Византийското влияние.
По това време си мисля, че християнската религия е изиграла решаваща роля за запазването на рода и езика, но не и за възприемане и зачитане на християнските ценности. Спомняте си диалектическия закон, че „количествените натрупвания водят до качествени изменения“. Ако ние Българите от приемането на християнството до наши дни бяхме спазвали християнските ценности, сега обществото ни би било духовно извисено и радващо се на благополучие, а не на:
8. Трето Българско царство – хомогенизиране на обществото, религиите, битността, диалектите и диференциране на обществените различия.
9. „СоциализЪМЪ“ – масово объркване на обществото - „последните станаха първи“. Партийна дискриминация, уравниловка, невъзможност за развитие на базата на знания и умения, а на основание на доказана партийна лоялност. Тотално отсъствие на християнските ценности и цензурираната култура водят до интелектуални деформации.
10. „ДУмокрацията“ – тотално объркване на обществото – накацаха ни всякакви НЛО – партийки и лидерчета, които са „Комари“ и „Прилепи-вампири“. Резултатът от тяхната „дейност“ е „изсмукването“ на пари, имоти, субсидии и прогонване от страната на умното, кадърно и работоспособно население. В пастта на лидерчетата християнските и културните ценности са демагогия за печелене на електорални единици и обогатяване. Това е критерия по който може да се оцени едно правителство за последните 28г. Според мен броят на депутатските мандати е необходимо да се определя по това, кой депутат (семейството и свързаните с него лица) колко е наддал за един мандат – имотно, финансово и не на последно място на килограми (имам предвид определени субсидирани субекти). Перифразирайки думите на един литературен герой: „За последните 28 години май само маскари ни управляваха, защото глупаци ги избираха“. Тези приказки за макро, микро и незнам к`ва си Економика, брутни продукти и „раЗтежи“ са алабализми. Не искам да засягам хората, които се занимават с икономика, но в този ред на мисли се сещам за един анекдот:
Математик, физик и икономист спорят чия наука е най-важна. Математика казва:
- Ако не сме ние математиците да извличаме математическите зависимости от всеобщия хаос, живота би бил немислим.
- Ако не сме ние физиците да прилагаме математическите зависимости в реалния живот математиката е безсмислена.
- И двамата грешите, ако не сме ние икономистите да създаваме всеобщия хаос вие какво щяхте да правите?

Извинявайте, тази тирада е в резултат на миш-маша в Народното събрание и оцедилата се суроватка наречена „Правителство“, защото в тиквите им освен суроватка друго няма. Тия не са на тоя свят в този момент и на това място.
Минаха големите обещания сега се ръсят невероятните глупости от суроваткаджиите, например: „Връщане на наборната служба“. О…о…свещена простота! Кой ще обучаваме в горния курс, онези които не знаят че се ходи на училище онези, които ходят в училище в голямото междучасие да си вземат закуската и веднага си тръгват онези, които не стигат до основно образование или онези, които минали т.н. „Военно обучение“ след завършване на средно образование „хващат по белия свят“ точно поради управлението на суроваткаджиите. Кой ще преминава през т.н. „Военно обучение“? Какъв е смисъла от това? Може би да се „изсмучат“ пари от овластените дебелосерковци.
Според мен, ако не ги е срам, по-добре да се създадат платени центрове за обучение на:
- Муджахидини;
- Талибани;
- Джихадисти;
- Терористи; и т.н.
От това би имало поне някаква финансова полза.

А бе дупе да ни е яко, „Каишков пак ще опъва каиша“, аман бе!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от ilia0706 »

За съжаление си прав и надежда няма, който го е разбрал в Бг не се е спрял,
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от konsulov »

Аз съм на 31 години и съм с абсолютно същите разсъждения. За съжаление планът "Бълтария след българите" работи с пълна сила. Не ни остава много като народ, има няма 40-50 години.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от Iso »

За разлика от колегата съм малко по-възрастен, но това не означава по-умен. В подкрепа на горе казаното ще приведа пример. Аз не съм бил войник, а трудовак и за разлика от войниците видях какво означава Циганин с оръжие.
Пример 1:
Още в школата за начално военно обучение, която приличаше на пародия на чуждестранния легион ни се наложи да боравим с автомат Калашников. На едно от тактическо занятие в близост до района на поделението един от ромите иска от лейтенанта разрешение да иде да се облекчи, получава го и се прикрива сред горската растителност. Чува команда "строй се", вдига гащи и хуква. После до 02.30 часа през нощта целия батальон търси автомата на циганчето.
Пример 2:
Старо куче, нарядаджия, ефрейтор, ама циганин застъпва наряд в петък след обяд на пост с пълно снаряжение. При вечер се чуват маанетата от махалата от отсрещния баир и нашия човек духва. В поделението паника, шефа на ВКР изпада в нервна криза. В понеделник към 09.00 часа "героят" пристига на централния портал с такси, слиза с пушката, кепе на уволнение и ухилен до ушите влиза в района на дивизията пред смаяните погледи на дежурните. После се излежава 10 дни в т.н. арест, защото той спеше на леглата на нарядаджиите, които са на смяна защото им беше старо куче, после го разжалваха и накрая се уволни с набора си.

Без да съм расист, без да съм радетел на за ограничаване на човешките права и без да пропагандирам дискриминация спрямо определени индивиди и обществени групи искам да заявя, че от всяко дърво свирка не става.

Ако другарите патриотари си мислят, че под знамената ще се стекат знаещите, можещите, интелигенцията и цвета на нацията жестоко се лъжат. Най-много две години след стартиране на задължителната наборна служба целокупното ромско население в гетата ще бъде облечено в армейски униформи, а чиновниците от МО ще заприличат на пеликани не, че сега не приличат.

Ако ни е необходима армия, то нека да е професионална, ако е професионална нека да е наистина такава с нормално заплащане и необходимото съвременно оборудване и т.н. и т.н.

Предполагам има:
- оценка на риска за сигурността на страната;
- анализ на рисковете и оценяване им;
- План за овладяване и управление на рисковете. В Плана са определени мерки, срокове, отговорници и ресурси за изпълнението им.
Вероятно при определянето на необходимите ресурси са определени изискванията за обема и вида на ресурсите, което означава определяне на необходимостта от човешки ресурси с необходимата квалификация.

Нека "парашутистите" ги прочетат тия записи. А дано, ама на да ли?!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от Павел Иванов »

Ице , какво си се затормозил ? Задължителна казарма вече няма да има , мани го Каракачанката кво се напъва глей , че последствие прави реЗки обратни :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от Iso »

Павел Иванов написа:Ице , какво си се затормозил ? Задължителна казарма вече няма да има , мани го Каракачанката кво се напъва глей , че последствие прави реЗки обратни :lol:
Павле, знам ама се дразня от глупости и глупаци.
Тогава, когато служих масово офицерите бяха максимум със средно образование, старшинския състав с основно и понякога по-ниско образование, ако не са шофьори. Върха на сладоледа беше ЗКПЧ на батальона ми който не знаеше или не искаше да каже какво образование има, но беше от знатен род на активни борци против фашиЗъма. Той си избираше интелигентни и образовани момчета за комсомолски секретари, които да му пишат докладите и формите, които се представят на ръководството, защото другаря подполковник беше полуграмотен. Той се оправдаваше че пишел грозно, но си беше издокарал "разкошен" министерски подпис. Комсомолеца, който беше завършил НМГ (Националната Математическа Гимназия) само с една петица и всичко останало отличен изкукурига от глупостта на въпросния шеф. Всъщност ЗКПЧ не пишеше грозно беше си неграмотен. Единственото нещо, което знаеше е, че изречението почва с главна буква и свършва с точка. Тези правила той ги спазваше, но не знаеше как се пишат думите, затова пишеше първите 2-3-макс 4 букви от думата и я завършваше с нещо като графика от кардиограма. Съботните дни преди обяд имахме т.н. "Политико, просветни полудни". Въпросният другар се пенеше със заучени речи и фрази, често пъти говореше глупости издаващи неграмотността му. Той не произнасяше правилно имената на ръководителите на "вражеските" страни като : "Магарита Тачър", "Гаспър Бъмбъргър", нямаше понятие от география и посочваше страните произволно на картата, без това да е вярно. Войнишкият състав затоплен и нахранен блажено дремеше, да не кажа спеше, освен това не знаеше пък и не го интересуваше какво казваха и какво правеха г-жа Татчър и г-н Гаспар Уйнбъргър.
Какво стана по-късно. Тогавашните момчета:
1.Турчетата сега най-вероятно са в Турция след възродителния процес;
2. Циганчетата най вероятно са в ЕС, в Бг, или там където живеят с минимални усилия.
3. Българите:
- част от тях "Бог да ги прости" - те си бяха от контингента;
- да са живи и здрави тези, които са се интегрирали в разни общества по света;
- да са живи и здрави тези, които са все още са в България и правят нещо полезно за себе си и страната. Амин!

За мен патриотизъм е не дали си Българин, Турчин, Циганин, Арменец, Евреин, Протестант, Католик, Правословен и т.н., а това с какво допринасяш за страната си и за нейното развитие.
Хората винаги и на всякъде са еднакви: раждат се голи и голи умират. "Катафалката, ремарке няма"!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от Павел Иванов »

Ице , дреме ти на онъз раута . Тъй като си образуваш нерви затормозяваш единствено себе си . Преместваш си го в другият крачол и си свиркаш . Ако требва слагаш там Каракачанов и го завърташ РеЗко и тъй :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от babydoctor »

1-2 таблетки Недремин сутрин му е майката, после цял ден не ти дреме за нищо... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Мъка ми е приятели

Мнение от Iso »

Павел Иванов написа:Ице , дреме ти на онъз раута . Тъй като си образуваш нерви затормозяваш единствено себе си . Преместваш си го в другият крачол и си свиркаш . Ако требва слагаш там Каракачанов и го завърташ РеЗко и тъй :D
babydoctor написа:1-2 таблетки Недремин сутрин му е майката, после цял ден не ти дреме за нищо... :D
Да, България е хубаво място за живеене, стига психиатъра да ти е предписал правилните хапчета. :D А моите хапчета са правилните, защото вече не псувам като шофирам, а се усмихвам, "изкарах" кратък курс по коректно шофиране в Германия и успях да спазвам всички ограничения по междуселските пътища. Със спокойствието си непрекъснато дразня любимата нервна система с която съжителствам през по-голямата част от живота си.
Крачолната терапия я ползвам още от ранна младежка възраст. А от лекарствата от групата на Недремините най-често употребявам Пийнисливин. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”