Дилема за пералня

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 285 пъти
получил Браво: 371 пъти

Дилема за пералня

Мнение от Iso »

Както винаги става, рано или късно, трябва да подменим инвентара. Сега съм пред дилемата каква пералня да си купя. Търся нещо от порядъка на 500±50лв., 7-8кг., поне А+, а най-добре А+++, 1000-1200 об./мин. Гаранция поне 24м., гледам Горенето е с 5г.
Ровейки из нета се натъкнах на множество знайни и незнайни марки със търсените от мен характеристики. Моля да споделите опит с определена марка.

Благодаря предварително.
Ако на един водоем няма цигани, но има корморани означава, че няма да хванеш нищо.

Аватар
babydoctor
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 157 пъти

Re: Дилема за пералня

Мнение от babydoctor »

От 5г. въртя една Уърлпул за 530 май лева от Зора - за още 20 лв ми я докараха и монтираха. От 2 г. работи ежедневно, не е мръднала. При което усетих сметките за ток с 10+ лв. нагоре.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???

Деян Стоев
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Деян Стоев »

Привет,

Да не дърпам дявола за опашката, ама аз съм с БЕКО, 10+ години. Купих същата и на нашите и на тъщата, преди пак толкова време.

Досега 3-4 пъти сменям само четки на мотора на нашата - четиричленно семейство, две деца. Пере се почти ежедневно, събота и неделя по няколко пъти. Другите 2 перални не са пипани, ползват се значително по-малко. При първата смяна на четки сервизния работник каза отвреме навреме да пускам празна пералня с 1-2 таблетки за миялна машина, на по-висока температура. Премахвало гняста, правя го като се сетя и мисля че има ефект. Пера кални дрехи, маратонки и бели ризи / не заедно, де :mrgreen: /, да чукна на дърво слушаме се все още.

Поздрави, не е реклама, споделяме.
ДАЙ КЕПА!!!

Аватар
Iso
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.

Мнение от Iso »

Благодаря за споделения опит.
Ако на един водоем няма цигани, но има корморани означава, че няма да хванеш нищо.

dodo74
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от dodo74 »

В този ценови диапазон , че и до 1000 лева са почти еднакви.
Освен избраните параметри , следвай правилото за най-дълга гаранция :tup:

Аватар
баш майстора
Риболов: Online
дал Браво: 999 пъти
получил Браво: 615 пъти

Мнение от баш майстора »

Преди 15-ина години, когато се пренесох в София, ми се наложи да си обзаведа квартирката с пералня. Като за квартира, избора беше лесен - AEG, горно пълнене, около 200 лева, отговаря на гореизброените параметри, нов Фнос от Холандия. Преди 10-ина години, като се пренесох в новата къща, закарах старата при нашите в Плевен и си купих същото жувотно, само че малко по-нов модел, при същите условия. И двете машинки продължават да работят без забележки.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."

Аватар
Iso

Мнение от Iso »

Ники, съгласен съм с това, което казваш, едно време не е сега. Какво имам предвид:
Сега сме с пералня "Силтал" купувана през далечната 1997г. Тази марка отдавна не съществува, но пералнята още изпълнява предназначението си без да е правен ремонт. Машинката е товарена доста средно през ден - пране, че и по-често. Решихме да я сменим защото ни омръзна и на външен вид си личи, че е стара.
Мой познат преди 4-5г. си докара от чужбинско пералня Миеле, купена на старо за около 1000 евро. Вероятно пералнята още няма 10г. и работи перфектно, но съпругата на моя познат не я харесва, защото не се вписвала в интериора.
Съгласен съм с колегата "dodo74" и за мен различните марки перални с цени от 500лв. до 1000лв. са един дол дренки, двигателите, помпите и основните елементи за управлението им се произвеждат от производители колкото пръстите на едната ръка. Пластмасите, тенекиите, надписите и приказките в пространството са без значение.

Всичко това го пиша защото ми е ясно, че каквото и да купя едва ли ще доживее 6-7г., но дотогава само един господ знае какво ще реши не толкова претенциозната ми съпруга.

Аватар
баш майстора
Риболов: Online
дал Браво: 999 пъти
получил Браво: 615 пъти

Мнение от баш майстора »

Аз тези дилеми ги нямам защото в къщи пералнята е скрита и не се вижда, така че "фацата" няма никакво значение. За мен е важна механиката, а за нея съм абсолютно убеден, че има двоен стандарт в качеството на използваните материали. Тия в магазините са страхотни на вид, но вътре всичко е пластмаса и скапана електроника, която само си търси повод да сдаде багажа. :evil: Виждам, че в дилемата ти с избора са намесени и жени и избора зависи най-вече от "фацата", така че хващай най-дългата гаранция и се моли да имат читав сервиз! Успех!!! :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."

Аватар
VDP
дал Браво: 352 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от VDP »

И аз бях пред същата дилема. След 13 години вярна служба в отглеждането на детето (минимъм по едно пране дневно), старият Whirlpool 6 senses се предаде. Може би заради това, че бях много доволен от старата, преди 2 седмица закупих това -Whirlpool FWSG71283W EU. Отговаря на всички поставени изисквания - А+++, цена 539.00 лв., 2 години гаранция и 10 години на мотора. Първите ми впечатления от нея са чудесни - изключително тиха(инверторен мотор), мери си прането и дозира вода и време на програма в хода на пране (преди първо пране се пуска празна пералня при 60 градуса с програма за 4 часа, свърши за 1 час и 20 минути), определено я препоръчвам. :tup:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"

b_lomsky
Риболов: спининг
дал Браво: 595 пъти
получил Браво: 1130 пъти

Мнение от b_lomsky »

В по-големите градове вече не е ли налична услугата обществена пералня или както там се казва, не е ли по-изгодно ?

quietriot
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 153 пъти

Мнение от quietriot »

Остави жена ти да си хареса , ти само и определи бюджет . Ако не и хареса изборът ти ще има да ти пили.....аз го ям така с един аристон.....сега, това си е женска зона пералнята , все едно тя да ти избира колата.

Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”