Въпрос за ламарина / мрежа

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Въпрос за ламарина / мрежа

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, създадох си следният проблем:
Необходима ми е перфорирана ламарина или мрежа с дебелина 0.5-мах.1.00 мм., отвор 2-3мм. (стъпката на перфорираната ламарина да е възможно най-малка). Необходимо количество около 0.5м2.
Неръждаемата ламарина (мрежа) са най-подходящи, но са прекалено скъпи освен, ако не са втора употреба, ама не открих такива. Затова се ориентирах към такива от алуминиева сплав или стомана без покритие, но те се продават на листове от порядъка на 1000х2000мм., мрежата на метър, но не по-малко от 2+…. м2.
Намерих подходяща мрежа на дребно, но тя е с цинково покритие, което трябва да премахна с подръчни средства, а не знам как.

Ще съм благодарен за съветите ви.

п.п. Това "м2" означава квадратен метър.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
galenik
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 19:23
дал Браво: 100 пъти

Re: Въпрос за ламарина / мрежа

Мнение от galenik »

За много години.Има мрежа за сита която е хромникелова от 1до 4 мм дават я на цяла ширина а дължина колко ти трябва.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Въпрос за ламарина / мрежа

Мнение от babydoctor »

Идея си нямам що ти пречи цинка, но се отстранява чрез нагряване, при което внимаваш да не повредиш калибровките, които и без това по нашите земи не са особено точни.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въпрос за ламарина / мрежа

Мнение от Iso »

Цинка ми пречи защото при нагряване отделя вредни за здравето на човека емисии. Знам, че цинковите покрития изгарят, но не знам при каква температура. Аз разполагам само с малка газова горелка и газов котлон и не знам дали са достатъчни за свалянето на цинковото покритие. Освен това не знам как е поцинкована мрежата горещо или студено.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
galenik
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 19:23
дал Браво: 100 пъти

Re: Въпрос за ламарина / мрежа

Мнение от galenik »

Извинявай,не съм си видял личното съобщение.При нас мрежата я купувам от магазин за строителни материали.Казва се Сага-2000.Спорна вечер.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”