Какво гледам и какво виждам

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от bat.galin »

Колега, понеже искам да ти помогна, а и днес е световен ден на философията, ще се старая с долното да се придържам към духа празника.
Демокрацията, по своята същност, предоставя голяма лична свобода на индивида и залага на неговата инициатива и стремеж за развитие.
Когато дадеш демократични условия за развитие на един умен човек, той започва да се самообразова, да твори, да върви напред в развитието си и да успява.
Когато в същите условия поставиш един прост човек, той прави същото - развива необезпокояван простотията си .
Естествено следствие е, че когато дадеш власт на прост човек в условията на демокрация , той си избира сподвижници на неговото ниво.
И за да не звуча наставнически, ти предлагам да се замислиш сам към коя категория се отнасят избирателите , които им дават тази власт - и моля не ми отговаряй
пп. а ако трябва да персонифицирам, искам да попитам : чел ли си дисертацията „Психофизическа подготовка на оперативния състав на противопожарна охрана за действие в екстремална ситуация на пожар” ?
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

bat.galin написа: Чет Ное 19, 2020 13:10 Колега, ........, искам да попитам : чел ли си дисертацията „Психофизическа подготовка на оперативния състав на противопожарна охрана за действие в екстремална ситуация на пожар” ?
Нямам честа да съм чел точно тази дисертация, но съм чел доста "научни безсмислици", чийто автори са доктори на науката. Доколкото разбирам тази дисертация е на уважаемия Главен пожарникар на Републиката. Не ме учудва, че има дисертация и е д-р на пожарникарските науки, но е парадоксално при положение, че е чел само "Винету". Вероятно това означава, че книгата "Винету" е единствената художествена литература, която той е чел защото през останалото време непрекъснато чете специализирана литература за огнеборци и политици. Дори сега се замислям колко книги ще си купи с едно кюлче.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Павел Иванов »

В интерес на истината афоризма "Чел съм само една книга и това е Винету." принадлужи на Алберт Айнщайн , а афоризма "Аз съм прост и вие сте прости!" на Хенри Форд .
Боце ги използва метафорично като един вид сам си прави четки , че преди да стигне нивото на боК в момента е на нивото на Айнщайн и Форд :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Павел Иванов написа: Пет Ное 27, 2020 21:03 В интерес на истината афоризма "Чел съм само една книга и това е Винету." принадлужи на Алберт Айнщайн , а афоризма "Аз съм прост и вие сте прости!" на Хенри Форд .
Боце ги използва метафорично като един вид сам си прави четки , че преди да стигне нивото на боК в момента е на нивото на Айнщайн и Форд :lol:
$Много чело, много знае!$- това са новите кавички в граматиката ни.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

През последните години все по-рядко гледам телевизия. Но понякога случайно наблюдавам откъси от някакви предавания като състезания между добре изглеждащи дами и господа. Те дърпат, бутат, вдигат, търкалят разни тежки предмети, ровят в пясъци и пръст, плуват, бягат, лазят, търкалят се и се потят в игри за много пари. Чудя се какъв е смисъла от такива предавания, освен реклама и печелене на пари. Всички тези предавания формално приличат на едно предаване от преди много години, което се наричаше "Бързи, смели, сръчни". До колкото си спомням се излъчваше в събота сутрин и представяше състезания между деца от първи до четвърти клас. Идеята на предаването беше да накара всички деца да спортуват и се състезават. Идеята на сегашните предавания е: "хляб, зрелища, реклама и пари".
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Фитипалди
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 16:30
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 162 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Фитипалди »

Изображение

Ще прощаваш дядо Коледа, ама не ти вярвам много, защото всяка година си пожелавам разни неща, а ти все депутатските желания изпълняваш. Я нови лимузини ще им купиш, я по-млади сексетарки, я по-голям парламент с кабинетчета за всички ще им уредиш. Все пак и тази година реших да те помоля за някои работи, па дано ме чуеш. Моля те, дядо Коледа вземи един самолет и качи в него всичките ни депутати и по- едрите бизнесмени, които за няколко дена станаха едри собственици. Качи ги и ги закарай право в Антарктида. Ама гледай самолета да е много здрав, и да ги издържи, че бая се поналяха някои. Да не вземат да се изръсят и да паднат пак над нашата земя българска! Пази ни Боже и не давай!!! Да се изръсят някъде над Турцията...там ще им се зарадват най-много!!!
Гледай Бойко Борисов да е най-отпред, на първата и най-голяма седалка, за да не мърмори. А ако му сложиш и пълното гърне, пардон чекмедже до него, през целия път ще спи като къпан. За престоя му на ледения континент не се притеснявай. Ако уредиш някой оператор да го снима за клипчета, изобщо няма да усети промяната. Дори ще твърди в репортажите, че тази безкрайна ледена равнина лично той я е подравнил.
На депутатите и бизнесмените кажи, че леда е ценен като злато и е много модерно да го имаш. Такъв алъш-вериш ще развъртят, такава покупко-продажба, че изобщо няма да усетят къде се намират. Ще крадат един от друг и после пак ще го продават на окрадения. След години поколенията ще установят огромни липси и присвоявания на ледени късове, но разследването на прокуратурата ще установи, че леда просто се е изпарил и виновни няма.
И внимавай дядо Коледа, депутатите и новия хайлайф да си вземат и отрочетата. Така ще можем спокойно да спираме на светофара без да се опасяваме, че някой нашмъркан и олигавен височайш пъпчивко ще ни надъни отзад с мощния си джип. На тях, дечицата в началото няма да им хареса много Антарктида, тъй като там няма бял прашец, но пък могат да шмъркат бял снежец. Там го има в изобилие.
И моля те дядо Коледа, на нас простосмъртните българи ни дай немци, за да ни управляват, англичани да ни коват законите и ни направи швейцарци, та да ги спазваме.
Ха да те видя , дали ще изпълниш желанията на цял един народ!
Много ти вярваме и много се надяваме, този път правилно да разбереш желанията ни, иначе ще търсим дядо Мраз!!!
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Здравейте колеги. Аз не съм вещ във военното дело `щото съм трудовак. Ама генерала Годжи към 13.03.2020г. беше майорче сега вече е "две майори", както казваше едно циганче от батальона защото командира беше майор и то знаеше чиновете до там. Ама кой да ти знае, че при генералите лейтенанта е по-голям от майора.

https://svobodnoslovo.eu/%d0%b4%d1%80%d ... %b2%d1%8a/
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Време е да се избавим от чалгарско-мутренската политика от 90-те години на миналия век!
https://frognews.bg/novini/teodor-ushev ... rjava.html
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Вижте и намерете разликите между Путин и Боко. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=ipAnwil ... e=emb_logo
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Павел Иванов »

Iso написа: Сря Яну 20, 2021 15:38 Вижте и намерете разликите между ...
На първо четене се вижда , че ботоксовото гномче може да прави прав бибитки на наш Боце :)
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от bat.galin »

"...Из ъндърграунда се разказва една история, на която ние никога няма да повярваме. През смутните времена, когато СИК и ВИС поставяха основите на застраховането, един дребен бандит си позволил да открадне кола, застрахована в СИК. За такова престъпление извратените мутри наказвали, като посягали на мъжката му чест. Опраскали го, с една дума. И се знае кой е бил „екзекуторът“. Те тогава откъде да знаят кой ще стане премиер, кой кмет… Та оттам е тръгнала онази приказка, дето един пиян бизнесмен я каза на един събор. Но пак казвам, ние никак не вярваме това"
е...кво толкоз
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

За мен разликите са следните:
- за Путин има 2 часа филм за баце юще нема;
- Путин краде милиарди долари, баце само милиони евро;
- на Путин мацките са по-грозни и се грижи и за майките им. баце е минал по-готини мацки и се грижи за децата, които е направил, но само до там;
- Путин има по-скъпа къща;
- Путин 20 години е на власт и сигурно ще има още, докато баце само 10 и изглежда си отива, ама не се знае;
- Путин изглежда като възрастен, поддържан актьор докато баце мяза на поналял се пенсиониран пожарникар;
- и т.н.

Скоро срещнах нещо подобно и за Лукашенко и за мен извода е, че са правени от един баща, от различни майки, но са учили в едно и също училище долу-горе по едно и също време. :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Какво гледам и какво виждам

Мнение от Iso »

Скоро четох някъде, че арестуването на Навални е врътка на Германия и Русия заради северен поток. Това поражда въпроси като:
"Как така Навални излезе жив от Русия?"
"Защо Навални се лекува в Германия, а не в Англия, Франция, Испания или пък защо не в Израел?"
"Защо въпреки, че знае какво го очаква в Русия той се върна и го арестуваха?"
Има предложение в ЕП да бъде спрян Северен поток заради Навални. Това не е ли подсещане към САЩ, че ако Северен поток бъде достроен Навални ще е жив. За по-голяма сценична достоверност приятелите на Навални пускат 2ч. кино за имотите на Бащицата и това кой му ги е построил. От филма печелят Путин и Навални. Путин него е еня за филма, той отдавна знае какъв е имиджа му по света и в Русия. По света го наричат Диктатор, но какво от това, той се разпорежда с едни от най-големите природни ресурси в света и дори тези които го наричат диктатор го правят дипломатично и му целуват ръка. От друга страна през цялата си история руснаците са знаели, че не се ли подчиняват или не са ли част от властта са мъртви. Навални печели образа на мъченик, а след години се надява да го провъзгласят за нещо повече.
Ако Навални бъде спазарен със САЩ за дострояването на северен поток другарката Меркел ще блесне за последно на небосклона като умираща звезда и ще се оттегли в заслужена почивка. Ха дано, ама на дали!? Помните какво се случи с нейния политически ментор Хелмут Кол. Пенсионира се като "велик немски политик" и малко след това го погнаха за подкупи и присвоявания (цитирам по памет). След ВСВойна съм забелязал, че колкото по-дълго един политик е на власт после толкова повече от кирливите му ризи излизат на яве. Не съм експерт по психология на германския народ, нито социален антрополог в Германия, ходил съм там два пъти, при социализма в ГДР - Берлин, Дрезден, Потсдам, Лайпциг и две селца от които бяха домакините ни и преди няколко години в четири югозападни провинции на сегашна Германия. В предишното ГДР беше известно, ЩАЗИ разполага с най-много "агенти - доносници" от целия соц. блок след СССР. Там е имало съпрузи, които донасят на службите за партньорите си. При скорошното си посещение установих, че в западните провинции не е по-различно от преди в източните. В малките населени места като мините по улицата усещате погледите, без да има други хора по улиците, а ако сте по-наблюдателни ще видите трепването на пердетата, ако се обърнете по-рязко. Отделно, камерите са като в "биг брадър" и за всяко регистрирано нарушение от камера получавате глоба, без да се търсят свидетели и т.н. Та в този ред на мисли очаквам "добронамерени" германски граждани от други партии да изкарат, когато им е удобно, факти за определени "добри" намерения, които са донесли значителни облаги за г-жа Меркел, нейни близки сътрудници, нейната партия или, не дай боже, за несъзнателно облагодетелстване на други страни.

Не знам дали вождовете на нашите парламентарно представени партии имат "усещане" за тези политически трептения. Само знам, че външните политически трептения често у нас пораждат резонанс.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”